knihomolka

knihomolka

• 29.1.2014  22:50

Príbeh samotný je strašná kravina, ale tí herci, hlášky, odkazy... no na nezaplatenie. Samozrejme, najviac zabili záverečný song.

• 7.10.2011  10:39

Celkom zaujímavý príbeh, i keď by sa to dalo poňať asi aj o niečo lepšie, zostalo tam pár nevyužitých miest, občas som sa v kine pozerala na hodinky, koľko ešte zostáva do konca, takže miestami stráca film dynamiku. Na druhej strane skvelé herecké obsadenie, pár dobrých hlášok, myšlienka. Dúfala som, že De Niro sa objaví častejšie, no nestalo sa tak.... je to tak 65%, ale keďže som len úbohá žena a vo filme pretrvával ksichtík Jasona Stathama, dostane odomňa 4* :)

• 2.9.2011  00:01

Veľmi dynamické, veselé a veľkolepé predvádzanie spodného prádla.... lenže toto nie je obyčajná módna prehliadka, toto je o pár úrovní vyššie.... galavečer so všetkým, čo k tomu patrí a človek sa ani nestihne nudiť.

• 4.1.2011  15:57
    Constantine (2005)

kebyže mám hodnotiť príbeh, tak 3* bohate postačia... moju pozornosť však neustále dráždili tie fantastické efekty... slasť pre každé fajnové oko ...takže práve technické prevedenie nás posúva o priečku / hviezdičku vyššie

• 10.12.2010  12:12

Film bol zaujímavý ale ten príbeh(pointa) by sa dal povedať aj v priebehu dvadsiatich minút. Bolo to zbytočne rozvláčne, tiché, poetické, málo dialógov, výrazná hudba, veľa farebných filtrov, ktoré mi už naozaj začínajú dobre liezť na nervy, no proste typický Kieslowski. Na takýto film si teba nájsť melancholickú až depresívnu náladu, a vtedy by sa páčil aj na 5*.

• 8.12.2010  23:51

Naozaj nemôžem inak, len tých 5* musím dať, inak sa proste nedá. Zaujímavé, svižné, dynamické, krásne spracované, ruka v ruke s inteligentným humorom... no radosť pozerať! Vrelo odporúčam nie len krimi nadšencom... ako sa hovorí, staré, ale hity a o tomto filme to platí dvojnásobne, lebo by bola škoda keby taký dobrý kúsok zapadol prachom.

• 24.8.2010  14:49
    Proroctví (2009)

Moja najväčšie sklamanie za posledné dva roky... film bol super, veľmi sa mi páčil, lebo ja osobne mám hru s číslami veľmi rada, niečo na spôsob Aronofského Pí alebo "23"... skutočne zaujímavo vymyslený príbeh... ale ten záver!!!!! nechcem spoilerovať ale tomu, kto to napísal treba nas*ať do rúk a týždeň ho nepustiť k vode... ako môže niekto takto v priebehu 10 minút pokaziť dvojhodinový film! neuveriteľné!!! najprv som nadávala a potom prišiel smiech nad skutočnosťou kam až môže zájsť ľudská hlúposť... film vám odporúčam, len pre vlastné dobro vynechajte záver.

• 13.1.2010  15:58
    Avatar (2009)

tá vizuálno-technická stránka jednoducho nemala chyby. Naozaj grandiózne. Skvelé. Ale príbeh akosi pokulhával, mňa osobne až tak veľmi nezaujal... teda nie natoľko, aby dostal 5*... Inak naozaj skvelý zážitok.

• 12.12.2009  09:41

Skutočne filmový skvost. Je to síce trošku underground, ale pritom srší kvalitnými hereckými výkonmi. Pri sladkom Leovi som bola už akosi zvyknutá na to, že sa vie aj milo rozčúliť, ale David Thewlis, zabodoval na plnej čiare. Bol skvelý. Videla som ho hrať už viac krát, no pripadal mi priemerný. Tento herecký výkon by si zaslúžil cenu Akadémie, skutočne nepreháňam. Veľmi milé prekvapenie pre mňa. Ale na druhej strane je to dosť ťažký film, ktorý sa nedá pozrieť len tak hocikedy. Ale myslím, že za pár rokov sa k tomuto skvostu určite vrátim.

• 27.11.2009  11:23
    Já, legenda (2007)

ja veľmi na sci-fi veci nie som (teda vôbec), ale toto ani nebolo až také trafené ako som očakávala, dokonca musím priznať, že sa mi to aj páčilo. A veľmi. A to vďaka Willovi Smithovi, ktorý bol zase raz úžasný. Dva si lné momenty filmu ma prinútili vypustiť nejakú tú slzu. Podľa mňa to malo všetko, čo by to mať malo. Trošku strachu, napätia, akcie, lásky, a podľa mňa aj tragického humoru. Bol to veľmi príjemný zážitok. Hviezdička dole za to, že to bolo sci-fi, teda niečo úplne nereálne a pre realistu ako som ja je veľkou obetou, že som si to pozrela, no prišlo zadosťučinenie v podobe už spomínaného skvelého výkonu Willa Smitha.

• 6.11.2009  11:42
    Loučím se, děvče (TV film) (2004)

fakt som sa dobre zabavila, bolo to milé, vtipné, romantické, poetické.... jednoducho veľa správne vyvážených prvkov, ktoré dokopy tvoria zábavno-romantický celok :)

• 3.11.2009  15:17
    Bělásek (1995)

dva krát som počas filmu vypustila slzy... to sa mi už naozaj dávno nestalo... krásny, dojemný, taký čistý a spravodlivý film, jednoducho naozajstný zážitok, nie len dojemná odrhovačka pre citlivé ženy. Jedným slovom: krása.

• 11.10.2009  19:06

Celkom milá romantika, na ktorej sa dá aj duchaplne zasmiať, celkovo humor podľa mňa nemá chybu. Taká klasická romantická oddychovka s happyendom

• 30.9.2009  22:00

zatiaľ druhý mnou videný Felliniho film. Po La Strade mi to padlo naozaj vhod, lebo Cesta bola možno dosť kvalitná, ale mne osobne až tak veľmi nesedela (možno som to nepozerala v TEN pravá čas). Takže Cabiriine noci ma bavili viac. Krásny príbeh, ktorý bol v niektorých momentoch zbytočne roztiahnutý, čo uberalo na dynamickosti deja a pridávalo v nesústredení, ale myšlienka bola naozaj hodnotná, pekná, citlivá, tragická až tragikomická (mne bolo v závere až do plaču, hoci na iných scénach som sa naozaj dobre pobavila), .... dostala by 5 hviezdičiek, ale s koncom filmu som nebola úplne spokojná, malo to skončiť inak.

• 17.9.2009  13:26

Je to veľmi vydarené pokračovanie jedného z naj animákov, aké som kedy videla... perfektné hlášky sú už klasikou, ale napriek tomu niečo chýba. Nie je to dokonalá časť ako tá prvá. Nezlepšujú sa, len si udržiavajú štandard predošlých častí. Dúfam, že už nebudú pokračovať, lebo celú sériu pokazia, teda aspoň to predpokladám.

• 25.7.2009  17:20
    Brice de Nice (2005)

keby tu bolo ešte nižšie hodnotenie tak by som neváhala ho použiť.

• 24.6.2009  11:15

pre mňa naozaj veľmi milé prekvapenie... aj by som kludne dala 5hviezd, ale to by som už asi prehánala... hoci sa mi to skutocne velmi pacilo... pribeh, obsadenie, dialogy... vrelo odporucam

• 15.6.2009  17:27
    Rallye smrti (2008)

dobre pozerateľný a chvalabohu nie tak celkom plytký film... hudba mohla byť aj lepšie vybratá, to je ozaj pravda, ale tých pár dialógov, samotný príbeh a samozrejme závody hodnotím veľmi pozitívne.. občas trošku nadnesené, ale dalo sa to prežiť... prajem veľa zábavy :)

• 12.5.2009  21:33

Tento film je podľa mňa pomerne zvláštny. Na jednej strane je dosť nudný, dlhé zábery na krajinu, na motorky a vietor vo vlasoch sú zaujímavé asi prvých 10 minút.. film je potom veľmi rozvláčny a "nič sa tam nedeje". Lenže tých pár "epických" scén, ktoré sa v ňom nachádzajú vyvažujú nudnosť "opisno - poetických" záberov. Jednoducho povedané, keď sa tam náhodou niečo deje, tak to stojí za to. Rozhodne v sebe nesie krásnu výpovednú hodnotu o slobode, čo ma naozaj prinútilo zamyslieť sa, ale ako vravím, tie dlhočizné zábery na cestu, motorky a krajinu ma úplne vyčerpávali a ubíjali.

• 8.3.2009  20:42

Na tomto skutočne fascinujúcom filme je niečo úžasné....totiž je viac ako isté, že si za každých okolností, od každého jedného diváka zaslúži jedine 5 hviezdičiek, či už v tom ´57, alebo teraz... na tom nezáleží... som ohúrená a zároveň hrdá, že som ho videla... je to jeden z mála filmov, ktorý nemá ani jedinú chybičku krásy....u mňa šplhá na jeden z najlepších videných filmov....

• 20.1.2009  20:32

podľa mňa má tento film veľa kvalít, veľmi dobrý námet, obsadenie, a samozrejme, hudbu.... niečo však musím aj vytknúť. nudila som sa. stále som sa pozerala ako dlho to ešte bude, a to nie je veľmi dobré znamenie... po technickej stránke bol film takmer dokonalý...

• 13.12.2008  15:41

veľmi príjemná odychovka, trošku netypická, ale za to dostatočne vtipná

• 12.11.2008  21:42

pre mňa fakt veľmi dobrý film, dojemný, milý, svojský, reálne nereálny...

• 12.11.2008  21:32

veľmi výnimočný film, ktorý by mali vidieť minimálne všetci, lebo každému niečo dá...mne osobne to dosť vyrazilo dych a šokovanie je predsa prvotným motívom umenia

• 10.11.2008  18:13

veľmi svojský film, to musíme všetci uznať. Je to ako hardcore umenie, v ktorom si každý nájde niečo svoje, niečo veľmi individuálne... veď sny sú vždy tak čudné, nesúvislé, chtivé i nebezpečné.... a taký je aj tento krátky filmík....