1864 (2014) (seriál)

Pro Kodaň byla prohra u Dybbøl tak zásadní, že se Dánsko až do bombardování Jugoslávie roku 1999 nepouštělo do žádného válčení. (https://goo.gl/IL3x4R) ///// Proč je zde v zařazení seriálu uvedeno FANTASY???? ///

1890 (2017) (seriál)

Líbí se mi prostředí, kde se to odehrává (zámek Betliar), vadí mi místní drmolící žandári a jejich blbost. Pokud to zvládnu dokoukat, zhodnotím i příběh. /// Příběh hoodně rozvleklý, dokoukala jsem to v podstatě jen díky těm krásným lokacím. Hlavní dvojice Koleník - Majer byla oko potěšující a místy i docela zábavná (zejména ta česká část). I ty drmolící žandáry jsem nakonec vzala na milost a ke konci už mě tak nelezli na nervy. Budu hodná, dám 3*. /// ROZHODNĚ mnohem lepší než Inspektor Max, toho jsem vzdala asi po třetím díle.

27 šatů (2008)

Skvělý film k žehlení

33 životů (2015)

Zajímavé obsazení. Po letech jsem viděla Karla z Love Actually, pořád je to fešák. Přestože od začátku víme (aspoň ti, co si to pamatují z novin), jak to dopadne, je to zajímavé a přiměřeně napínavé až do konce.

42 (2013)

Vlastně tradiční sportovní film zpestřený antisegregační tématikou. Jako věřím že to tak nějak opravdu bylo a bylo to určitě těžké, ale prostě se nudím. Oceňuji obsazení. Podle obrázků v závěrečných titulcích byl představitel Jackieho tomu skutečnému fakt dost podobný.