Hledá se Orient Express (2018)

Pro mě zajímavý dokument o vlaku opředeném mýty a legendami. Zaujala mě zejména část o jeho vzniku. Jak to asi dopadlo s vagóny nalezenými v Polsku?

Endeavour - Fuga (2013) (epizoda)

Potřebovala jsem odejít, ale nešlo to. Napínavé až do konce.

Coco Chanel (2009)

Nejlepší byly ty oblečky na konci. Jinak o ničem. Fakt byl život CC tak nudnej?

Bridgertonovi (2020) (seriál)

Velmi příjemný seriálek k žehlení nebo vaření :)

Opus pana Hollanda (1995)

Krásný silný lidský příběh. To jsem si zase jednou pobrečela.

Bridgertonovi - Dokonalý démant (2020) (epizoda)

Shondaland na začátku titulků měl být dostatečně varující, že tato knihovna bude vícebarevná. Po vstřebání této skutečnosti je to prima seriál k vaření.

Vlastníci (2019)

Oko jsem nemohla utrhnout.

Apartmá v hotelu Plaza (1971)

Ta první povídka mi najednou byla nezvykle a nepříjemně povědomá. Tak pantáta by to chtěl prožít všechno ještě jednou? Haha. I to, že od svého manžela čekala víc (se sekretářkou spí každej), znám. Haha. Druhá povídka byla spíš nudná (až na ten prima rozčepýřený Barbařin účes). No a u třetí povídky jsem se docela nasmála, i když zažívat bych to nechtěla. Vlastně je to taková sbírka velmi přesně trefených manipulátorů.

Maminčin zámek (1990)

To překvapivé kouzlo z Tatínkovy slávy (kterou byly ulovené orebice) je tady něčím zředěné a už tolik nefunguje. Jako v řadě jiných dětských příběhů přesunem do dospělosti ubyde poetiky a přibývá smutku. Vyústění příběhu o Zámku /zámku je milé.

Tatínkova sláva (1990)

Mimořádně rozkošnický film. Krásné úplně všechno, včetně hlasu pana Preisse jako vypravěče.