Popelka (2012) (divadelní záznam)

Krásný záznam krásné opery v krásných intriérech i exterierech turínského Královského paláce korunovaný skvělými animacemi. Lena Belkina je okouzlující.

Cesta do Indie (1984)

Přes několik pokusů jsem se nedostala dál jak za prvních 30 minut.

Královský gambit (1974) (TV film)

Tříska tu hraje jako kdyby daboval Belmonda. Zich s neuvěřitelným knírem... a to je asi vše, co stojí za zmínku.

Valachiho svědectví (1972)

Cituji text z ČT: "Gangster Joseph „Joe“ Valachi (Charles Bronson) pracuje pro newyorskou odnož sicilské mafie už třicet let. Když je zatčen a odsouzen na patnáct let, zjistí, že vězení se pro něj stalo smrtelnou pastí – nejvyšší kápo Don Vito Genovese (Lino Ventura) totiž na jeho hlavu vypsal odměnu v domnění, že právě Valachi předal policii klíčové informace, které vedly k rozprášení gangu. Valachi se musí rozhodnout, zda strávit patnáct let na samotce, nebo zda překročit hranici a opravdu spáchat to, z čeho jej Genovese podezřívá. Pokud se dopustí nemyslitelného a poruší mafiánský zákon mlčenlivosti, má šanci získat ochranu pro sebe i svou rodinu. Režisér prvních bondovek Terence Young natočil své mafiánské drama podle skutečných událostí – předlohou mu byl Valachiho životopis, který v roce 1969 vydal americký novinář Peter Maas (mj. i autor předlohy filmu Serpico). Youngův nepřikrášlený pohled na fungování Cosa Nostry však zcela zastínil gangsterský opus magnum – Coppolův Kmotr, který vznikl ve stejném roce (1972)."

Jindřich IV. Navarrský (2010)

Karlovi IX. bylo při svatbě Jindřicha s jeho sestrou 22 let. Zde ho hrál chlapík ve věku 51. Vzhledem k tomu, že Karel do dvou let po svatbě zemřel a tedy se ve filmu dále nevyskytoval, nechápu obsazení této postavy.

Čarodějky z předměstí (1990)

Působí to na mě tak, že natáčení bylo v roce 1989, uvedeno až 1990. Písnička ujde, ale pan Uhlíř má mnoho lepších

Kid (2010)

Silná první část, slabší ta druhá z dospělosti. Na začátku jsem se vlastně nechtěla dívat, ale úplně to člověka vcuclo a nedalo se utrhnout. Pak už jen chcete vědět, jak to dopadne, ale trošku u toho divák trpí, protože je to jak z červené knihovny.