Největší showman (2017)

Když se na to bude někdo dívat jako na životopisný film, zákonitě musí být zklamán. Tohle je prostě MUZIKÁL a pravdu tam nehledejte, stejně jako v barnumské reklamě. Hned úvodní scéna mě vrazila do sedačky a oči z plátna jsem nespustila. Pastva pro oči, super taneční čísla (u mě vede to v baru ve 3). Tenhle film jsem určitě neviděla naposled.

Velká hra (2017)

Někdo tu napsal "energický film", což se mi jeví jako přesné vyjádření. Energický, silný, emotivní. Jessica snad nezmizí z plátna, její postava padá, bita lidmi i osudem, a zase se zvedá a nevzdává to. Už od dětství. »Synonym for tired? - Weak - Yes, we go home. - No, again.« Idris a jeho projev u návladního, bomba. /// Co mě zaujalo, že potrestaná Molly nesmí volit.

Sedm psychopatů (2012)

Vypnula jsem to zhruba po hodině. Ano, byly tam určité světlé momenty (spojené zejména s účastí W.Harrelsona), ale jako celek mě to vůbec nezaujalo a neoslovilo.

Vesničko má středisková (1985)

Co k tomu dodat, co scéna, to perla. Rozhodně není momentálně zavostalej, ale dokonalej. Dodnes hledají turisté v Pelhřimově krematorium, a pořád marně. 😂 Komu se ten film nelíbí, půjde po žních k Turkovi!

Teče tudy řeka (1992)

Tenhle film je vlastně moc krásný. Jen si na něj člověk musí najít správnou náladu. Krásné pohledy na řeku, kaňon, rybaření a mladého Brada Pitta.

Kořist (1971)

Tehdy to možná fungovalo, dnes je to strašně roztahané. Úvodní krádež je jak demonstrace výroby klíče k trezoru a v podobném duchu to pokračuje. Sledování filmu proložené hromadou reklam a ne zcela zdařilý dabing s P. Rychlým (snažil se, ale nebylo to ono) celkovému dojmu moc nepomohlo. Finále s obilím bylo dobré, ale ne dost. Škoda. Ani to Řecko nebylo dostatečně využito. Celkově bych řekla, že zásadní slabinou je scénář.

Královští bratranci ve válce (2014) (TV film)

Pro mne extrémně zajímavý a přínosný dokument. Dějiny Evropy jako rodinná sešlost. O tom, proč se královně Viktorii říkalo babička Evropy, jsem věděla, ale že dánský král byl tchánem na stejné úrovni, o tom jsem neměla ani tušení. Když jsem kdysi poprvé viděla společnou fotku cara Mikuláše a krále Jiřího V., byla jsem překvapená jejich neuvěřitelnou podobou. Tento dokument mi to jasně vysvětlil a ještě k tomu krásně zakomponoval postavu císaře Viléma II. A pak nechají svého bratrance s celou rodinou zavraždit bolševiky... Jak smutné.

Smrt přichází do Pemberley (2013) (TV film)

Milé připomenutí oblíbených postav, bohužel ne vždy dobře obsazených (zejména ženská část ústřední dvojice mi neseděla). Na P.D.Jamesovou dost roztahané a málo napínavé.

Soudce (2014)

Drama spíš rodinné než justiční. Poněkud předvídatelné dějové zvraty, ale tak už to v životě bývá. Super oba Robertové (dědkovi bylo 83 let, když to točil) i BBT.

Vražda na Nilu (1978)

Spolupráce Ustinova s Nivenem funguje výtečně. Pět mrtvol a jen jedna mužská! A ten dabing! /// Hlavní ženskou ctižádostí je probouzet lásku.