Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta (2024) (divadelní záznam)

Sledovala jsem bedlivě a prakticky nespustila oko z obrazovky, protože to bylo nečekaně zajímavé. První dějství jsem se bavila u drobných zábavných scének zkoušky a boje o titulní roli. Druhé dějství jako paralela vesnice a paneláku bylo přesným přepisem tehdejšího do dnešních reálií. A třetí dějství ve víceméně tradičních kostýmech, ale celé v odstínech bílé, místy na černém pozadí, bylo dechberoucí. Výtečná scéna s opicemi a na to navazující groteska principála s Vaškem a jejich neobratnými pohyby na trampolíně. No a operně absurdní finále se dvěma Mařenkami. Za mě spokojenost.

Bella a Sebastián (2013)

Trochu sentimentu, krásná příroda, úžasný pes. Jen proto, že už nejsem malá holka, dám 4*, v deseti letech by to byl plný počet.

Bez dcerky neodejdu (1991)

V 90. letech, kdy se sem knížka a film dostaly, to na mě velmi zapůsobilo. Postupem času mám pocit, že film nějak zeslábnul. Knížka je pořád silná káva.

Bezhlavý jezdec (1973)

Viděla jsem kdysi dávno jako dítě, ale intezivně to na mě zapůsobilo. Pravděpodobně to byl úplně první westernový příběh, který jsem měla možnost vidět, a zapálil ve mě jiskru zájmu o tento žánr. Ovšem nejvíc byla knížka - půjčila jsem si ji v září ve školní knihovně a vrátila až v červnu. A četla jsem to pořád dokola.

Bez soucitu (2010)

Typický případ toho, čemu říkám "klučičí film". Nelíbilo se mi na něm vůbec nic. Jo vlastně něco jo, verbalův popis Travoltovy vizáže. Tak za to 1*.

Bezva zuby na zásnuby (2022) (TV film)

Zasmála jsem se, o tom žádná. Trochu jako Bakaláři, ale delší. Díky obsazení to bylo tak akorát.

Bezva ženská na krku (2016)

Docela to ušlo. Ráda bych dala 3*, ale na to tomu něco chybělo. Ale vlastně jo, docela jsem se zasmála, dám 3. ;) :D

Bídníci (2000) (seriál)

Tak jsem konečně viděla francouzské Bídníky ... čekala jsem trochu víc. Asi aspoň tolik, co jsem dostala od Christiana Claviera. On ty praštěné parchanty umí dokonale.

Bídníci (1998)

Bála jsem se dívat se, od jisté doby mám z adaptací velké obavy. Přilákalo mě hlavně obsazení a rozhodla jsem dát jim šanci. Nakonec mě to velmi příjemně překvapilo, vlastně moc. Oceňuji i useknutý konec, protože to, co po něm následovalo, mi vždy kazilo dojem z celé záležitosti, to si Jean Valjean fakt nezasloužil. 85%