Život je hra - Zbavit se přísavky (2020) (epizoda)

Hezký, pěkný. Za mne teda předem prohraný zápas, ale dobře, ještě jeden poločas zkusíme. První minuta a hned první pozitivum. Téma se netočí kolem stolice nebo podobných záležitostí. Takže jen tak dál, méně trusu a třeba nakonec najdeme společnou řeč.

Slovo (2022)

Slovo je skupina hlásek tvořící ustálený celek a mající určitý ustálený význam a nebo taky české filmové drama o zachování si morálních hodnot po roce 68. Kdybych to celé měl přirovnat k jízdě automobilem, tak snad jenom tak, že Martin Finger řídit rozhodně umí, ale cesta je tak poklidná, že netřeba zařadit víc než za čtyři. Takový nedělní výlet do sousední vesnice k tetě na bábovku. Občas není od věci se jet tak na pohodu projet, někdo se ale raději vtěluje do pozice jezdce formule 1 a uvítá, když je na trati živo.

All of Us Are Dead (2022) (seriál)

Se zombíky a různými viry se nám poslední dobou roztrhl pomyslný pytel. Asie v tom samozřejmě jede taky a tím nemyslím, to že svým dětem do školy jako svačinu připravují netopýří sendviče. Řemeslně precizní středoškolský apokalypsojd s očividně celosvětovým úspěchem, ale dnes je seriálů jako „vlastenců“ na sociálních sítích a tak to chce víc, než jen ukřičené přebíhání z jedné místnosti do druhé. Zbytečně moc epizod, což se odráží na tempu. Postavy taky žádní velcí sympaťáci, navíc dělající až moc přešlapů. Takže se snažíme přežít, lezeme z učebny do učebny a umíráme a snad moc neprozradím, když přidám, že někteří i přežíváme. No a o čem bude druhá řada? Vlastně si ani nejsem jist, jestli mne to zajímá.

K.O.MICI (2022) (pořad)

K.O.MICI, nebo spíš K.O.MIKŮM?!?! Pokud vynecháme, to co je jim nejbližší, tj. vlastní vystoupení, tak nikdo ještě nebyl schopen stan-up komikům zrealizovat pořad, jenž by těžil z jejich potencionálu. A pak je tady TV Prima, která z nich během necelé tři čtvrtě hodiny dokázala udělat nesvéprávné osoby, co se humoru týče.

Defendor (2009)

Komedie? Akčňák? Sociální drama? independent? Psychologický film? Komiksárna? Máme pro vás všechno a hlavně, jako obvykle, vynikajícího Woodyho Harrelsona. Podivínský rádoby superhrdina s dvouciferným IQ…..no, tahle temná cibule má víc vrstev.

Break Point - Samorost (2023) (epizoda)

Obhajoba dost možná největšího rebela současného žebříčku ATP. V hlavní roli jinak fajn kluk od vedle Nick Kyrgios a dívka která neví, do kolika gamu se hraje jeden set. Člověk by si skoro až pomyslel, že je to celé natočené na objednávku pro očištění Kyrgiosova jména, které je pošpiněno častými excesy. PS: vyhrát grandslam v čtyřhře je ta krásná a přepychová  věc, ale prachy si za něj nekoupíš.

Elvis (2022)

Elvis nezemřel……Elvis žije. Možná zbytečně dlouhé životopisné drama z pohledu nezdravé symbiózy mezi králem Rock 'n' Rollu a kolotočářem aka manažerem Thomasem Parkerem. Celé to stojí a padá s Austinem Butlerem, hudbou, střihem, tempem a visuální opulentností Baze Luhrmanna. Elvis je vlastně takový přes dvě hodiny dlouhý hubení klip…..někdo to uvítá, někdo bude nadávat, někdo se stejně jako já stane pouhým divákem.

Rychlá rota (2022)

„K pravdě si najdou směr a hrají fér, ve znaku mají dvakrát R“. Rozumíme si, já jsem ročník 1980…. Walt Disney uvádí, Kačeří příběhy, Stoupa….je to moje dětství a tak se nikdo nemůže divit, že jsem tak trochu v rozpacích. Jeden animovanej, druhej loutkovej…do toho reálné postavy. Gedžitka si to rozdává se Zipem.  Všichni vlastně byli jenom herci. A to všechno v současném Los Angeles. Možná jsem zamrzl v čase, ale kdy už Rychlá Rota jako celovečerní film, tak ve starém kabátě, něco jako delší epizoda původního seriálu.

Zlatá devadesátá (2023) (seriál)

Ačkoliv jsem devadesátkový návrat do Point Place dal prakticky na jeden zátah, nepovažuji ho za úplně štastný nápad. Když už oprašovat legendární značku, tak bych to viděl asi takto: Snažit se domluvit s co nejvíce herci původního seriálů, natočit jenom pár epizod a postavit to celé na nich…..něco jako např. American Reunion. Protože ať se Kurtwood Smith a především Debra Jo Rupp snaží sebevíc, stěr mladého Kelsa prostě nikdy nebude takový, jako od Ashtona Kutchera. Když jsem před dvaceti lety usedl v Redově garáži na starý gauč a dal jedno plechovkové s Dannym Mastersonem (nebo ovocný nanuk s Wilmerem Valderramou), prostě jsem tam byl, seděl jsem z Redově garáži v roce 1976. Možná to je tím, že jsem i já zestárnul, ale po dokouření jointu s asijským homosexuálem se devadesátky rozhodně nekonaly….to spíš škola v přírodě s Hannah Montanou. Zlatá devadesátá jsou nenáročný, ne vyloženě špatný sit-com, ale jako potomek původního seriálu působí spíš jako parazit.

Život je hra - Zapřít expřítelkyni (2018) (epizoda)

Po dlouhé době zaplať pánbůh epizoda, která nebyla postavená na zápachu, hlenech nebo trusu, ale taky nic, kvůli čemu vyjít do ulic s mávátky.