Román pro muže (2010)

Do kina jsem po přečtení některých recenzí a komentářů vyrážel s očekáváním velkého průseru, nicméně z kina jsem odcházel celkem příjemně naladěn, takže odhlédnu-li od toho, že film je zároveň i jedna velká reklama na BMW, hodnotím relativně pozitivně. Donutil nikdy nebude herec, který procítěně zahraje Shakespeara, ale to po něm v takovéhle komedii snad ani nikdo nechce. Možná je trochu prvoplánové, že hraje "bohatou svini", ale nedělejte si iluze, takhle to v malém českém státě chodí... Podíváme-li se však na strukturu příběhu, celkem narazíme na absolutní nekonzistenci - Viewegh je zkrátka prostitutem české literatury, dávat citáty Oscara Wilda do úst primitivům je na pěst, Michale Vieweghu, my víme, že na citátech ujíždíš, ale měl bys je u svých postav používat s rozumem. Podtrženo, sečteno: dávám hvězdu za Vladyku (škoda, že nedostal víc prostoru), další za hloupoučkou slovenu, která dosáhne svého (luxusně ztvárněná Táňou Pauhofovou), další za Budaře a čutálistu. (Někoho zabít, to neni prdel, dyť já můžu přijít vo ligu). Jednu pak strhávám za Donutila, v téhle roli mi neseděl.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Naprosto bezduchá a zoufale nudná 3D onanie s několika solidními akčními scénami. Masák s mega-paličkou na maso zaujal, psi s držkou masožravé rostliny už méně. Nejvíc mě iritovalo, jak pořád někam lezou, ty táhlý nudný pasáže... Stejně jako u Avatara zvítězila forma nad obsahem, a tak hodnotím stejnými dvěma hvězdičkami. (Jenže tady je jedna za 3D a druhá za to "hovado jedno přerostlý", zatímco Avatar měl obě za 3D).

Dvojníci (1984)

Mnoho lidí tady píše, že se jedná o typický film dvojice Hill-Spencer, ale to je omyl. Oba dva zde totiž kromě obvyklých silácko-nakládačkových strojů předvedli i výjimečný komický talent v roli superboháčů. V jednom filmu si oba s bravurou poradili s mimořádně kontrastní charaktery.

Machete (2010)

Guilty pleasure.

Tropická bouře (2008)

Mně ten styl Stillerova humoru příliš nesedí, ale dávám o hvězdičku víc než jsem původně chtěl za Toma Cruise, že tam hraje, jsem zjistil až při titulcích - a navíc toho hajzla zahrál fakt dobře.

Velcí bratři (2008)

Škoda toho příšernýho konce, už chyběla jenom americká hymna... Jinak sice pokleslá, ale docela sranda...

Poslední plavky (2008)

Mně se ten film líbí čím dál víc, mám prostě rád Čtvrtníčka a ty jeho kecy jsou neuvěřitelný... Hlášky typu Ty vole, Kamile, ta tvoje hra na chytrýho nemá vítěze a podobné, jsou prostě vtipný... Jirka s Péťou na DPH nevěří atd... Ale víc než tři tomu nedám ani omylem, třeba už jenom kvůli kokotoidnímu Lábusovi a řadě dalších naprosto zbytečných postav.

Ženy v pokušení (2010)

Člověk nesmí přemejšlet nad scénářem a motivací jednotlivých postav, třeba nějak nechápu, že by mladej kluk radši přesedlal z luxusní slečny na její usedlou a uťápnutou matku. (Mimochodem všimli jste si, že snad ve všech filmech je psycholožka nehezká brejlatá uťápnutá myška?) Spíš to chce nechat se unést vynikajícími hereckými výkony, hlavně Eliška Balzerová je excelentní - když tato dáma použije nějaký jadrnější výraz není to vulgární, ale vtipné. Co dělá z filmu opravdu příjemný zážitek je vynikající hudba Jana P. Muchowa, klobouk dolů... Tohle je přesně ten film, kde 3 hvězdy jsou málo, ale čtyři moc...