Kajínek (2010)

Nic víc než průměr. Byl tu pokus o jakýsi český akční velkofilm, bohužel je tu několik aspektů, které jdou přímo proti tomu. Co mi vadilo celý film, byla kamera a vůbec celý režijní koncept. Snaha natočit 1/3 artový vizuálně poutavý snímek, 1/3 hluboké téma a 1/3 akční áčko se bohužel projevila na celkovém výsledku. Kamera mi skutečně velice vadila, některé záběry byly pěkné, ale celkově prostě o ničem. Špatný je scenář, alespoň z mého pohledu mi vadí vykreslení vytrvalého a neústupného kriminalisty jako akčního hrdiny, který valstně strašně trpí. Vše nasvědčuje tomu, že v těch vraždách měl prsty někdo jiný, ale nelze opomíjet jeho další činny, které z něj žádného Mirka Dušína nedělají. A to že si jde vydobýt spravedlnost způsobem, že prohodí někoho skleněným stolkem, tak to je skutečně hrdinské... Ale ve filmu to tak je podáno, nebo to přinejmenším takto vyzní. Tristní byla i lehká vztahová zápletka mezi Kájínkem a obhájkyní ("Bez těch mříží vypadáte úplně jinak" - WTF?). Film slušně graduje v závěru, ale jak jistě víme, případ Kájínek je neuzavřený, nedošetřený a tudíž je takový i film. Co nám tedy dá jeho zhlédnutí? Zhola nic... Jen přetrvá pocit, který jsme věděli už před zhlédnutím, a to že s tímto případem není něco v pořádku, stejně tak, že s českou kinematografií také není něco v pořádku. Pozitivum jsou rozhodně výkony Vilhelmové (snad jen ta skutečně příšerná paruka jí to kazí), Dlouhého a Lavroněnka. Také hudba Vaška Bárty (jeho herecký výkon je zase jiná kapitola, pro film se moc nehodí). Těch pár efektů také ujde, ale v porovnání se západem to je sakra rozdíl. Prostě průměr, ve kterém si cením jen snahy o nějakou inovativnost i "západovost", ale naopak mě zcela irituje natočit film jako obhajobu kriminálníkovi, který by rozhodně neměl být opěvovaný jako hrdina.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Kvalitní umělci, o kterých už pravděpodobně nikdy neuslyšíme, doplněné trapnými komentáři Leoše a trpkými pohledy Habery.

Hráči (1998)

Pohodový film stojící na výkonu Matta Damona a stále pro mě nesympatického Edwarda Nortona. Nesmím zapomenout na excelentního Johna Malkoviche a jeho ruskou angličtinu. Závěrečná partie Malkoviche a Damona je hereckým i pokerovým koncertem. Pravděpodobně film, který byste nemuseli vidět znovu, ale rozhodně nelitujete, že jste ho zhlédli.

Saw 3D (2010)

Trochu zklamání. SAW sérii jsem sledoval od začátku, dějová linka byla jednotlivými díly zajímavě propojena, postavy se prolínaly, zkrátka dalo se na to koukat. Navíc vynalézavost tvůrčů při pastech je opravdu kouzelná. Poslední 3D díl zklamal jak vysvětlením celého děje (prakticky nic převratného se tam nedělo a díky úvodní sekvenci a několika narážkám jsem ten konec tak nějak očekával, navíc všichni očekávali návrat této postavy z prvního dílu a tady se to splnilo v nejvelkolepějším duchu). Příběh už posedmé stejný, žádné zvraty ani napětí. Navíc to 3D bylo jako kde? Nejvíc jsem ho viděl v úvodních titulcích, a to mi přijde dost špatné. "Mind Blowing 3D" si představuji zcela jinak. Mezi 2*-3*, ale jako tichou vzpomínku za sérií jí věnuji ty 3*. PS: Doufám, že tvůrci si najdou jinou hračku a SAW nechají definitivně pohřebené. Zkrátka GAME OVER!

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Naprosto průměrná "ameriická romantická komedie", na který se občas podívám jen díky Student Agency. Hugh Grant předvádí svůj standartní výkon, docela mě zaujala Drew Barrymore. Několik vtipných momentů, jinak to neurazí ani nenadchne a dá se na to koukat. Sám bych se na to nikdy nepodíval a určitě to nepotřebuji vidět znovu, ale vidět se to bez problémů dá.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Po naprosto tragické trojce je čtvrtý Shrek důstojným zakončením zlobří pohádky. Děj dokázal upoutat, Oslík mohl hláškovat více, dabing opět vynikající, animace stále stejně dobrá (ale možná až moc stejná), už neparoduje a neodkazuje na různé filmové legendy (jako v prvním a druhém dílu) a zkrátka již to není "ten pravý" Shrek. Milá podívaná především pro malé...

Lord of the Piercing (2002) (TV film)

Sarah Michelle Gellar stojí za 3*, Jack Black ujde, elkově mi to přišlo dosti nudné, obscénní a hlavně nevtipné. Snad jedině ten fórek se sekyrou.

Heartless (2009)

Pořád se nemohu rozhodnout, co si o tom filmu myslet. Jim Sturgess je opět skvělý, i když už byl lepší (Across the Universe, 21). Námět byl zajímavý, ale ten konec... Pokud čekáte nějaké velké jasné vysvětlení, zde se ho nedočkáte. Zpracování je zajímavé, ale chtělo by to buď rychlejší tempo nebo naopak větší prostor pro jiné postavy než Jamieho. Doporučuji se podívat, litovat nebude, ale možná budete stejně zaskočeni a zmateni jako já.

Surfaři (2007)

Trevor Wright je pravděpodobně jediný, kdo v tom filmu hrál. Režijně mi to připadá dost katastrofální o kameře raději ani nemluvit. Zajímavé téma, špatně uchopené. Sice mi ta hodinka a půl utelka celkem rychle, ale požitek mi zcela zkazil český dabing, možná bez něho by to veznělo úplně jinak... Lehký nadprůměr...