Bulva meloun (1997) (seriál)

Omfg. Tak toto je klasika:-) Týpek, čo zaskakuje za hrdinou. 4/10

The Amputee (1974) odpad!

Pekné. Ďaľší odpad pre Lynchovu krátkometrážnu tvorbu. 1/10

Saw 2 (2005)

Stále zostáva porekadlo "prvý diel je najlepší". Nie je to ani tak predvídateľné, nie je to ani tak zlé, nie je to ani tak na 64%, ale predsa to už nie je ono. Keď píšem tento koment, tak som už videl aj Saw 3 a s čistým svedomím môžem povedať, že Darren Lynn Bousman pomaly pochováva Saw. Celú myšlienku, v ktorej mal James Wan jasno - pochoval. Stále sa musí hrať s minulosťou Sawu a stále komplikovať PRVÚ udalosť vôbec. Ale pre mňa stále ide o slušnú zábavu, ktorú si rád pozriem. 7/10

Nemilosrdný střelec (2007)

Má to štýl. Má to atmosféru. Je to masaker. Vynikajúce prestrelky s ešte lepšou kamerou dodávajú filmu neuveriteľný šmrc, ako to máme radi. Po tom, čo som si tu prečítal komentáre som to nečakal... veď to je slušná pecka! Myslel som si prv, že japončíkom kolty a gulomety do rúk nepatria. Skôr ich povestné meče, no ako to býva - mýlil som sa. Naprosto odrovnávajúce prestrelky, skvelé efekty, výborné filtre. The Bloody Benten aneb dvojité B. Slušná akčná jazda. 8/10

21 gramů (2003)

"Máš jeho srdce, šoustáš jeho ženu, sedíš na jeho židli!" Prvý film videný od Iñárritua. Som nadšený! Nie každý dokáže poňať snímok so zlou kamerou, zlým prostredím, no s emóciami, ktoré sa Vám vybavujú pri sledovaní filmu a pri ktorých sa cítite zle. Bolí vás srdce. Toto nedokáže každý rejža. Alejandro s emóciami pracuje, dovolím si tvrdiť, na istej úrovni ako Darren Aronofski. Síce Darren na to ide tvrdšie, ale výsledok je tu u oboch taký istý. Vopred vedeli - do čoho išli. Pre herecké výkony už miesto v komentári nevyužijem. Penn výborný, Del Toro drsný a Watts sladká. Už nemusím rozmýšľať nad mojím extravagantným účesom. Benicio mi dal inšpiráciu. 9/10

Gauneři (1992)

"Pamätáš si na Fantastickú štvorku?" - "Tá neviditeľná štetka a spol?" - "Áno. Ten chlap vypadá presne ako Thing!" Ako hovorí Cival, tak aj pre mňa toto bolo zábavnejšie ako Tarantinove preslávené Pulp Fiction (8/10). Má to vtip, je to brutálne, je to drzé, sprosté, stejnak ako Tarantino - ako ho máme radi. Najlepšie sú samozrejme vybraní herci. Charizmatický Harvey Keitel. Steňajúci Tim Roth. Bláznivý Michael Madsen. Profesionálny Steve Buscemi. Úlohy, ktoré im pripadnú najviac. Film, za ktorým mi bolo smutno, keď skončil. Škoda, že Tarantino nerozvinul všetky postavy. Napríklad pana Hnedého a pana Modrého - o nich tam nebola žiadna zmienka. 9/10

Na špičce celerové příšery (1979)

Burtonove začiatky "každý sme nejako začínali" aneb súhlasím s ostatnými. Necítiť tu tú jeho povestnú hororovú atmosféru. K filmu mi bláznivý gynekológ nestačí. 6/10

Saw: Hra o přežití (2004)

"Ty mně neznáš, ale já tebe ano. Zahrajem si hru." Saw nie je ani tak horor, ako by to niekto očakával. Od hororu každý očakáva poriadne ľakačky a mrazivú atmosféru. Saw to NEMÁ. Je to vlastne zmes krimi a mystiky, kde vás prekvapujú neočakávané zvraty, tak, že keď ich odhalia ihneď rozmýšľate ako to v podstate ten vrah do posledného kúskočku skladačky premyslel a zisťujete, že vrah mal vopred tie kúsky skladačiek pečlivo rozložené a neurobí nijakú chybu. Se7en som nevidel, tak to neprirovnávam, ale pre Jamesa Wana je to ako režijný debut, ktorý ho dostal na výslnie úchvatný. 9/10

Odplata (1999)

"Prečo to robiť pre čiastku ako je 130 000?" - "Vlastne on chce len 70 litrov." Prázdna bubinka v ktorej ide len o "pár" peňazí naviac a čo dokáže blázon urobiť preto. Áno. Gibsona som nazval, že je blázon. Viete prečo? Pretože nikto by nešiel proti nadrsnejšej mafíí v meste pre 70 litrov! Ach:-) Inak je to vynikajúca akčná jazda, ktorá občas omrzí, ale potom vás plamene blížiace sa k aute pomocou vytečeného beznínu rozpália a ste opäť v tom. 9/10