Konec hry (2006)

Nuda, nuda a veľká scenáristická blbosť. Opýtam sa na rovinu - Toto je ten Oscarový Cuba? Tento výraz, čo mal furt taký istý? Nelogickosť filmu ma presvedčovala, že si to už viac nepustím... 1* za nápad, 2* za dobrú hudbu pri "akcíí" 3/10

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Seriál Pythonov som nevidel a neviem či uvidím. Niekto si Pythonov zamiloval a niekto ich nenávidí, ja nie som zatiaľ na žiadnej strane. Od filmu som očakával dosť a bol som mierne, naozaj len mierne, sklamaný - Veľa vtipných scén, veľa prima hlášok, ale aj dosť blbostí a nelogičnosti. Ale prečo by som tu mal hľadať logiku? Hlavne, že som sa nenudil a skvele sa bavil! 7/10

Muzika (2007)

Výborný Kostelný predvádza, že má naozaj talent a s Latinákom sú skvelá dvojka, no Kostelného teraz tak trochu zmlátil:-) Pre mňa to bol úsmevný, nenudný, pohodový, čiernohumorný film, ktoré mám rád. V podstate životná úloha Mareka Geišberga, jeho otec ma stále nepresvedčil na toľko aby som ho mal rád a Nvotová ukazovala kozy, aj keď to v scenári nebolo... Pre Slovenský pomer výborná kamera, scenár a strih - a hlavne hudba! Jednoznačne najlepší Slovenský film 2007. Ku koncu nemôžem zabudnúť na Polnišovú, ktorá je stále sympatická a výborná: "Ja tam nechcem zostať ako piča, ja chcem spievať!" 9/10

Zákon ulice (2007)

Prečo preboha míňal toľko munície? Inak má asi nekonečný zásobník, cez prestrelky išiel len s 9MM a furt tam strílal a do jedného aj 5-krát! Seagal je skrátka MACHER! Inak, trochu sa mi zdalo, že už nie je vo forme... už tu nebola veľa-krát zvýraznená akcia (hrozná kamera a strih) a to dokonca ani bez hudby... Inak ten Seagal bez formy - raz ho postrelili a dokonca od zadu... vole! 5/10

ZubAř (2008) (studentský film)

Pre mňa to bolo len 8 minút nudy, ale za to, že som sa jeden-dva krát zssmial, dávam vyššie hodnotenie, ako som najprv dať chcel...

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Priznám sa, dlho som tento film odkladal, teraz som zistil, že som nemal dôvod. Herecky je tento film na vysokej úrovni, Ridley si u mňa získal ešte väčší rešpekt a boj medzi somálci-rangeri-delta force bolo niečo parádne...__---__ No tak dneska na Markíze si to pozriem v najlepšej kvalite:-) (ale z reklamamy:-()).__---__ Tak po druhej projekcí som konečne uvidel to pravé kúzlo filmu, ktorý nám Ridley naservíroval. Ako píše Rover, ako nefenúšik Zimmera, že hudba je podarená, tak si to zrovna nemyslím. Zimmer samozrejme odviedol skvelú prácu, ako vždy, lenže... hudba je nevýrazná. Zvukové efekty streľby hudbu totálne prehlušia. Ridleyho brat Tony, ako je iste známe, tak je vizuálny režisér. Asi sa niečo od neho priučil, keďže tu boli vizuálne "orgie" jedna radosť! Hartnett je skvelý herec, čo som písal a tu predviedol jedno zo svojích naj. McGregor a Shattner potešia a Bana prekvapí. Získal som konečne uňho pocit, že to je výborný herec, ktorý proste nedáva maximum do svojich rolí, ale pomaly stupňuje a tak sa dostáva do čoraz výraznejšíc projektov. V čiernom zostrelenom vtákovi bol proste geniálny! Když se mne zeptají, proč sem to dělal. Nechápali by! Už od prvej projekcie moja tajná láska, teraz ju nasadím konečne na vonok. 10/10

Drišľakoviny (2003) (pořad) odpad!

Buď dávajú zábery na publikum z archívu z prvých častí, alebo si divákov platia, aby sa pozerali na pár dedov, ktorí falošne spievajú a snaža sa byť vtipný. 0/10

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Od začiatku sa to vidí na ďaľší ,,nezájem" film... V druhej polhodinke to začne a ja musím dať 4, aj keď som rozmýšľal o menšom hodnotení. Scéna kde Downey pochcal mŕtve dievča si to jednoznačne zaslúži!

Cinka Panna (2008) odpad!

Tak som kúpil v trafike DVD lebo som chcel vedieť, či to je naozaj na odpad!... a potvrdilo sa to. Po 50 minútach stratí človek trpezlivosť a ide preč zlámať dvd-čko. A hovorte mi, že kameru nechytilo do rúk 6-ročné decko! Niečo strašné, fakt sorry...

Václav (2007)

Keď hrá Ivan Troja úchyla alebo blázna, tak podáva herecký výkon priam na Oscara. Tento film je skrátka prefektný cez scenár a herecké výkony až po réžiu a kameru. Emília Vášaryová ako inak najlepšia slovenská herečka výkon za 100 bodov a Trojana som už spomínal. Ku koncu dramatický precitlivený príbeh, ktorý len posúva film viššie:-) 9/10