Krédom skupiny Drišľak je šíriť humor a dobrú zábavu v nárečí, ktoré sa stalo charakteristickou črtou ich vystúpení. Svoj javiskový program koncipujú tak, aby zaujali a pobavili všetky vekové kategórie. Humor, paródia, vtipné texty a dialógy, chytľavé melódie a predovšetkým „show po východniarsky“ – to všetko je v ich prevedení originálne a neopakovateľné. (oficiální text distributora)

dehlie odpad!

jedná sa o klenot intelektuálnej humuristickej tvorby. nepreberné množstvo skvelých skečov plných dômyselných inotajov, irónie a celospoločenskej reflexie oceňuje inteligentné a progresívne publikum zaslúženým potleskom a nenútenými ováciami. následne im kontrujú inovatívne hudobné vystúpenia nastupujúcej generácie nových umelcov nielen zo speváckej brandže podfarbené vynikajúcimi improvizačnými schopnosťami týchto neprevarených osobností v korelácií s už pozitívne hodnoteným ansámlom skupiny drišľak. ()

SOLOM.

Je pravda, že jejich smysl pro humor byl dosti zvláštní, ale nejlepší na tomhle pořadu byli hudební vložky a hosté. Dodnes je možné některé díly shlédnout na internetu. A musím říct, že u některých jsem se i pobavil, takže tomu trošku zvednu hodnocení, protože existují mnohem horší pořady ať už z minulosti nebo i ty současné. ()

Marina111

Kebyže túto satiricko-ľudovo-komediálnu bandu nepoznám naživo, ich spôsob sebaprezentácie a humoru ma zrejme neosloví. mali by ste ich však vidieť naživo! Spontánni exbicionisti schopní rozosmiať celú dedinu... Iste, je to typ zábavy, ktorý inak chápe "erdeg vychodňar" a inak niekto zo západu (tobôž z Čiech), ale v svojej podstate ide o humor univerzálny, tzv. masový - škoda tejto prazvláštnej relácie, ktorej úspech si neviem vysvetliť ani ja, inak veľká "Drišľakaňa" ... Ešte raz zdôrazňujem - skúste ich zažiť naživo. To je naozaj čosi iné (rozumej - lepšie). ()

RigorMortis odpad!

Senzus bol ako-tak v pohode, hlavne tie ich "paródie" na známe skladby, no Drišľak som nikdy nemal rád. Mám rád slovenské nárečie, no skombinovať ho s ich samozvaným humorom, to je vhodný kandidát na odstrel. Takisto hudba, je rozdiel medzi dedinskou zábavou vašej babky a niečím, čo sa tvári ako zábavný formát... Ak by som si mal vybrať, rozhodne radšej Ander, ten bol aspoň klasik. ()

MM_Ramone odpad!

Hudobno zábavná relácia "Drišľakoviny" zaplnila priestor, ktorý sa uvoľnil po tom ako podobní sedláci z pochydernej kapely Senzus ukončili svoju činnosť. Východniarskí burani, združení v skupine Drišľak, tak predvádzajú pred publikom, zloženým prevažne z dôchodcov, svoju idiotskú show. Ich primitívna hudobná produkcia sa strieda s ešte úbohejšími hranými scénkami. Ku tomu si vždy pozvú nejakého hosťa z radou dávno zabudnutých fušerov. Odpad! ()