Ad4mson

Twitter: Ad4mson

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 24.6.2018  21:37
    Den 12. mann (2017)

Denne filmen er helt fantastisk!!!

• 14.2.2018  21:51
    The Ritual (2017)

První půlka je exkluzivní pětihvězdičkový hororový řemeslo. Skvělý statický záběry do hustého lesa a strach z neviděného. Posledních třicet minut tu skvěle budovanou atmosféru bohužel skoro kompletně posílá do prdele jakmile se objeví TO...Mohlo to být druhý Blair Witch, kdyby tu nebyla úporná producentská snaha udělat hororovej crowdpleaser. Velká škoda.

• 23.12.2017  21:58
    Titanic (1997)

Čím jsem starší, tím víc doceňuji tu brilantní a přesnou režii, se kterou Cameron kočíruje tenhle kolosální snímek. Jen se zaměřte na ty uchvatné kamerové jízdy (valící se voda skrz chodbu s vodou prorážející dveře, běh skrze strojovnu) a moneyshoty (Leo na přídi+ oblet celé lodi na jeden záběr) Russela Carpentera, tu neskutečně rozmáchlou výpravu, tu úžasnou Hornerovu hudbu...Tohle je prostě oku lahodící řemeslo, při kterém jsem ochoten zavřít obě oči i hubu před tím, že je to v podstatě cukrkandlovej doják. Scénu, kdy je spatřen ledovec a na můstku začne totalně organizovaná panika (můstek dává příkaz do strojovny ke zpětnému chodu) a do toho celýho chaosu tepe hornerův soundtrack....tu zkrátka nelze jako filmovej fanda nemilovat.

• 8.12.2017  22:28
    matka! (2017)

Bavilo mě to. Strašně moc. Vlastně si ani nepamatuju, kdy jsem měl naposled při sledování filmu tak staženej žaludek z toho, co si je vůbec režisér schopnej dovolit. Luxusní zástupce mindfucků, po kterém budete googlovat pointu a snažit se pochopit, o co kurva šlo. (kdo nemá přelouskanou bibli, bude na tom stejně :)) Zároveň jednoznačně nejlepší Aronovskeho film.

• 18.11.2017  10:48

Ten snaživej a připosranej pingl kazí jinak skvělý díl.

• 12.10.2017  21:27
    Sněhulák (2017)

Za takhle promarněnou nahrávku na gól by měl bejt paragraf...

• 24.3.2017  20:37
    Halloween 3 (1982)

Dokonalý soundtrack, který slabším jedincům může způsobit psychickou újmu. A pesimističtější závěr asi těžko pohledat... Jeden z nejpodhocenějších hororů osmdesátek a jen proto, že v něm není Michael Myers.

• 28.1.2017  09:25
    Zkrat (2011)

Uff....To byla teda síla. Už dlouho jsem neviděl DIVNĚJŠÍ film. Obsazení super, choreografie bitek výborná, ale ten zbytek? Neumím to charakterizovat jinak než bezkrevná, hloupá podivnost. A abslolutně nevhodná hudba jindy mého oblíbence Holmese zde působí jako hodně špatnej vtip. Soderbergh mu zřejmě zapomněl říct, že netočí Dannyho parťáky 4....

• 19.9.2016  10:38
    Šílenství (1994)

Jak jinak než pětikvaltem ohodnotit film, který mě přikoval k obrazovce v prvních deseti vteřinách DOKONALOU instrumentální rockovou vypalovačkou složenou samotným režisérem? Jak jinak ohodnotit film, jehož atmosféra je tak hustá, že se nedá ani krájet? Jak jinak ohodnotit film, který má několik přesahů? Jak jinak ohodnotit film, po jehož skončení budete mít vymydlenou palici jak po shlédnutí jakékoliv lynchoviny? Že je těch otázek hodně? Tak to počkej na závěr tohohle mistrovkého díla. Špička!

• 2.6.2016  23:06

Jsem si chtěl dát voraz u nenáročný akční blbiny, ale že bude druhej Pád až taková srágora, to jsem vážně nečekal. Režisér Najafi zřejmě nějakej talent pobral (jednozáběrová střílečka ke konci je toho důkazem), ale co naplat, když scénář, který byl napsán ČTYŘMI!!!! scénáristy je ekvivalentem toho, co máte ráno na toaleťáku po jeho použití. Vrcholem byla scéna s vrtulníky, kdy se jedna helikoptéra obětuje pro mistra prezidenta, aby ho nezasáhla raketa. "Prepare to sacrifice. Copy...." Já bouchnul smíchy, přísahám, páč něco tak ukrutně vylízanýho jsem dlouho nepozřel.

• 3.5.2016  23:21
    Deadpool (2016)

Tahle sračka že má 84%? Rádoby vtipná, k posrání infantilní nuda, kterou Marvel opět geniálně vychytal cílovku, čili děti ročník 1995 bez vkusu s low-end nároky, kterým stačí, že zoufalec Reynolds fuckuje na všechny strany a je wannabe cool as mothafucka...Definitivně poslední film, který jsem od Marvelu viděl, protože jsem asi na dětinské žvatlání o hovnech už příliš starej a Marvel je sice miliardová značka, ale co se týče kvality, tak smrdí jak fekál vůz z Chroustovic. A ne, vážně nejsem suchar.. Jedna hvězda za Skreina, kterej mě jedinej bavil. PS: Starpower Reynoldse bude stát a padat s dalšími díly tohohle exkrementu, ale nikdy neutáhne žádnej jinej film, ani herecky ani komerčně. FUCK YOU MARVEL!

• 6.3.2016  23:49
    Everest (2015)

Závěrečná montáž s fotografiemi + záběr na zapadající slunce a....+ !!!ÚŽASNÁ!!! Marianelliho hudba = slzy jako hrachy...Silnej a silně mrazivej zážitek a hodně lituju, že jsem ho neviděl v kině.

• 5.1.2016  13:01

Ach ten Hornerův soundtrack...něco úžasného.

• 1.11.2015  09:29
    Angst (1983)

Jeden z těch filmů, které jasně ukazují, jak moc důležitou roli v celkovém dojmu hraje kamera. A ta Rybczynskiho je opravdu neuvěřitelná. Jinak už to zdaleka nemá ten drtivý účinek na diváka, jaký to mělo před 30 lety, ale pořád velmi znepokojivé.

• 1.10.2015  23:43
    Marťan (2015)

Damon naprosto famózní a Goddardův scénář mu dává prostor k hláškování a vtipného sebeshazování. Přesto jsem čekal, že se film poveze na úplně jiné vlně. Možná až příliš nadhledu a humoru na to, abych věřil, že zůstat sám na Marsu víc jak rok musí být peklo. Příjemná jednohubka, ze které se ovšem dalo vytřískat, především co se emocí týče, mnohem víc. Nezasáhlo mě to tak jak jsem předpokládal, nicméně Ridley je zpátky ve formě a to je před druhým Prometheem sakra dobrá zpráva. PS: Wolskiho kamera je nádherná a Williamsova hudba je v určitých pasážích výtečná a strašně zajímavá.

• 28.8.2015  18:15
    Focus (2015)

Scéna na stadionu je lahůdková....

• 7.6.2015  00:14
    Svatý (1997)

Strašně příjemnej snímek, Kilmer zde hraje fakt dobře a všechno doprovází kouzelnej soundtrack. Závěřečná scéna podbarvená úžasným songem Out of my Mind od Duran Duran je pro mě argument toho, proč mám devadesátky tak rád.

• 11.5.2015  23:41
    Zulu (2013)

Zatraceně drsná kriminálka s perfektní režií a scénářem a pro mě strašně příjemným překvapením v podobě Orlanda Blooma. Takhle šťavnatej a přesvědčivej charakter jsem už dlouho neviděl. Zarostlej, zpustlej, nasávající, kouřící, nekorektní drsňák, kterej pro hlášku nejde daleko. Připomněl mi Lea v Krvavém diamantu. Víc takovejch rolí pro něj. Pecka!

• 19.4.2015  09:30

Úžasná závěrečná vychcávka na seběvědomého vraha a Columbo je prostě klasická osina v prdeli podezřelého. Miluju to.

• 5.4.2015  17:55

Předně bych chtěl upozornit, že jsem tuhle sérii nikdy nijak zvlášť nemusel. U prdele. Asi tak by se dalo zjednodušeně říct, kde jsem ji měl, poněvadž tuning, auta a wannabe cool borci, co se předhánějí jak vocasové někde v anusu na rovince (zdravím české borce přidělávající si na podvozky svých felin neony a do kufrů zesilovače) mi nikdy nebyli dvakrát po chuti. To se změnilo až s příchodem pátého dílu a diametrálně odlišného přístupu tehdejší režiséra Justina Lina. Z postav se najednou stali supermani, kterým se kulky vyhýbají obloukem, ale jsou natolik sympatičtí, že mě prostě chytli za srdce a co je nejdůležitější, BAVILI mě. Když už jsem si říkal, že nic šílenějšího, než "overthetop" jízda Riem s trezorem za zády nemůže přijít, šestka s nekonečně dlouhou ranvejí a s Rockem přeskakujícím z auta na auto ve stošedesátce mě vyvedla z omylu. OUKEJ. Avšak v porovnáním s tím co přinesl nejnovější sedmý díl vypadají oba předchozí asi jako sraz trabantistů v Novém Tišňově. Akce střídá akci, lokace střídají exotičtější lokace, postavy hláškují jak o život (scéna s Rockem, který zahlásí svůj one-liner "Woman, I´am the cavalry", načež vytáhne stokilovou krochnu a začně kropit okolí je boží *grabs popcorn* :)) ), sentimentální plky o rodině a příběh nedávající smysl. Já jsem teda ale na rozdíl od některých mudrlantů při příchodu do kina neočekával, že se přede mnou na plátně rozehraje zfilmovaný román od Dostojevského o pěti dějstvích. Vyčítat debilitu (opravdu neskutečnou) scénáři je to samé jako jít do veganské restaurace a vyčítat kuchaři, že tam nedělají pětipalcovej hovězí steak. Prostě kravina na entou. Já se pobavil přímo královsky a pokud necháte mozek doma nebo ve foyer kina, budete na tom naprosto stejně. Závěrem chci jen dodat, že závěrečná rozlučka s Walkerem je udělaná opravdu bravurně a tenhle fakt budiž ke cti tvůrcům. Momentálně nejosvěžující film v kině a jestli něco stojí za utracených 130,- je to právě tahle pecka.

• 26.1.2015  21:56
    Birdman (2014)

Ačkoliv má scénář pár, řekněme méně poutavých míst, TA FORMA s jakou je převeden na plátno, ta opravdu nemá obdoby. Lubezki se po vizualně úchvatné Gravitaci překonal a dokázal mi, že v Hollywoodu lepšího kamerama není. Nasnímal Birdmana "na jeden" záběr a já při etudě s přivřeným županem hledal spodní čelist pod stolem. Herecky a režijně prvotřídní (Keaton a Iňárritu by měli shrábnout Oscara ), vizuálně neskutečně opojné a svým způsobem vyčerpávající. Za mě pecka. PS: Iňarritu + Lubezki + DiCaprio = The Reventant = Rázem jeden z nejočekávanějších filmů příštího roku a já si jdu už teď nakoupit nový spoďáry.

• 12.1.2015  21:28
    Kód Enigmy (2014)

Moc příjemné překvapení. Očekával jsem vlezdoprdelní akademické cvičení, ale Tyldum snímek krásně kočíruje a klube se z něj režisérské eso. Cumberbatch předvádí úchvatný výkon a je škoda, že si alespoň Zlatý glób pro sebe neurval. Už dnes totiž patří do britské herecké smetánky. A Charles Dance...ten se svým britským přízvukem...no strašně cool frajer.

• 23.12.2014  00:10

V podstatě jediná scéna, která mi utkvěla v paměti, je úžasné úvodní poselství o lásce z letiště Heathrow. Zmínka o telefonátech z unesených letadel 11. září mě okamžitě dojala. Ale potom následoval jen průměrný sled scének s parádními cameo roličkami. Vím jistě, že už se na to nikdy nepodívám a nejlepší vánoční film? Ale kdeže....

• 19.11.2014  23:06

Po Sabotáži jsem už od Ayera absolutně nic nečekal. O to příjemnější překvapení mě čekalo v kinosále. Nevybíravý, blátem a krví zbrocený pohled na válku, kde se pro ustřelené údy, upálené hlavy a hořící vojáky páchající sebevraždy nejde daleko. Casting se povedl na jedničku a k mému údivu mě nesral ani jindy otravný Shia a jeho postava Bibla. Jako na zjevení jsem koukal na Logana Lermana, který hraje zelenáče naprosto skvěle a ten kluk je zkrátka talent. Pitt hraje "Válečnýho taťku" po svým, čili testosteron z něj stříká i skrz opancéřovanýho Shermana a s cigárem v koutku hláškuje ostošest. První dvě třetiny byly vynikající, bohužel závěrečná bitva "5 against 300" byla takový eintopf všech hollywoodských klišé a patetických proslovů, že výsledný dojem sráží. Nicméně nuda nehrozí ani omylem a tahle drsná válečná projížďka nacistickým Německem, kde se tankem přejíždějí lidi je sakra výživná. PS: Steven Price poladil skvělý soundtrack a ve filmu je pár lekaček, při kterých mi zadnice na vteřinu vždycky visela ve vzduchu.

• 6.11.2014  19:20
    Interstellar (2014)

Pří závěrečných titulkách jsem zůstal sedět jako opařenej v sedačce IMAXu a ten uzel, co mi Nolan udělal na mozkovně budu rozplétat ještě pár dní. Pravděpodobně nejsem dost objektivní, protože Nolanovu tvorbu žeru se všemi jeho navijáky, ale v první půl hodině jsem si přesto říkal, jestli tentokrát Velký Chris nešlápl vedle. Hodně, ale opravdu hodně póóómalý rozjezd, spousta otevřených otázek, na které Nolan neodpovídá a jako mínus shledávám naopak extrémně rychlý přesun do vesmíru. Když už nás ale režisér vezme ke hvězdám, padají veškeré pochyby o jeho geniálnosti. Spolupráce s astrofyzikem Kipem Thornem na mě měla asi takový dopad, jako kdybych seděl s Einsteinem na kafi a on mi vysvětloval do hloubky teorii relativity. Spoustu věcí divák nemá šanci napoprvé pochytit a budete jen pokyvovat hlavou s tím, že věříte, že režisér ví, o čem mluví. Průlety červími dírami a časoprostorem jsou hypnotické a až snové, ale natočené tím nezaměnitelně monstrózním záběrem, který dovede asi jen Nolan. V závěru jsem si potom připadal jak idiot na tripu, kterýho tenhle britský filmový velikán opět přechcal stylem, který mu je podobný a dolehla na mě celá ta tříhodinová tíha osudu všech zúčastněných. Tohle nesedne každému, ale pro mě je Interstellar nesmírně přitažlivý už proto, že o něm i čtyři hodiny po projekci intenzivně přemýšlím a budu nadšeně sledovat, jak se zde budou lámat názory. Zcela jistě ne tak pevných pět hvězd, jako v případě netopíří trilogie, ale Nolan mě dokázal protáhnout vesmírem a časoprostorem tak vyčerpávajícím a osudovým stylem, že i když si spoustou věcí nejsem jistý a dojdu k nim později, tohle mě prostě zasáhlo. PS: Zimmerova "varhanní" hudba pravdelně zježuje chlupy a v případě scény kombinující záběry ze Země a zárověň z vesmíru i chlupy na rektálu.

• 28.10.2014  21:00

Mám rád, když se z čista jasna objeví tvůrce, který i ze stokrát provařeného námětu dokáže vykřesat hodně výživnej thriller. Rejon se s vizuálem evokující osmdesátá léta vysloveně mazlí a používá De Palmovskou kameru plnou dlouhých záběrů bez střihu (úvodní záběr rulez!). Opravdu vynikající kompozice, jak z áčkových bijáků. A i když si můžu říct, že jsem tohle viděl už stokrát v bledě modrým, tak je vidět, že si někdo dal práci a to se musí po zásluze ocenit.

• 15.9.2014  14:31
    Coherence (2013)

Totální mind-fuck, v podstatě nulové pochopení, ale atmosféricky hodně vydatné...

• 12.7.2014  03:00
    Sabotáž (2014)

Něco tak nekonzistentního jsem neviděl ani u mě doma v míse ráno po kalbě...Ayer je kretén, o Woodsovi radši ani nemluvit a Arnold....Arnold, ten by se na to měl už vysrat, protože co tady předváděl, člověk neví jestli je to parodie.......Jak jsem proklínal distributora, že nám to do kin nenapálil, tak jsem ve výsledku rád. Tohle je totiž průser extra union.

• 18.5.2014  00:11

V té dlouhé předlouhé šnůře českých sraček "rádoby ze života" působí Příběh kmotra jako zjevení. Režie střižená v západním stylu, kamera, hudba!!!, herecké výkony, všechny tyhle aspekty posílají Nikolaevův snímek na míle před tuzemskou konkurenci. Naposledy mě takhle překvapil Kajínek a jsem rád, že zase jednou viděl český film ve kterém dialogy nešustej papírem.

• 7.5.2014  00:41
    Wolf Creek 2 (2013)

Tak precizně natočenej masakr a hukot, že jsem při sledování jen říkal "Hollywood my ass". Naprosto nepředvídatelnej a zatraceně brutální thriller s jedním z nejlepších záporáků, který kdy poctil plátno. Nezajímá mě, že to není originální, ale ten áčkovej vizuál společně s režisérovou vervou prostě neměl chybu. Ohromná spokojenost a jen tak mimochodem...Jestli měl dostat na starost režii Expendables 3 některý z australanů, tak to neměl být Patrick Hughes, ale borec Greg McLean. Kdyby tomu tak bylo, tak se o výsledek ani trochu nebojím, což se u Hughese říct nedá.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10