Tři oříšky pro Popelku (1973)

Pohadka ze vsech nejpohadkovatejsi. Roztomila Safrankova se na Popelku skvele hodi a nadabovanej Travnicek na prince taky. Tato pohadka se moc povedla a zvlaste o Vanocich ma v sobe nepopsatelne kouzlo, ktere z ni dela to, co je.

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Bud Spencer s Terencem Hillem spolu natocili par westernu a tehle se opravdu poved. Mnozi z vas jej nazyvaji spagetty westernem, ale me toto oznaceni pripada hanlive, ktere si tento film nezaslouzi. Je to prijemna podivana s trochou humoru, obvyklych velkych rvacek a nakladacek, navic podlozeno dobrou uvodni a zaverecnou melodii.

Velký šéf (1969)

Jeden z nejlepsich Belmonduv a Ouryho filmu ( samozrejme Posetilost mocnych je nejlepsi ). Je to primo uz klasika, navic se skvelou hitovkou, kterou si ted porad broukam v hlave. Ve filmu se objevuje spousta teatralnosti, az bych to hodnotil jako parodii, ovsem je to vytribeny humor, ktery pobavy. Rad se na tento film kdykoli podivam.

S čerty nejsou žerty (1984)

"Prineste mi do pekla Dorotu Machalovou!" S certy nejsou zerty jsou moji nejoblibenejsi pohadkou. Chtel bych vyzdvihnout hlavne vykon pana Hermanka, ktery zde podava svuj zivotni vykon a jeho Lucifer je opravdu nejlepsi ze vsech. Dalsi vykony jsou take vyborne, jako napr. chronicky general Narozny, chamtivy spravce Preiss, cert Vetchy. A tech hlasek co zde zazni. Kdykoli se na to podivam, vzdy se pobavim, proste super.