Sherlock Holmes (2009)

Sherlock Holmes jako akcni hrdina, kratic si volnou chvili zapasy v poulicnim boxu, celic pri vysetrovani presile pri boji a velkemu mnozstvi vybuchu. Tak to opravdu ne. Jeho prednosti byla logika a dedukce, ktera se zde samozrejme objevuje, ale jako akcniho hrdinu si ho predstavit neumim.

Transformers (2007)

Nic vic nez jen na efekt a krasu udelany sci-fi akcni becko s naprosto hroznym scenarem. Tak pripitomely dialogy s jeste pripitomelejsimy vyrazy predstavitelu jsem uz dlouho nevidel. K tomu se muze jeste pridat naprosto hloupe chovani hrdinu, ktere je k videni ve stupidnich komediich. Avsak ma to super stavu skoro dve tretiny filmu a Transformeri mi byli velmi sympaticti. " Ja jsem Megatron!! "

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Pro kazdeho fanouska rocku a metalu, jako jsem ja, toto dilo nebude nic prevratneho. Jelikoz stopaz kazdeho dilu je okolo 45 minut, tak musi pocitat s tim, ze se moc novinek nedozvi a pouze oprasi sve vedomosti o rocku a metalu a dozvi se par zajimavosti. Velkou nevyhodou je celkem zretelna neobjetivita, kdy se autori vetsinou zameruji na britske kapely nebo vybiraji, pro me mene zname kapely a pro vyvoj rocku ne tak podstatne kapely. 1.dil - Pocatky rocku - 5/5* - Skvely dil, ktery mapuje pocatky rocku, jeho vyvoj z blues pres skupiny Roling Stones, Cream, Bob Dylen, Animals, The Kinks a hlavne The Who, ty povazuju za ty, kdo dal rocku styl rebelu. Mnohym zde muze chybet The Beatles a The Doors a me osobne Jimi Hendrix, jako jeden z nejlepsich kytaristu vsechn dob. 2.dil - Art rock - 3/5* - Hubda, ktera me teda moc nebere a tutiz se i ni ani moc nezajimam. Trosku me tento dil nudil, jediny co me trochu zaujalo byly Pink Floyd a Genesis, ruzny maskary a malovatka Davida Bowieho, Velten Underground a The Roxy (ktery teda vubec neznam) me neprijdou pro rock az dulezity a prevratny. 3.dil - Punk - 5/5* - V tomto dile se zabivaji prevazne tremi kapelami, nejvice Sex Pistols, pak Ramones a The Clash. Zminili i Patty Smith, Television. Zabivali se spise duvodami vzniku punku a jeho nasledky na lidech. 4.dil - Heavy metal - 5/5* - Hudba memu srdci nejblizsi. Historie metalu, od jeho vzniku kapelou Black Sabbath, pres samotneho Ozzyho, Deep Purple, ktery bych spise zaradil do hard rocku, Judas Priest, Iron Maiden. Vadil me zde glam metal, ktery neuznavam a posledni kapelou byla Metallica. U nich se bohuzel nezminili o Cliffu Burtovi, ktereho povazuji za dusi Metallici, ale venuji se zde nejakymu manazerovi, kterej jejich hudbu uplne pohrbil a udelal z ni komercni sranec. 5. dil - Stadium rock - 3/5* - on by to nebyl spatnej dil, kdyby stadium rock jako zanr vubec existoval. Navic vsechny kapely, ktere az doted v jednotlivych dilech zminili, az na punk, by mohli do teto kategorie zaradit. Led Zeppelin na zacatku pouze zminili, pote se venovali Queen, Kiss, Bruce Springsteen, kteremu se venovali nejvic, pote The Police, Dire Straits a nakonec U2. 6. dil - American alternative - 4/5* - dil prevazne o Cobainovi z Nirvany, obcas zmini i nekoho jinyho napr. Pixies a prostor je zde take pro R.E.M. Zajimavy dil o tom, jak se nekdo nedokaze vyporadat s popularitou. 7.dil - British Indie - 2/5* - jde to vubec povazovat za rock? Ono dost napovi jen to, ze v tomto dile vickrat reknou slovo pop nez rock. Tento styl uz jde mimo me a proto vetsinu kapel ani neznam. Stvalo me chvastani Gallagra z Oasis a celkove tento dil do konceptce poradu moc nezapada. Celkove hodnoceni: Celkove dokument hodnotim kladne, velmi dobre se povedli uvodni dily 1., 3., 4.. Nejvetsi slabinu vidim v absenci Hard rocku. To je primo svatokradez opomenout nejvic rockovej zanr a skupiny jako ACDC, Led Zeppelin zminit jen v par vetach a totez o Deep Purple.

Avatar (2009)

Nechal jsem tento zazitek z 3D kina chvilku ulezet a ted nevim, co k nemu napsat, protoze vse podstatne uz tady bylo napsano. Ted vazne. Nejlepsi film po vizualni strance jakej jsem videl. Tato vizualni stranka dostatecne nahrazuje a dokonce i prebiji nedostatky v pribehu. Ten byl pro me naprosto predvidatelny a plny klise z jinych filmu. Me se ovsem libil a proto filmu davam pet hvezdicek, ale ze by to byla zas takova bomba a revoluce ve filmu, to ne.

RocknRolla (2008)

RocknRolla je dalsi z Ritchieho filmu, ktery jasne ukazuje jeho rukopis a styl. Muze se to zdat uz ohrane, ovsem na me to porad pusobi, i kdyz to uz nedosahuje kvalit SPaV nebo Podfucku. Skvele zde zahral Roden a Butler, je zde vyborna hudba a opet ta atmosfera, ktera dela jeho filmy zajimavymi.

Beetlejuice (1988)

Je Burton tak genialni nebo tak sileny? zrejme od obojiho a v nemalym mnozstvi, jinak by nemohl vzniknout tak blaznivy film jako je tenhle. Samozrejme neni to jeden z jeho nejlepsich filmu, ale stoji zato ho videt.

23 (2007)

Celkem zajimavy film, ovsem ta pointa mela vic der jak v cedniku, coz celkovy dojem dost kazilo.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Atlantida je dobrym pokracovanim SG1. Mel jsem strach, ze jsi nezvyknu na nove postavy, ovsem zvykl jsem si na ne prekvapive dobre, az na doktorku Weirovou, ktera je teda absolutne strasna. Navic me velmi potesil doktor Zelenka, takze mame v serialu ceske zastoupeni.

Pokání (2007)

Z hovna bic neupletes, a at se o to reziser pokosel jakkoli radobyhezkyma zaberama, tak se mu to samozrejme nepovedlo. Mozna prisne hodnoceni, ovsem cekal jsem od filmu vic.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Tento animak neni zadna pecka a i kdyz dej je trosku ohrany, ma zajimave napady, ktere pobavi ( spagetove tornado, lavina jidla ci utocici kurata bez hlav ) a jak jinak to muze skoncit, nez ze vsechno dobre dopadne.