Angel densecu (1996)

Zábavná podívaná plná situačního humoru. Škoda jen, že je tak krátká, vůbec bych se nebránila pokračování.

Život v divočině (1999) (seriál)

Naprosto geniální dílečko se super hudbou a vtipnými nápady. Jako malá jsem pár dílů viděla a doteď jsem na ně vzpomínala, takže jsem se nemohla nepodívat znovu.

Higuraši no naku koro ni (2006) (seriál)

Z audiovizuální stránky nemám, co bych vytkla. Zvlášť opening mě zaujal na první pohled/poslech. Co se děje týče: sice uznávám, že bylo zajímavé typovat na začátku každé kapitoly, kdo se zblázní tentokrát, ale přece jen se to docela vleklo. Jsem vděčná za verzi titulek, kterou jsem měla to štěstí použít - překladatelé tu v různých vhodných chvílích přidávali svoje vlastní sarkastické komentáře, takže nuda na chvíli ustoupila.

Šódžo kakumei Utena: Adolescence mokuširoku (1999)

V porovnání s mangou i seriálem je tahle verze Uteny nejsurrealističtější, ale bohužel i nejnepodařenější. U seriálu mi náznaky shoujo ai celkem nevadily, v manze po nich naštěstí není ani stopy, ale tady už jsou meze překročeny (asi fanservis pro pánské publikum). Pár symbolů šlo "pochopit" jen na základě předchozího shlédnutí seriálu, ale u "nezasvěcených" se pravděpodobně jen umocní dojem celkové fantasmagorie. Skoro lituji, že jsem si pokazila tu úžasnou stopu, kterou zanechal seriál...

Detroit Metal City (2008)

Optimální vytrhnutí z podzimní deprese, dobře jsem se bavila. A jsem ráda, že všechno skončilo právě včas.

Code Geass: Hangjaku no Lelouch - R2 (2008) (série)

Celých 24 dílů a půl posledního si říkám: WTF? Hrozná slátanina, ve které mi jako zdroj zábavy sloužil snad jen princ Řízek. Ale konec značně vylepšuje skóre, na tohle já si potrpím :) I když to Lelouchovi rozhodně nevěřím. --- Dobrá, po roce musím uznat, že ve mně Lelouch zanechal silný dojem. Doteď si závěrečné scény pamatuju, byly brilantní a ach, tak dojemné! :)

Hrdinové (2006) (seriál)

První série mě naprosto pohltila, zaslouží si 5*. Ale s dalšími to šlo už jen dolů, takže hodnocení průměruji :/

Rokku: Wanko no shima (2011)

S poloviční stopáží bych si tenhle rodinný film, odehrávající se ve stínu přírodní katastrofy, užila určitě víc (za předpokladu omezení množství dojímavých scén). Aspoň, že mé zabíhající se myšlenky byly vždy přivedeny zpět k filmu komediálními scénkami, které se tu a tam vynořily.

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Po stránce grafické si nemůžu stěžovat, ale co se děje týká, nadšená moc nejsem. Nesnáším sebestředný parchanty jako Lulu, proto mi dává zabrat sledovat všechna jeho rozhodnutí tolik dílů...aspoň, že je hezoun. Na druhou sérii se ale přece jen podívám, zajímá mě, jak se všechno rozuzlí.

Howlův kráčející hrad (2004)

Kouzelný příběh podle úžasné knihy. Zamilovala jsem se na první pohled, a to nejen do Howla a jeho domu :)