Pani Poni Dash! (2005) (seriál)

Dobrá, nemít zrovna zkouškový, asi bych to nezvládla dokoukat. Přece jenom se vtipy celých 26 dílů opakují. S učební nonstop párty se ale PaniPoni výborně doplňuje. Omega マホ ですーにゃ。

Memento (2000)

Bezesporu super snímek. Tohle je teprve ta správná noční (i denní) můra! A začíná každou chvíli nanovo... Na konci jsem ale čekala na další předzačátek, až přišly titulky... O kousek mě okradli a nedá mi to spát. Abych se pomstila, dám o hvězdičku míň!

Iblard jikan (2007)

Taková krása... o těchhle lanovkách se mi zdálo jako malý. It's real! :)

Fušigi júgi (1995) (seriál)

Celých 20(!) dílů mi Miačina blbost nevadila a její posedlost jídlem mi dokonce připadala vtipná. Pak ale přišel zlom - co je moc, to je moc. Opožděná totiž není jen Miaka, ale snad většina postav. Někdo potřebuje první pomoc? Nejlepší je volat jeho jméno a zírat. -SPOILER- Nebo se i odhodlat k činu a poskytnout mu krevní transfuzi tím, že ho zlehka pokropím vlastní krví. Mám možnost přát si cokoliv, a tím pádem ukončit trápení hlavním postavám i divákům? Kdepak, lepší bude jen přihlížet, jak se všichni mlátí a zabíjí, a pak to vyřešit na poslední chvíli zcela geniálně: můžu si přece přát, aby to mlácení začalo znova, jen přehodím zodpovědnost na nejlepší kámošku. -\SPOILER- Konec byl sice slaďoučký, ale tu hrůzu předchozích desítek minut mi z hlavy nevymazal.

Niši no joki madžo: Astraea Testament (2006) (seriál)

Konečně už vím, co dělal Gandalf zamlada, když ho ještě bavilo hrát na harfu. A moje dosavadní představy o vzhledu jednorožců dostaly co proto. Jinak je to ale milá naivní pohádka, u které se nemusí moc přemýšlet.

Glass no Kamen: Sen no kamen o mocu šódžo (1998)

Tohle je z mého pohledu naprosto zbytečný remake zhruba první třetiny série z roku 1984, nepřináší nic nového. A já tak doufala, že na ni příběh naváže a posune se dál. Alternativní převyprávění některých detailů je naopak horší než originál. Je ovšem pravda, že mangu jsem nečetla, tak nemůžu posoudit, která verze je věrnější předloze. Tvůrci si asi mysleli, že přebarvením vlasů, zkrácením sukní a prodloužením "zíracích" scén tvoří nový hit...

Mawaru Penguindrum (2011) (seriál)

Isn't it electrifying? Užila jsem si všechny ty tučňáky, jízdy metrem, žáby, králíky, v neposlední řadě i hromadu jablek. Přes všechnu nepochybnou důmyslnou propracovanost ale zůstává pocit, že jsem právě viděla mix Madoky, Uteny a Code Geass. Což nemyslím ve zlém, jen jsem doufala v originálnější konec. (I když, co se s tímhle tak dá dělat, že?)

Halo 4 - film (2012) (seriál)

Mno, nejsem hráč Halo, takže to nejspíš nedokážu plně docenit. Jen díky podařeným vizuálním i zvukovým efektům jsem to zvládla dokoukat..

Mahó šódžo Madoka Magika (2011) (seriál)

Nakonec to nebude 5*. Závěr se prostě na můj vkus moc táhnul, filozofování by mi stačilo i míň. Přesto se mi příběh moc líbil a na hudbu si stěžovat taky nemůžu :) Rozhodně se jedná o doporučeníhodné dílko.