Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002)

Vážně míněné asijské kung-fu filmy pro mě bývají humorným zážitkem a osobně nevidím výraznější rozdíl mezi kultovkami s Bruslím a touhle kokotinou. Celých 10 minut jsem vydržela znechuceně sledovat rádobyvtipné gagy, kterak pseudorákosník mlátí hlavou do pěstí a nohou soupeřů, naráží do zdi, mlátí sebou o zem, létá a k dovršení festivalu impertinence byly obvyklé "akční" pištivé pazvuky korunovány dabingem obšlehnutým z nějakého hodně špatného večerníčku. Asi bych si musela picnout do žíly WC čistič, abych přišla na chuť téhle sračce. Kdybych hodnotila, s odpadem bych příliš neváhala, ale třeba jsem prostě trefila zvlášť ubohou pasáž a na zbytku by se něco pozitivního našlo... třeba to, že jsem ho neviděla!

Uvězněni v čase (2007)

Podivná časovka - trochu sci-fi, trochu horor, trochu komedie, trochu drama, ale klíčová jsou první dvě slova: podivná časovka. Pokud rádi přemýšlíte nad tím, zda byla první slepice nebo vejce, budete se tetelit blahem. Já film označím za celkem zajímavý a rovnou vypálím po španělských tvůrcích svou nejtežší argumentační munici, proč "Uvězněni v čase" nedostanou 4*: jsem člověk s vyvinutým estetickým vnímáním (nebo prostě jen povrchní pipka) a trvám na tom, aby do hlavních rolí byli obsazováni chlapi, na které se dá koukat. Neříkám krasavci, ovšem nějaké charisma by měli mít... no tak alespoň odpudiví by neměli být, prostě ať ženská při pohledu na hlavního hrdinu nezfrigidní. Héctor v tomto směru naprosto nevyhovoval mým estetickým nárokům: plešatý, špekatý, chlupatý, s velkým neforemným nosem a bradavicemi, lézemi či jakýmisi melanomy na ksichtu, jako bonus se tenhle chlap pohyboval s grácií bukvice. Zkuste si představit, pánové, že by se například ta ubohá, diskriminovaná zpěvačka Věra Bílá dala na hereckou kariéru a vy na ni museli čučet celou hodinu a půl! Kdo z vás by o takový zážitek stál? No dobrá, přehnala jsem to, představitel Héctora je pohlednější než mnou uvedený příklad, ale můj problém jste pochopili, ne? Vůči hereckému výkonu nemám námitky, jen jsem tomuhle ošklivému pupkatému strejcovi v tesilkách nedržela palce tolik, jak by si třeba zasloužil (nebo taky ne). Mám ještě jednu související výtku a tou je dabing: zvolený hlas se k Héctorovi vůbec nehodil, měl být starší a hlubší. Celkový dojem z filmu není vůbec špatný - nevšední, neprůhledná časovka (byť leckterému divákovi zamotá hlavu, proč se hrdina chová, jak se chová, a jak to vlastně celé mohlo začít... a jak to skončilo?). 68%

Bratrstvo kamenů (2006)

Jako obvykle jsem si k přípravě náročného nedělního oběda chtěla pustit pohádku, ale ta odpolední na ČT tentokrát vypadala natolik kreténsky, že jsem zvolila program TV Veškrnov. Moc jsem si teda nepomohla. Multikulturně mysteriózní drama o tom, kterak rusky hovořící francouzka adoptovala záhadného mongolského chlapce, jakéhosi novodobého šamana či šikmookého Ježíše, nebyl formou rozhlasového vysílání úplně vhodný - chvilkama jsem z poslechu nebyla schopná posoudit, co se na obrazovce děje. Žádná velká škoda, i tak byl příběh nepředvídatelný asi jako trasa květináče, vyšťouchnutého z okna. Pánové tady v komentářích pláčou nad účesem Moniky Bellucci, se kterým jsem neměla problém hned z několika důvodů: A) zahlédla jsem ji jen letmo, B) některým ženským by to slušelo, i kdyby měly na hlavě stočené hovno - a Monica k nim patří, C) nejsem dost velká lesba, aby mi na jejím vzhledu záleželo. Mnohem víc "Bratrstvu" kamenů uškodilo nemastné, neslané zpracování. Lehký, snesitelný podprůměr - 46%.

Závrať (2009)

Nebylo by to tak špatné, kdyby to nebylo tak blbé. Prý inspirováno skutečnými událostmi, to jo, leda by hlavní hrdinové prchli z debilhauzu. Pětice žabožroutů si nalehko vyrazí do skalnatých hor kdesi na Balkáně. Zapomeňte na stmelenou partu přátel a zkušených horolezců, složení je následující: arogantní nezodpovědný blbeček a jeho stíhačka, traumatizovaná zdravotní sestra, její plešatý ex-bojfrend a jako pověstná třešnička na onom dortu z žabích stehýnek trůní žárlivý přítel zdravotní sestry, který (jen tak mimochodem) trpí akrofobií, tedy panickým strachem z výšek... přesněji z hloubek, výšek se asi bojí málokdo. První půlku filmu po sobě svorně štěkají a snaží se hysterického Lucca dostat zase o nějaký ten metr výš a dál. V druhé polovině po sobě stále štěkají, stále je nutno posouvat žárlivého panikáře dál a výš, kromě toho však postavy stoupají a padají do různých pastí, které na uzavřenou stezku nastražil místní, hrůzu nevzbuzující degen. Frantíci pobíhají a řvou jako na lesy - vždycky jedno jméno stále dokola, než se něco přihodí někomu dalšímu, pak ječí další jméno. Kamera je po hixploitačním převratu "báječně" rozpohybovaná, začínám být na tyhle "live" záběry těžce alergická. A tak tam všichni běhají, vřískají a krvácejí až do uspokojivého konce. Logikou nezatížený slabší průměr, s poměrně hezkými exteriéry - jednou se na to kouknout dalo. 48%

TRON: Legacy 3D (2010)

Sam má taťku, taťka je programátor - špičkový vývojář, taťka zmizí, Sam dospěje v nasraného, odbojného mládence, hodný strýček Sama nasměruje a Sam najde taťku, ztraceného kdesi mezi jedničkami a nulami, taky tam Sam najde vnadnou roštěnku a zlé programy. Je třeba prokousat se agresivními aplikacemi a ze světa jedniček a nul projít portálem zpět do světa... nul, jedniček, dvojek a snad i dalších čísel. Tolik k příběhu - taky vás nadchnul, že?;-) Nejspíš jsem udělala chybu, neoživit si po nějakých 20-ti letech původní TRON. Navíc jsem měla problém se s kterýmkoliv z hrdinů ztotožnit: mladý klacek mi lezl na nervy a kdyby se mu hned v úvodu neotevřel padák, oslavila bych to, na to abych si oblíbila líbezně křivkovanou ISO jsem málo lesba a Jeff Bridges měl v jedné roli moc jaterních skvrn a v druhé ksicht vyretušovaný k naprosté nepřirozenosti. Je tady jedno velké ALE: úchvatná audiovizuální stránka, neskutečně bohatá pastva zvláště pro oči. Kochala jsem se převelice, dokonce ani akční scény mě při všech těch barvičkách a světýlkách nenudily, litovala jsem, že koukám pouze na 2D. Nemám ve zvyku trousit čtyři hvězdičky jen za špičkovou práci grafiků (i hudebníků), ale v tomhle případě udělám výjimku. Nutno je také ocenit různé odkazy, jako rozbíjení oken a likvidaci jablek, na zabíjení tučňáků však nedošlo - tvůrci zjevně fandí Linuxu! 70%

Jesse Stone: Nový začátek (2006) (TV film)

Z chronologické stránky mám teď v téhle filmové sérii bordel, protože v "Novém začátku" Jesse Stone teprve přijíždí coby nový šerif do městečka... nebo byl i z té předchozí řiťky vykopnut a zase změnil okrsek? Ať je to jak chce, bavila jsem se o něco víc než minulý týden. Pořád nic převratného, ale Tom Selleck v roli Stonea má své charisma a způsob řešení problémů svérázným strážcem zákona je více než sympatický. Nebudu spoilerovat, leč úvodní setkání se Stephenem... nebo to byl Alec?... možná Daniel??... prostě úvodní setkání s jedním ze špekatých bratrů Baldwinů bylo nejuspokojivějším zážitkem z celého filmu. Radost mi ovšem neudělala linie s Boomerem - není třeba mi cpát před čumák, že mě v nedaleké budoucnosti čeká stejně těžké období (slza ukápla). Příjemný film na klidný večer, nenabízí nic nového, nic super, přesto jde o slušný standard. Zdejší souhrné hodnocení je odpovídající - 63%.

Plechová kavalerie (1979) (seriál)

Jestli někoho zajímají nudné historky zemědělských úderníků, nudné stranické schůze a nudné záběry na pole, pak z tohoto seriálu bude v nudném nebi. Já nebyla schopná dokoukat ani první díl a umím si představit spoustu zábavnějších činností, jak vyplnit 45 minut svého života - třeba sledovat, jak mi schnou promáčené fusekle.

Krvavé stopy (2004)

V lesích kolem Vidlákova se ztrácejí lidi a tak má místní šerif a jeho parta pohůnků o zábavu postaráno. Zvláště poté, co k problémům s pohřešovanými přibude ještě jeden mladý exhibicionista s velmi vážnou poruchou srážlivosti krve. Celý film (tedy tu část, než jsem usnula) pobíhají strážci zákona jak bezhlavá kuřata, z hemofilika-nudisty prýští tělní tekutiny a odpudivé blikající vize, do toho se motá vrah a jeho oběti... a mě nezbývá, než tenhle nízkorozpočtový horůrek označit za režijně nezvládnutý maglajz s přizabitým potenciálem a místy humorným scénářem. Hvězdičku za vcelku atmosférické exteriéry a hvězdičku za snahu pro všechny, s výjimkou střihače a režiséra. 39%

Tlustá jako já (2007) (TV film)

Jsi zakomplexovaná tlustoprdka a od tohoto filmu očekáváš, že ti změní život, zbaví tě mindráků, udělá tě štíhlou, krásnou, žádoucí a oblíbenou? Asi tě to zklame, ale "Tlustá jako já" objevila Ameriku: obézní lidi jsou taky lidi a nemá se soudit podle vzhledu... ovšem lepší je být štíhlá! Plytká komedie pro puberťáky ti čtvrt tuny neubere, nejspíš ani čtvrt deka, protože se u toho divák nenachechtá, maximálně pousměje. Takže, otylko, je jediný způsob, jak nebýt opovrhovaným, špekatým mastodontem: hýbat se a nežrat! A stejně je to nespravedlnost, že tučná, nezdravá jídla chutnají podstatně lépe, než ty otruby co žerou vnadné anorektičky! Proč mám chroustat hnusný pórek, když se čokoláda tak úžasně sladce rozplývá na jazyku?! Mimochodem, film mi dělal kulisu při vaření - vylezla mi z toho dietní, nedokořeněná srajda! 41%

Jeremiah Johnson (1972)

Relativně starý film s relativně mladým Redfordem aneb příčurka pro přežití v divočině plné divé zvěře, víceméně krvelačných indiánů a prapodivných bělošských existencí, o jejichž příčetnosti lze silně pochybovat. Nebo to naopak oni jediní mají v hlavě dokonale srovnané? Dobrodružný film s veškerými potřebnými ingrediencemi: sympatický hlavní hrdina (pravda, to ocení hlavně ženy;-)), vedlejší postavy, co diváka osloví (ikdyž třeba za celý film vůbec nepromluví), okamžiky vtipné i dramatické, akce i něco k zamyšlení. Možná, že kdyby J. Johnson nezvolil kariéru náruživého lovce, který je schopný vyhubit vše ve svém okolí, co má kožich ke stažení, byla bych ochotná filmu dupnout i pátou hvězdičku:-). 85%