Jak ukrást nevěstu (2008)

Stále se opakující styl natáčení romantických komedií. Nechci tento film jakkoliv shazovat, ale více jak dvě hvězdy si nezaslouží. Chápu proč se tyto filmy točí a budou stále točit. Ženská část publika, potřebuje tyto rádoby absurdní životní situace, které se jim bohužel nikdy nepřihodí. A hlavě, na co by jsme do těch kin s našimi polovičkami chodili. Vejde a neuškodí.

Neřízená střela (2010)

Filmové pohlazení, jenž se nese v duchu komedie. Uhlazené jakoby zabijácké scény, které jsou tak vtipně podbarveny, nenechají diváka v klidu. Smích je zárukou tohoto kousku z britské kuchyně. Filmu dodává šmrnc hlavní ženská role, které se zhostila Emily Blunt a myslím, že ji zahrála velmi zdařila.

Runaway (2010)

Hodnotím pouze vizuální stránku tohoto hudebního projektu. Kdybych měl hodnotit stránku hudební, tak bych musel dát něco mezi odpadem a jednou hvězdou. Ten to názor je z uvědomělého důvodu, nic neříkajícího negativního názoru na styl tohoto hudebního žánru.

Hlad (2008)

Odvážné výpravné drama z dob vlády Železné lady, líčí velmi drastický způsob, protestu proti zacházení z politickými vězni. Bobby Sands (Michael Fassbender) člen Irské republikánské armády, zde po dobu sedmi týdnů drží protestní hladovku, která se stane jeho osudnou. Vizuálně je to sice strohé, ale filmu to na kvalitě neubírá, možná právě ty dlouhé nesestřihané záběry podtrhují a navozují krajně nepříjemný, přesto velmi silný zážitek. Příjemné je, že prvotní záměr objektivního pohledu na danou problematiku, nakonec v divákovi vyvolává silné emoce. Slibná kombinace naturalizmu, vizuální jemnosti a jakéhosi koncipovaného výtvarna (exkrementy na zdech). "Tělo jako zbraň"

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Znásilněná adaptace celkem slušné knihy. Děj zasazen do idylicky krásné řecké krajiny. Jediné co si z filmu odnesete, je oční uspokojení nad sluními plážemi, kde jen líbezně šumí modré moře. Dějová zápletka je poněkud slabšího rázu. Cage není "romantický" herec, je spíše takový ten tichý drsňák. V tomto filmu šlo především o velké jiskření mezi hl. postavami na poli okupačním. Penélope, zde také moc nevyčnívá, v pár scénách vynikla, ale i přes to Pelagina není její životní role. Střih slušný, kamera se držela, ono také vykreslovat ty panorámata není tak moc těžké. Tento film považuji za příjemně průměrný. Pro mne se stal se filmem, který poukazuje italské jednotky, tak trochu jinak.

Igby (2002)

Cynický, sarkastický Igby, coby sedmnáctiletý klučina stojíc na prahu dospělosti, hledající sám sebe mezi proudem hormonů a ruchem, dnešního zmateného světa. Culkin zde předvádí skvostné herecké podání společenského vyvrhele a černou ovci ve velmi zámožné rodině. Igbyho doplňují velmi brilantně napsané postavy, které umocňují tento příjemný snímek. Vřele doporučuji.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Neuvěřitelné, že pokročování předčilo první film Tropa de Elite. Silný prolog, méně sirových akčních scén a především větší politický námět, dělá z tohohle filmu něco neuvěřitelného.

Pearl Harbor (2001)

Nejhůře zpracované téma Pearl Harboru. V tomto filmu vypadá válka jako procházka růžovou zahradou a přitom letecké útoky na americký přístav Pearl Harbor, byly jeden z mnoha průserů 2.světové války. Film mě opravdu nenatchl. Bay má dobrý rukopis, ale tenhle film podle mě zkazil.

Navěky silný (2008)

Jedno z průměrných sportovních dramat ze zákulisí rugby. Provedení slušné, příběh pořád stejný. Pomocí sportu, zde probíhá náprava mladého talentovaného mladíka, který se prostřednictvím tradic naučí ctít svojí rodinu, přátelé a především si vážit svého života, při cestě správným směrem.

How to Be (2008)

Absurdní křečovité zpracování existenční krize, kterou si nejspíše prošel každý mladý člověk. Nebylo to špatné. Pattinson docela překvapil, v nezávislých filmech je lepším hercem, než v komerčních h*vnech. Jednou to doporučuji shlédnou každému, třeba milovníkům hudby.