Star Trek (2009)

Star trek sice uznávám, ale nikdy jsem nebyl ani v nejmenším jeho fanouškem (a vzhledem k tomu, že jsem velkou část života strávil v jednom pokoji s regulérním „trekiem“, jsem asi nositelem titulu „Největší odborník na Star Trek, který ho nemá rád.“ Ono vlastně když přeskočím ty směšné seriály ze šedesátý let, párkrát jsem se u Star Treku i bavil. Především u všech dílů, ve kterých vystupují Borgové a většiny dílů s kapitánem J-L. Picardem, to je taky hlavní důvod, proč za absolutní vrchol všeho startrekovského považuji První kontakt. A na tom se nic nezměnilo ani po skončení tohoto nového ST. Ale každopádně jsem se ale dobře bavil. Snad už přístě budou Borgové.

O myších a lidech (1992)

Opět je jasně poznat, že film je podle rozsáhlé knižní předlohy, takže nebylo zbytí a podstatná většina děje musela být přeskákána. To zamrzí zejména ve vykreslení vztahu dvou hlavních hrdinů, který ve filmu vyznívá dost ploše a je těžké uvěřit, že by s sebou Siniseův hrdina stále vláčel toho problémového primitiva, kterým Malkovichův Lennie je.

Piráti na vlnách (2009)

Retro atmosféra, parádní obsazení a hlavně skvělá muzika jsou hlavní klady dalšího Curtisova opusu, ale Láská nebeská je Láska nebeská. Každopádně zážitek z filmu mi kazila moje partnerka, která mi neustále sdělovala ten super fakt, že Rhys Ifans je neuvěřitelně šukadelickej. Naštěstí na rockující lodi nechyběl ani objekt mého sexuálního snění (Talulah Riley). Závěrem jen můžu dodat, že máme ideální vztah.

Mrtvá zóna (1983)

Kinga mám fest načtenýho, ale tuhle předlohu jsem ještě nedal. Na filmu je až nechutně vidět, že jde o zfilmovanou knihu, že tenhle přímočarý jednoduchý příběh je pouze osekaná verze něčeho mnohem většího, rozvětveného a komplexnějšího. A to je jeho největší slabina.

Penelope (2006)

Příjemná pohádka, která ale zaostává především v nemastném-neslaném vztahu hlavní dvojice.

Valčík s Bašírem (2008)

Audiovizuálně absolutní slast, ale chvilkama taky trochu nuda.

Spojenec (2006)

Washingtonova postava je perfektní, stejně jako Fosterové, vyváží i těch pár podivných děr ve scénáři.

Sekretářka (2002)

Svérázně pojatý a netradičně tradiční romantický, který krom originálního vztahu hlavních hrdinů těží především ze zvláštní krásy Maggie Gyllenhaal.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

První půlka se vleče možná až moc a měl jsem co dělat abych se soustředil na dění na obrazovce a nepřemýšlel o tíze života a tak (což vede k urychlenému usnutí), ale druhá polovina mi to všechno vynahradila.Sice se vleče úplně stejně, ale je plná dokonalé atmosféry zrady, zbabělosti a "prátelství"! Vynikající Pitt a ještě lepší Casey Affleck.