Dívka na koštěti (1971)

Vorlíčkova klasika nezestárne pravděpodobně nikdy a to zcela zaslouženě, protože to množství originálních nápadů a nezapomenutelných scén na jeden metr pásky je skutečně obrovské, vše navíc za přispění skvělých speciálních efektů, kde obzvlášť vynikaly zlaté ručičky a vynalézavost. V hlavní roli fest krásná Petra Černocká a proti ní skvělý spratek Jan Kraus a co vedlejší role, to hvězda českého nebe. Šílenou Kolumbovu ctitelku Helenu Růžičkovou asi netřeba připomínat.

Já, legenda (2007)

Ano, vizuální působivost vylidněného zarostlého New Yorku je fascinující, přesně taková jak si už od malička představuji jaké by to asi bylo být jediný živý člověk na světě, včetně toho červeného Shelby GT 500 ve kterém se Smithův hrdina na začátku filmu prohání prázdnými ulicemi. Will Smith hraje výborně, je prošedivělý, unavený a smutný, ačkoliv to na sobě nedává znát. Když pak tráví noci v zabedněném domě slyšíc skřeky „temnošlápků“ zvenčí, jeho vzrůstající šílenství a beznaděj že někdo jiný také přežil je zcela pochopitelná. O nádherném vztahu se psem, který mu dělá jediného společníka se ani zmiňovat nebudu, bohužel mi bylo od první minuty jasné, jak to s pejskem dopadne. Přes několik dost nelogických kiksů, je film úžasný… do doby než Smith potká (nebo spíše než si ho najdou) jiné přeživší lidi. Od té chvíle jako kdyby filmaři chtěli mít co nejdřív film hotový a ženou ho rychlým tempem k uspěchanému neadekvátnímu konci. Škoda.

Ďáblova dílna (2007)

Film jako takový pouze hodně nadprůměrný, ale nasazuje opravdu silným způsobem dilema, jak daleko by měl člověk zajít pro záchranu svého života, aniž by pak nemusel litovat že on přežil a ostatní ne! Ba ne, ten film je špičkový!

Šílená / Krásný (2001)

Ze začátku to vypadalo jak obyčejná teenagerovská naivní slátanina, ale nakonec musím uznat, že to bylo dobrý! Přál jsem jim, ať jim to vyjde! Kirsten krásná!

Beowulf (2007)

Vizuálně je film úchvatný, kamera není omezená a může si lítat a kroužit kudy chce a postavičky mohou být měněny, půleny a všemožně zabíjeny aniž by to náhlým digitálním trikem nějak bilo do očí, přesto to měl Zemeckis natočit s živými herci! Když pominu toporný pohyb koní, rtuťovitou vodu a písečný sníh, což by mi nevadilo, nemůžu skousnout naprosto tupý výraz všech hrdinů, kde je zabito veškeré herectví a veškerá mimika mizí, kromě opravdu výrazných emocí! Zemeckis je a vždycky byl hračička, bohužel tentokrát na úkor filmu! Jinak jde ale výborný film, se skvělou akcí a hudbou, jen škoda těch herců!

Mickybo a já (2004)

Odkazy na Butche a Sundance jsou příjemné, celková nálada snímku situovaného z velké části do ponurého, nepokoji zdevastovaného a především rozděleného Belfastu je výstižně nepříjemná a ačkoli si kluci vesele hrají, na patře máte společně s nimi hodně nahořklou pachuť. Bohužel film nijak nevybočuje ze skupinky klasicky britského dramatu a oba hlavní dětští představitelé nejsou zrovna hereckými objevy!

Nominace na Oscara (2006)

Příjemná satira jdoucí do extrému, která vám po celou dobu trvání udrží lehce posmutnělý úsměv!

Stopař (1986)

Velmi zručně natočené, především automobilové scény jsou skvělé. Děj je jednoduchý, přesně ve stylu Spielbergova Duelu, vlastně celý film velmi zásadně čerpá ze Spielbrgova díla! Hauerův psychopat mě nijak zvlášť neuchvátil, obyčejná šablona!

Krakonoš a lyžníci (1980)

Klasický film, který nesmí o žádných Vánocích chybět. Vtipná až pohádková podívaná, která vedle krásného dětského příběhu v sobě nese i smutek doby a místa kde se odehrává.

Most do země Terabithia (2007)

Nejprve se musím pozastavit nad vychcaností (předpokládám že nejen českých) distributorů, podle jejichž propagace tohoto veskrze komorního dramatu se jedná o výpravnou fantasy! Slovo komorní je třeba brát s nadhledem, ale přeci. Jde především o příběh dvou dětských duší které pro svojí neobvyklost vzbuzují mezi svými vrstevníky pohrdání a posměch, což je chtě nechtě donutí uchýlit se do vlastního světa fantazie, země zvané Terabithia! Jenže před krutou realitou se schovat nejde!....Skvělé překvapení, výtečný syrový dětský film, žádná laciná pohádka!