We Shoot with Love (2009)

Číslo 1: **** Číslo 2: ***** Číslo 3: * Číslo 4: **** Číslo 5: **. Jako celek docela vtipné, příjemně strávených 11 minut.

Zombieland (2009)

Docela jsem se bavil, i když občas jsem přeskočil o pár minutek dopředu rychloposuvem...Oceňuji vtipnou hru s klišé zombie filmů a hlavně výborné scény v zábavním parku. Slabší 4*.

Iron Man (2008)

Lehce nadprůměrná akční podívaná, bohužel s velmi předvidatelným dějem a spoustou těžkotonážních klišé. Podívaná na mlátící se kovová monstra je docela fajn, ale ničím jiným mě film nezaujal.

Monstrum (2008)

Všechno podstatné už bylo řečeno ve dvou- a jednohvězdičkových komentářích, takže jenom dodám, že mnohem zajímavější než samotný film byl dokument o tom, jak ho natáčeli. (Ale pořád jsem si při jeho sledování říkal, jak je možný, že jsou všichni ti animátoři a tvůrci efektů ochotní investovat tolik práce, usilí a nesporně kreativní činnosti do něčeho tak hloupého a bezcenného...)

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Závěrečná bitka dvou bouchačů byla docela dobrá, ale ani ta nestačila film vytáhnout z šedi průměru. Příště by režisér mohl vynechat především pitomoučké romantické scény, při kterých mi pravidelně zelenaly oči...nudou.

Sim Salabim (2008)

Tak jsem se už dlouho nepobavil.

TOP STAR magazín (2008) (pořad) odpad!

Dá se to vůbec nějak komentovat???

Pokání (2007)

Pokání není o ničem jiném než o ...překvapení... pokání, vině, a lítosti. Téma tedy zajímavé. Dějová linie sledující Briony se mi líbila. Vadilo mi ale patetické a kýčovité podání lásky mezi protagonisty, trochu civilnější pojetí by neškodilo a film by potom mohl být mnohem silnější. Za hlášky typu "Vůbec nejsi jako tvůj otec." a pár podobných lapsů bych scénáristu kopl do zadku, ale řekněme, že slušné 4* to nakonec jsou.

Gadkie lebedi (2006)

Uf...Tohle je opravdu rozporuplný snímek. Ve vztahu ke knize jde o velmi volnou interpretaci, která nedosahuje hloubky a vypravěčské suverenity originálu. Znalost knihy ale pomáhá zorientovat se v poněkud chaotickém ději filmu. Jako nezávislé dílo to úplně nefunguje hlavně kvůli malému prostoru pro rozvinutí klíčových myšlenek. Atmosféru nicméně Lopushansky buduje vynikající a některé scény ve mě zanechaly silný dojem (vstup do zóny, čekání v krytu, závěrečná scéna...). Ale jo, s odřenýma ušima pět hvězdiček.

Moja ljubov (2006)

Krásný romantický příběh v úžasném výtvarném ztvárnění.