Bowling for Columbine (2002)

Moore na vrcholu...zde si ještě nemusel přikreslovávat fakta aneb věčné téma USA vs. zbraně. Výborné zpracování i nápady!

Wild Wild West (1999)

Tak tohle je srdcovka! Asi mám nasazené růžové brýle, ale tento film jsem vždycky považoval za výborný akčňák a hlavně ještě lepší komedii. Smith hází hlášky na všechny strany, Kline je krásně suchej, Salma nádherná a Branagh výbornej záporák s vytuněnym vozíčkem. To mě oškubejte ať sem plešoun, ale dávám 4. Lahůdka: Smithovy slovní přestřelky s Branaghem!

Princ z Persie: Písky času (2010)

Ale joo, dostal jsem přesně to co jsem čekal, nic víc, nic míň. Pohodová záležitost vezoucí se na stylu Pirátů. Gyllenhaal zdaleka není Depp, většinu času prostě skáče, diví se a skáče, ale i tak se dá tenhle fílmek v kině vychutnat. Pro znalce gamesy ošem možná porod.

2012 (2009)

Dvě hvězdy za triky. Výš jít prostě nemůžu, protože z toho konce bych blil. "Lidská" dějová linie těžce předvídatelná! A nezapomeňte si zatleskat.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Musím říct že tenhle Asterix je mi mnohem sympatičtější než ten první. Asi proto že je tak šílený. Klasice dává na frak, ale oproti jedničce zaručeně nenudí. Viva James Brown! 3 hvězdy a jednoho Imhotepha navíc!

Asterix a Obelix (1999)

Francouzská elita se sešla a poprala se s komiksovou adaptací vcelku obstojně. Jistě, je to rodinný film, ale koneckonců komiks čtou taky převážně děti. Samozřejmě za kreslenou Goscinnyho klasikou silně zaostává.

Absolvent (1967)

Skvost pný skvělých scén, herců, hudby a tak dále a tak dále... Čirá genialita. A ušák Dustin ;)

Kick-Ass (2010)

Měla to být akční komedie otevřeně si utahující z komiksů. Ale je z toho špatnej mix. Na jedné straně klasickej looser kterej sbalí supr buchtu protože se jednou popral s bandou chlapů a má převlek a jeho osobním vítězstvím je sex v uličce. Celá dějová linie s Kick-assem je nezajímavá, zoufale nevtipná a zbytečná. Ale linie s Hit Girl a Big Daddym, to je jiný kafe. Cage se konečně zase jednou našel a doma nechal svý psí pohledy a Chloe Moretz je k zulíbání. Teda než vás vykuchá. S touto dvojicí mě film baví po všech stránkách a připomíná Ritchieho černý humor. Bohužel hlavní hrdina je někdo jiný a jakkoliv luxusní babu má, já zívám.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Velké překvapení! Nečekal jsem v podstatě nic a dočkal jsem se podařené podívané. Ostatně v poslední době se mi vyplácí nečekat nic, protože jakmile očekávám kvalitu přichází zklamání. Až moc často. Nicméně zde se tak nestalo a proto doporučuji. Jen mi vadilo že je tu až moc postav a ne všechny mají dostatek prostoru aby odůvodnili proč právě jim se dostalo pozornosti. Také si nejsem jist do jaké míry jsou události pravdivé a kdy se postavy chovají podle chuti příběhu. Potěší česká postava a informovanost scénaristů ohledně české politické situace v 70.letech. A potěší i plejáda více či méně zvučných jmen, které jsou zde (a v závěru doslova) hlava na hlavě.

Pán Domu (2005) odpad!

Luxus největší!