Transformers (2007)

vizualny orgazmus. Videl som dostatok pocinov, v ktorych sa mihli roboti a najlepsie obstal asi Bender z Futurami (nepocitam T-ecko s Arniem), preto to moje nadsenie. Uzasny zvuk a obraz poskytli mojmu oku a uchu neuveritelny zazitok. Minirolicky paru hercov potesili, takisto aj rolicka "Frflana", neposedneho hundrajuceho zlomyselneho robo-prieskumnika. Dejovo ploche, ale zato hlupucka kocka Megan Fox so zvodnym usmevom #5 zabrala. Ja som bol spokojny a chyby, ktore by niekto hladal na tomto filme ma pravdu povediac nezaujimaju.

Traces of Death IV: Resurrected (1996)

riadna nadielka krvi a vnutornosti. Je naozaj az zarazajuce, ze nieco taketo sa dostalo aj do videopozicovni a neostalo radsej niekde na skladke komunalneho internetoveho odpadu, pri ktoreho znovuvyhrabani by ste sa preklikali az na stranky Kirgizska. Pamatam si ako sme si to tajne poziciavali od kamosovej mamky z pozicovne a v hroze sme sa na to pozerali. A po 10 rokoch som sa k tomuto "dokumentu" vratil, ale uz so zvrhlim zaujmom.Ludska bezcitnost nema hranic.

Ratatouille (2007)

dalsi animak, ktory Vam vzenie slzy smiechu do oci a slinky do ust. Nemozem si pomoct, ale za kazdym zhliadnutim mi nejako vyhladne. Vrelo odporucam.

Na vlásku (2010)

velmi velmi nadherna rozpravocka. Urcena vsetkym vekovym, socialnym, nabozenskym, etnickym a neviem akym este skupinam. Najde sa tu vsetko humor, napatie, humor, laska, humor, emocie, humor. Od dobrosrdecnych lupeznikov a mordovatelov, ktory maju svoj sen, cez opiteho Amora s cervenym nosom, az po kona krizeneho so psom, ktory sa stara o vacsinu vtipnych scen.

Legenda o Mulan (1998)

po dlhej dlhej dobe som si znovu pustil Mulan. A prezival vsetko nanovo. Smiech (velmi vela smiechu), napatie a emocie. Nasmial som sa veru vela a trojica cvrcek, kon (krava :D) a dracik nedali vydychnut. Pribeh je velmi pekny a mozno svojim sposobom priblizuje nam necinanom ich kulturu a zvyky, kde chlapy chodili umierat za cest a zenam bolo prisne vymedzene ich postavenie. Urcite radim tento animak do svojej zbierky TOP.

Vetřelci (1986)

Jeden z prvych horrorov, ktory som videl. A jeden z mala filmov, ktory bude mat vzdy miesto v mojich uplne naj. Akcia, napatie, strach, beznadej. Vsetko sa prelina po stipkach. Cameron je "sefkuchar" a presne vie, ktoru ingredienciu kedy pouzit. " Hudsne! Co se to tady deje??? Ja nevim! Ja tu jenom pracuji",

Cirque du Soleil: La Nouba (2003) (divadelní záznam)

nadherne vystupenie!! Cirque du Soleil dokazuje, ze spaja najlepsich artistov, ktorim vidno na tvarach radost s akou prezentuju svoje vystupenia divakom. Jednotlive cisla doslova balansovali na hraniciach ludskych moznosti a odvahy. Medzivystupenia "klaunov" boli tiez riadne nad urovnou. A zaverecne vystupenie snad ani komentar nepotrebuje. Samozrejme ani hudbu nemozem vynechat a chvalim nadherne skladby.

Pearl Harbor (2001)

neviem no. Mne sa Pearl Harbor velmi pacil. Oku lahodiaci film a city trhajuci lubostny trojuholnik. Bonusom nadherna Kate Beckinsale.

Cirque du Soleil : Alegria (2001) (divadelní záznam)

Alegria znamena radost, veselost. A radost vyzaruje zo vsadial. Radost publika nad dych vyrazajucimi akrobaciami, radost artistov s potlesku a radost z vystupenia. K tomu nadherna choreografia a kostymi. A uzasny hlas Francesci Gagnon s nadhernou hudbou. Ja som letmo dychal iba pri DVD, co museli robit ti, ktori to videli nazivo.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

tak na zaciatok asi ocenenie za najnesympatickejsiu, najprotivnejsiu a za prvu osobu z filmoveho platna, ktoru by som pri osobnom styku rad udrel :D ano to co sa podarilo predstavitelke Umbridgovej sa nepodari asi ani niektorym velkym hviezdam. Dalej, konecne sa film o Potterovi vymanil z oneho "rozpravkoveho" ponatia a naserviroval nam temnu, okultisticku a kuzelnu "podivanu". Lepsie slovo v slovencine som nenasiel. Mam taky dojem ze dosadenie Yatesa na stolicku rezisera bolo najlepsie rozhodnutie za vsetkych 5 filmov, a moje poznamky s predchadzajucich dielov o zmenach reziserov (ako kazdy prispel svojim k filmu - v dobrom slova zmysle) sa potvrdilo. Moja nedockavost dalsieho dielu je priam zavistlostou.