• Krátkometrážní

Fantom kiler 3 (2003)

Až na tu poslední scénu a trochu tu nahotku tancující s motorovkou je to hrozná nuda, která nefunguje ani jako krimi, ani jako horror a vlastně ani ne jako erotika. alespoň mikroskopické částečky zajímavých věcí z prvních dvou dílů jsou pryč. Díky výrobcům za rychloposuv na noťasu.

Fat Pizza (2003)

Nizozemci mají New Kids, Australané mají Fat Pizza. Češi, tradičně, nemají nic... Už ta předtitulková scéna řekne o filmu prakticky vše. Já podobné politicky nekorektní komedie, které si dělají prdel naprosto ze všeho a ze všech bez rozdílu, mám prostě hrozně rád. A tohle mě bavilo fest.

Freddy versus Jason (2003)

Dá-li se to vůbec srovnat, tak z nápadu spojit v jednom filmu hlavní protagonisty dvou jiných filmů, tohle dopadlo mnohem, mnohem lépe než Vetřelec vs. Predator. Noční můru v Elm Street znám skoro nazpamět a Freddy je můj oblíbenej záporák, Pátek 13 tak moc dobře neznám, pár dílů jsem kdysi viděl, ale mám trochu popletené, které díly to přesně byly, stačí to však na to, abych věděl, kdo vraždil v prvním díle he, he. A jejich "spojení" je prostě jízda - vrátil se starej dobrej humor Nočních můr, kterej jsem měl vždycky rád, Jason do toho vnesl to trošku vážnější pojetí - obrovský magor jen chodí a seká všechno, co se hejbe. A kupodivu i ti teenageři mi nějak extra moc nevadili, což je v dnešních slasherech co říct.

Gacy (2003)

Řekl bych, že Gacyho potenciál nebyl ve filmu zcela využit. Líbila se mi sice taková to osobnější rovina, ale byť bylo jasné, že „není normální“, ten přechod z roviny kdy se všechno zdá v normě do té nenormální roviny nebyl moc věrohodný a jen tak to kolem něj přešlo. Navíc mi to přišlo všechno trošku neuvěřitelné. I když by mě nepřekvapilo, že mu tohle všechno procházelo. I když ono i skutečné osudy sériových vrahů jsou občas dost neskutečné. Ten základ měl velký náběh jakési mrazivosti, atmosféry a nepříjemnosti, něco tomu ale pořád chybělo, kromě toho, že to některé zbytečně komické věci, strhávaly dolů. Náznaky ukazovaly, že byl Gacy mnohem větší hovado a blázen, než nakonec film vyjevil. Škoda. 2,5*

Good bye, Lenin! (2003)

Stejně jako se už nesměju Pelíškům, tak mi tohle vůbec nepřijde jako komedie. Na to je to moc vážné a smutné. A proto silné.

Gvozdi (2003)

Nájemného vraha sužují noční můry a bizarní nechutné představy. Muž zjistí, že od nepříjemného tlaku si pomůže tím, že si do hlavy začne zarážet hřebíky. Zápletka prostá, přesto šílená. Film tak staví hlavně na surrealistickém zpracování a psychicky velmi nepříjemném hudebním doprovodu. Amatérský přístup v některých případech nebývá na škodu. Místa to má dobré (obědová scéna, rozhovor o ptácích), filmu však strašně škodí jeho středometrážní délka, která má přímý vliv na spoustu nudných a bezvýznamných scén u nichž jsem usínal. Patnáct, maximálně dvacet minut by tomu slušelo mnohem více.

House of the Dead (2003)

Bruno Mattei zemřel, zbyl nám Uwe Boll, o němž novinář Roger Moore řekl: "Kdo je Uwe Boll a proč nenávidí diváky? Německý specialista, jednoosobový blitzkrieg kýče, nejhorší filmař dnešních dnů". Mé první setkání s tímto německým umělcem a hned takové zklamání. Zklamání z toho, že díky jeho aureole filmového packala jsem čekal něco mnohem horšího. A ono ne, ona to je docela pěkná prdel bez hlavy a paty, ale určitě ne nejhorší film, co jsem viděl a Boll určitě není nejhorší režisér. Bavily mě popkulturní odkazy, hlavně kolem postavy Jurgena Prochnowa (těsně před tímto jsem si pouště sedmou část Star Treku, v níž Kapitán Kirk zemře) - Prochnow fakt potěší. Jsem rád, že jsem to viděl, ve slabé chvilce si to snad i někdy pustím znovu, ale každopádně, rád se podívám i na jiné Bollovy filmy. 1,5*

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Zatímco jednička je ještě trochu rozpačitá, jako holka na prvním rande, dvojka už nemá zábrany, kašle na všechno, včetně fyziky a seznámí vás se všemi svými známými tvářemi v různých malých roličkách. Výměna Bosleyho není nijak na škodu (jak v jedničce Murray působil trochu trapně, tady Mac docela válí), upozadění romantických linií je jen k dobru a Demi Moore válí tak, že ji odpustím i ta umělá prsa. Crispin je stále boží. Dvojka lepší jedničky. A patrně bych si dal i trojku, se stejnou trojicí, teď, aktuálně, po těch třinácti letech. To by mohlo být hodně zajímavé.

Identita (2003)

Byla by to naprosto vynikající práce, kdyby ty vraždy byly trošku promakanější, nebo alespoň trochu více ukázané, takhle je to "pouze" vynikající práce. Dobře promyšlený a natočený film s mnoha známými herci a herečkami (vedou John Cusack a (já to prostě musím napsat) naprosto šukézní Amanda Peet), který drží pozornost celou dobu a ať se snažím sebevíc, nevybavím si jediný hluchý či nudný místo. Jak už zmínil Golfista, je to film fungující i bez pointy, já bych jen doplnil, že i bez těch vražd to je pořád dost dobrý film.