Palestina je stále problém (2003) (TV film)

další z dokumentů, který by mělo vidět pokud možno co nevíc lidí a zejména ti, kteří chtějí soudit.

Kawasakiho růže (2009)

co k tomu dodat. ze začátku vypadá jako tuctový film o ničem (musím předeslat, že jsem pořádně nevěděl. o čem film je, než jsem si ho pustil), dokud se ale neobjeví na scéně jistý kompromitující spis. pak se už jen ukazuje, že nikdy není nic jen černobílé a už vůbec černobílé nebylo v dobách, kdy se chodilo přes mrtvoly a "účel světil prostředky" .

Keurosing (2008)

i když jsou v tom filmu místy až kýčovitý scény, který atmosféru spíše ruší (to by ale nebyla jižní korea, aby tam nebyl ten všudypřítomný kýč), musím říct, že je to dost realisticky natočený a divák není ničeho ušetřen. je to asi jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků a jediný pozitivum, co se dá v tutom filmu najít, je, že si aspoň pořádně pročitíte slzný kanálky ;)

Tajemství (2006)

dokument, který jsem musel rozdýchávat už v prvních minutách a všchno se ve mě nesmírně hádalo - vlastně to až pohádkově potvrzuje naše skrytá přání, že se vyplní vše, co chceme. naše racionální Já ale křičí a říká, že to neni možný, aby bylo něco tak "zázračnýho" zárověň tak jednoduchýho. ale když se vlastně rozhlédnete okolo sebe, tak se plno věcí tímto zákonem řídí - pověrčiví lidé vám odpřisáhnou, že jejich pověry platí, že už to na sobě mnohokrát vyzkoušeli - vlastně proč ne? podle této teorie si to prostě přitáhli k sobě. nebo třeba věční pesimisté. až jsem se vždycky divil, jak je možné, že lidi, které potkávám věčně nasraný a pesimistický, mají fakt většinou smůlu - zase, prostě a jednoduše si to způsobili sami negativním myšlením. ještě pořád se snažím strávit informace, co jsou v dokumencu vyřčeny a nejspíš to sám na sobě zkusím. a proč to nezkusit, když je to tak jednoduchý? :) kdo neviděl, nemá cenu popisovat blíže, o co konkrétně se jedná, stejně by tomu nevěřil. i já, když jsem slyšel o obsahu filmu, jen jsem se tomu skepticky vysmíval..

2Bobule (2009)

pro mě je to veliký zklamání, i když jsem to měl asi čekat (když je to volný pokračování). každopádně 2jka je jen o ubohosti. korn a jeho ubohý "vražedný" nástrahy, který by nezabily ani křečka, krampol, kterýmu bych mafiána neuvěřil ani omylem a čím dál, tim blbější langmajer (nevim jsetli je to hercem a nebo rolí, ale už ho nemůžu vystát) celej film byla taková průměrná a ujetá nuda, což by se ještě dalo, ale ten konec (počínaje posledním pokusem zabít ty dva pádem ze skály) gradoval takovym způsobem, že jsem myslel, že to ani nedokoukam, jak to bylo absurdní a trapný, a... no prostě škoda mluvit

Hotel Rwanda (2004)

novinář ve filmu uhodil přímo na hlavičku, když řekl: lidi řeknou jen "to je strašné" a v klidu dojí svou večeři. je strašné, že se něco takového děje a strašné také je, že západní konzumní společnost to chápe jen jako tragédii v televizi, asi jen málokdo si uvědomí, že se to doopravdy stalo..

Muž v ohni (2004)

u muže v ohni jsem měl pořád dilema, jestli čtyři, nebo pět hvězdiček. je to klasickej akční film, kdy jde jeden muž "pro dcerku hezkou vystřílet ráj", ač zde to nebyla jeho dcera, ale poze svěřenkyně. nakonec jsem se rozhodl pro pět hvězdiček a to za tu první, "jenmější" část, kdy mu ta holka prostě přiroste k srdci; díky této části, jsem jeho následující činy úplně chápal a přál jsem to od srdce těch padouchům :) taky si myslim, že se mu dalo dobře uvěřit, že už nemá co ztratit, a že se jde pouze pomstít za to, co mu znovuobjevilo smysl života a co mu sebrali.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

jsem jedinej, komu připadá nápadná podobnost vesniček sandford (hot fuzz) a stepford (stepfordské paničky)? konec konců i ten chrakter - na první pohled snad až příliš dokonalá vesnička, ale ve skutečnosti až tak dokonalá není..

Prázdniny pana Beana (2007)

Kde jsou ty časy, kdy Rowan Atkinson točil 25min dlouhý úryvky Beanova života, který byly jednoduše zábavný. Prázdniny pana beana jsou už jen chabý pokus o natočení něčenho rádoby vtipného, co spoléhá na zvučné jméno hlavního hrdniny.