Špatnej polda (2009)

Cage je zpátky ve formě, ale na originálního Bad Lieutenanta v podání Harveyko Keitha nemá.

Štamgast (1987)

Takové pěkné úsměvné drama nad životem jednoho zkrachovalého spisovatele, který je rád a dokonce si i libuje ve svém malém omezeném světě, jehož hlavními pilíři jsou bar, pivo, whiskey, rvačky s Ediim a patologicky flegmatický přístup ke všemu... Rourke zahrál nejlepšího opilce co jsem kdy viděl.

Švéd (1994)

Za občas dobré nasvícení a hlody s bazukou :)

Tajemství (2006)

Nechutná mainstremová forma a vypravěčské podání dokumentu mě neuvěřitelně odrazovalo a místy dokonce parodovalo téma, o kterém dokument vypráví a chce na onu věc poukázat, navíc je to neuvěřitelně rozkecané. Veškerý obsah by se dal odvyprávět za 40 minut maximálně. Co se týče obsahu nemám slov. Určitě na tom něco je a kdo to popírá je ignorant.

Tanec v temnotách (2000)

Trier a jeho tradiční citové vyděračství, které předkládá, se z počátečních kapiček přesune na násilné servírování kolohnátskou naběračkou. Silný příběh, který je proložen muzikálovými snovými prostřihy hlavní hrdinky, které jí na chvíly dávají pocit štěstí a uvolnění neuvěřitelně povznáší? parodují? zlehčují? drdinčin osud. Film se vyzněním snaží navázat na Prolomit vlny a má i některé znaky tohoto mladšího počinu. Moc se mi líbila ( jako skoro u všech Trierových filmů, které mají nádech dogma) amatérská kamera a především výkon paní zpěvačky Bjork. Svojí roli ztvárnila fenomenálně, stejně jako hudbu. Dost mi vadil ten komunistický dělnický podtext, ale v zájmu příběhu se to dá tolerovat.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Chudáci děti. Kdyť jim tenhle seriál vymyje mozek do apokalypticky sterilní čistoty...

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Čistý bulvár při jehož sledování mám pocit, jako by nic jiného než špatné zprávy neexistovalo a třešničkou za všeobecnou apokalypsou jsou zvířátka, nebo dětičky :D S váma teda zůstávat nebudu a nebýt Borhyová taková samice, tak bych se na to nekoukal ani při přepínání . . .