Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Až tahle generace dospěje, lidstvo čeká vymření. Ale určitě z toho bude přímej přenos na youtube, tak aspoň něco.

Sám doma 5: Vánoční loupež (2012) (TV film) odpad!

Je to děsivé zjištění, ale vedle SD5 vypadá i Sám doma 3 (1*) jako docela povedenej film, s inteligentními dialogy, propracovanými postavami a smysluplným příběhem. Ehm.

Ostrov dinosaurů (2014) odpad!

Béčkový trikař Matt Drummond si za deset let práce pro TV našetřil pár šušní, tak se rozhodl vyprodukovat, napsat, zrežírovat, natočit, nastříhat a natrikovat celovečerák. Beze srandy, jeden člověk na všechno od kamery po produkci. Přičtěte si herce, kteří předtím nikdy nehráli (a nejspíš už ani nebudou) a výsledek je celkem jasný. Snažil jsem se zamhouřit obě oči, ale nemůžu si pomoct, DInosaur Island je tak blbej až to bolí. Jakžtakž obstojné triky se daly očekávat, celý zbytek je pak čistý odpad, s příběhem v čele. Nefunguje kontinuita, logika, střih... generická hudba nesmyslně graduje uprostřed nejnudnějších míst... Zůstaň radši u triků, Matte.

Absolutní nula (2006) (TV film) odpad!

Občas dostanu při pohledu do TV programu masochistické chutě a pustím si takovýhle film. A v tomhle případě se sázka vyplatila :-) Většinou mají tvůrci aspoň tolik úcty k sci-fi žánru, aby si pozvali jednoho vědce, co jim vyškrtá ze scénáře ty největší hovadiny. Tady nejen že nebyl žádný věděc, ale ani nikdo, kdo někdy viděl vysílačku nebo globus, o učebnici fyziky pro ZŠ nemluvě. Takže se můžeme dozvědět, že když se změní magnetické pole země, tak z pólů bude rovník a z rovníků pól (představte si globus, a zkuste se nesmát moc hlasitě), nebo že je na pólech absolutní nula, při které sice člověk okamžitě umírá, ale vrtulníky jsou v pohodě. Jako bonus pak slouží dabing/překlad, kde se občas "umrzne k smrti" (dá se umrznout i k životu?) a lidi se jmenují třeba Růže. Kladné body dávám prakticky jen za to, že film už v názvu uhodl své výsledné hodnocení :-)

Babovřesky (2013) odpad!

Tak jsem konečně měl "tu čest". Stručně a jednoduše - Babovřesky jsou film pro blbý. Pokud máte IQ pod 90, skutečnost, že se někdo jmenuje Šoustal vám přijde jako vrchol humoru a nějaké ty rasistické stereotypy v podání vaší oblíbené Lucky Bílé jsou něco, na co se těšíte už léta, tak si to užijte. A dejte vědět, abych se vám mohl příště vyhnout. Debilové.

Transformers: Zánik (2014) odpad!

Celý kinosál se hlasitě smál, až se sedačky třásly. Škoda jen, že se nejednalo o novou komedii Zdeňka Trošky, ale o vážně míněnou scifárnu Mišáka Beje. Nesmysly z předchozích dílů se naskládaly na sebe, a tudíž už nebylo moc s kým bojovat, a tak přidali tvůrci pár nových frakcí, a pojali to po vzoru bojových games - náhodně rozlosovali robotické i lidské frakce do dvou stran, a pustili je do sebe. A moc se nezatěžovali tím, proč jsou tihle spolu a tihle proti sobě. Většina scén pak vznikla z několika málo důvodů: 1) Co nejvíc destrukce (supermagnet, který jinak nedává vůbec smysl, ad.), 2) Vyčpulené rty té bezejmenné blondýny, co nahradila Megan (vždycky když je konečně v bezpečí, vydá se hrdinně zpět, vyčpulí rty a opět zděšeně zdrhá), a konečně 3) Komické momenty (dementní Wahlbergova postava, zbabělý přítel...). Jediné chvíle, kdy vše dávalo smysl, byly hlášky Stanleyho Tucciho (který ze sebe po vzoru Johna Turturra nechal udělat debila), který komentoval situaci např. slovy: "Jasně, taková megadestrukce, a my se schováme do skleněné krabice, to dává smysl, haha..." Po půlhodině marného hledání kladů jsem našel jen tohle: Kladných robotů je tu tak málo, že jdou v akci rozeznat jeden od druhého, a tedy poprvé máme přehled, kdo zrovna s kým bojuje. Ale stejně mě štvaly jejich na-pokraji-rasismu stylizace. 10%

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2013) (pořad) odpad!

Režie ušla, ale scénář a obsazení nic moc. Obzvlášť herec v hlavní roli byl evidentně hodně z formy, svá nejlepší léta už má zřejmě za sebou. O to víc překvapí cliffhanger, naznačující další ne jeden, ale hned čtyři díly. Doufejme, že po vzoru moderních trháků natočili rovnou všechny díly najednou a roční rozestupy tak budou jen marketingový tahák, jinak nevím nevím, jestli se dalších dílů dočkáme beze změny obsazení hlavního postu.

Taxi (2004) odpad!

Když dva dělají totéž, není to totéž. Nechápu, jak se povedlo zkopírovat tak úspěšnou sérii a přitom zkazit úplně všechno. A ještě přidat vlastní americké trapárničky někde na úrovni Prciček.

Camp Rock (2008) (TV film) odpad!

Vymývání dětských mozků. Na takovejhle tábor podle filmu jezděj jen hotový zpěvačky, s vlastním "křovím", a celou dobu jen machrujou jedna před druhou, zatímco ostatní spontánně tancují okolo. Všichni jsou od přírody extrovertní supermani se super hlasy, tančící na úrovni na všechny možné žánry. A podstatou hiphopu je kšiltovka. Pak se ještě někdo diví, že uťáplý puberťačky zvládnou maximálně tak ječet pod pódiem a vkus mají zmasakrovaný na nulu. Nejvíc mě pobavil ten nagelovanej blbeček, kterej s tvrzením "nedělám jen hloupej popík" předvede další hloupej popík, a to rovnou dvojhlasně. Až budete mít chuť na rock pro děti, pusťte si Bandslam, nebo ještě radši School of Rock, od tohohle ruce pryč.

LazyTown (2004) (seriál) odpad!

Na DVD vydává Řitka video, to myslím celkem souhlasí...