• Krátkometrážní

Příběh kmotra (2013)

Jedno z mála nových českých dramat, na jehož projekci jsem se vyloženě těšil. A musím říct, že Příběh kmotra nezklamal. Bohužel ale ani nenadchl. Technická úroveň je velice vysoko, bohužel se ale nemůžu zbavit dojmu, že se tvůrci zbytečně snažili přiblížit americkým gangsterkým legendám, namísto toho, aby tento příběh zpracovali způsobem českému filmu bližším. Přesto jsem se bavil, lepší 3*.

Samyj lučšij děň (2015) odpad!

Jak se ruských komedií obvykle zastávám, tady to bohužel nejde. Tohle je totiž natolik hloupý a bezmyšlenkovitý nesmysl, že nejpříjemnějším okamžikem byly závěrečné titulky. Obávám se, že nesympatické postavy, primitivní scénář a spousta trapných scén budou tím jediným, na co si ohledně tohoto filmu vzpomenu.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Za fanouška Pink Floyd se rozhodně nepovažuju, byť si čas od času něco rád poslechnu. Tohle se mi každopádně sledovalo nesmírně obtížně. Hudba je výborná, to ano, ale vizuál, který ji doprovází byl nad moje chápání. Především druhá polovina filmu se zdá být pouhou chaotickou směsí myšlenek, které s postupem času víc a víc přestávaly dávat smysl. Některé okamžiky jsou geniální, ale jako celek to na mě dobře nepůsobilo.

Hotel Modrá hvězda (1941)

Jeden z nesporných klenotů starého československého filmu.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Moc jsem tomu nevěřil, ale ve výsledku mě to bavilo. Jednotlivé postavy sice příliš nezaujaly, ale zpracování naštěstí ano. P.S. Olga Schoberová byla božská.

Seabiscuit (2003)

Skoro po každém podobném sportovním filmu si říkám, jak mě ty dokola stejné zápletky a dobré konce v rámci žánru už unavují. Pak se ale najde film jako je Seabiscuit, který se sice drží ohrané šablony, ale působí natolik věrohodně a lidsky, že je těžké jej jakkoliv kritizovat. Čistá sportovní touha a odhodlání jít za svým cílem jsou zde zobrazeny natolik dokonale, že divák na veškerá klišé rychle zapomene. 140 minut uteklo jako voda, skvělý zážitek.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Jak mě úvodní část Mockingjaye docela bavila, na závěr této filmové série jsem se poměrně těšil. Musím však konstatovat, že končí zklamáním. U předchozího dílu jsem chválil tvůrce, že dokázali vybudovat napětí, které mělo být potřebným východiskem pro epické finále. To se bohužel nekoná. Katniss vypadá, že její postavě dochází dech a totéž se dá říci i o celé sérii. Druhý díl zůstal nepřekonán. Nudné 3*.

Jak svět přichází o básníky (1982)

Mám sérií o básnících opravdu rád, ale první díl u mě za druhým a třetím o kousek zaostává. Jako seznámení s hlavními hrdiny to obstojí na výbornou, ale neměl jsem při sledování tak příjemný pocit, jako u následujících částí. Stále se ale jedná o nadprůměrný příspěvek do žánru.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Jak Burtona nemám příliš v oblibě, tohle se prostě povedlo. Je to krátká, zábavná pohádka, která nabízí zajímavý příběh, povedená hudební čísla a velice svižné tempo. Díky tomu mi ta zhruba hodinka opravdu utekla. Jeden z nejlepších režisérových filmů.