• Krátkometrážní

John Wick 2 (2017)

,,You wanted me back... I'm back!" John Wick se vrací ve filmu, který je věrohodnou kopií prvního dílu. Upřímně ani nedokážu posoudit, zda jej předčí či nikoliv - přišlo mi to skutečně na vlas stejné. Místy jsem se zase příjemně bavil, místy už mě to neustálé trefování hlav příliš nebavilo. Jako solidní akčňák to ale každopádně funguje.

Joker (2019)

,,You know what's funny? You know what really makes me laugh? I used to think that my life was a tragedy, but now I realize, it's a f**king comedy." Poměrně netradiční pojetí originu komiksové postavy, které se velice vydařilo. Phoenix je skvělý a rozhodně nechci jeho výkon jakkoliv zpochybňovat, Ledgerův Joker se mi ale prostě líbil víc. Je to ale nepochybně dané i tím, že geniální padouch, který vodí za nos celé město je o poznání divácky zábavnější a přitažlivější než blázen, kterému se nedostává patřičné odborné pomoci. Jeden z mála kvalitních filmů podle komiksu, u kterého jsem si vcelku jistý, že znovu jej vidět nechci.

Jolki (2010)

Milá ruská novoroční komedie, kde vodka překvapivě nehraje klíčovou roli. Kvalita jednotlivých příběhů sice značně kolísá, ale na druhou stranu věřím, že si zde snad každý najde něco, co mu sedne na míru. Není to bůhvíjak originální, ani se to nevyhne klišé, ale při sledování této komedie jsem měl tak příjemný pocit, že pod 4* hodnotit nemohu.

Jolki 2 (2011)

V podstatě stejné jako první díl. Po trochu smutném úvodu přichází opět spousta dílčích vzájemně provázaných příběhů (z tím, že většina pokračuje tam, kde před rokem skončila), které potěší především příjemnou sváteční atmosférou i několika zábavnými momenty. Byť to už absolutně postrádá originalitu, bavil jsem se ještě o něco víc než u jedničky.

Jumanji: Další level (2019)

,,No, no, no! I'm the old fat dude! This can't be happening!" Nejsem fanouškem Johnsona, Harta ani Blacka, ale tady mě skoro až překvapivě docela bavili. Příjemná nenucená oddechovka, u které člověk nemusí přemýšlet a párkrát se i zasměje.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

,,If you wish to leave the game, you must save Jumanji and call out its name." Mohlo to být vtipnější, akčnější i zábavnější, ale o vyložený propadák se určitě nejedná. Herecké obsazení poměrně funguje, především Jack Black mě až překvapivě bavil. Film, který se nebere příliš vážně a dobře poslouží jako oddechovka na víkendové odpoledne.

Jump street 21 (2012)

Ale jo, nakonec se to povedlo. Přiznám se, že jsem čekal o něco víc, ale zklamaný nejsem. Tahle dvojka funguje dobře a kdyby se film vyvaroval několika totálních blbostí byla by z toho výborná komedie. Humor totiž funguje, příběh celkem taky a tempo se na akční komedii drží taky slušné. 21 Jump Street zkrátka jednorázově dobře zabaví, ale není to nic, co by se muselo vidět.

Juno (2007)

Dospěle odvyprávěná a natočená teenage komedie, u které jsem se ale moc nezasmál. Přesto rozhodně nemůžu říct, že bych byl zklamán. I přes počáteční nudu a několik až trapných scén, kdy jsem už myslel na to, že bych si měl raději pustit něco jiného, se film v druhé polovině příjemně rozjel a díky výborné Ellen Page a správnému konci jsem vlastně i docela spokojen. Reitman opět dokázal, že umí natočit zajímavý film.

Jupiter vychází (2015)

Že by to byl úplný propadák se říct nedá, ale k nadšení mám hodně daleko. Přitom vizuálem a vlastně i příběhem mohl Jupiter Ascending aspirovat na titul přinejmenším hodně povedeného blockbusteru. Největším problémem jsou romantické pasáže, které mi do filmu vůbec neseděly, o to spíš, že mezi Channingem a Milou to nejiskří ani trochu. S tím souvisí i další výtka - nepříliš povedený casting. Na papíře to vypadalo celkem slušně, ale uvedená dvojice je slabá (a to mám Milu moc rád) a Redmayne možná umí oscarově zahrát Hawkinga, ale na tuhle roli se nehodil a svým přehráváním místy dost otravoval. Wachovští tentokrát nepřesvědčili, průměrné 3*.

Jurský park (1993)

Jeden z filmů, které považuji za průlomové. Spielberg dokázal přinést něco nového a co se dinosauřích filmů týče, dodnes ho podle mě nikdo nepřekonal. Efekty jsou neskutečné, děj napínavý a rozhodně nenudící. Tenhle film je naprostou povinností každého filmového fandy.