• Krátkometrážní

Ochránce (2005)

Ale tak proč ne... To, že to nebude žádný skvost bylo jasné, ale pobavilo, Vin mě mile překvapil a děcka byla snesitelná. V žánru přiblblých rodinných komedií se tato řadí ještě do horních pater.

Drž hubu! (2003)

Dva nejlepší francouzští herci současnosti a poměrně velké množství vtipu. Mám tuto komedii rád, ale úplná špička to není.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Akční Sherlock podruhé a stále kvalitně. Po vizuální stránce naprosto dokonalé - tady ty Ritchieho ,,zpomalovačky" opravdu vynikly a dokázaly zdůraznit napětí ve chvíli, kdy se to hodilo. Proti hercům také nemůžu říct nic špatného, jenom u Moriertyho mi něco nehrálo - ani to nebylo Harrisem, spíš jsem očekával daleko větší úlohu postavy geniálního padoucha. Na druhou stranu Sherlock také nemusel být až tak moc extravagantní. Mám raději toho známého vypočítavého pána s dýmkou, než namyšleného rváče v ženských šatech. A i akce zašla na můj vkus až příliš daleko, celkový dojem to ale nepoškodilo. Co mě potěšilo ze všeho nejvíc, bylo několik vtípků, které se překvapivě opravdu hodily. Suma sumárum - kino jsem opouštěl spokojen.

Million Dollar Baby (2004)

Ve zkratce se dá říci, že film nepřináší nic moc nového a Clint Eastwood je pro takovou roli přece jen moc starý. Alespoň tak to na mě působilo. Jinak je to solidní sportovní drama - že by ale převyšovalo nějak výrazně další povedené snímky s touto tematikou, to zase ne. Jsem ale vážně rád, že Morgan Freeman a Hilary Swank za tohle shrábli zlatou soušku.

RocknRolla (2008)

Film, který si hraje na víc než na co skutečně má. Ale na to, že Ritchieho moc nemusim, jsem se docela bavil. Palec nahoru pro Thandie Newton.

Božský Bruce (2003)

Vyloženě špatné to není, ale funguje jenom chvilku. Nápad je to dobrý, ale poněkud nedotažený, Carrey mě navíc už nebaví jako dříve. Na druhou stranu ale potěší příjemná Jennifer Aniston (mně se fakt tady líbila) a Morgan Freeman, který dokáže perfektně zahrát zřejmě cokoliv. Celkově slabší průměr.

Scooby-Doo (2002)

Scoobyho jsem nikdy neměl rád a proto bylo hodnocení tohoto snímku jasné v podstatě předem. Snažil jsem se tomu přijít na chuť, ale prostě mě to nebavilo. Navíc je zde až příliš nechutných a absurdních scén.

Mezi námi děvčaty (2003)

Zpočátku jsem byl celkem překvapen, že film s takovým námětem přijala zdejší komunita tak vlídně. Po zhlédnutí, ale tyto pocity mizí. Námět, který je skoro synonymem ke slovo klišé byl zpracován velice povedeně a téměř po celou dobu se film obratně vyhýbá trapným chvilkám a po všech stránkách funguje jako výborná komedie. Navíc to, co předvádí ústřední dvojice, je vážně neuvěřitelné - takové herecké výkony se v rodinných komediích nevidí často. Pohodová zábava, kterou si určitě někdy zopáknu.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Lepší teenage film bych hledal asi dlouho. Dokonalost to není, ale solidní zábava rozhodně ano.

Prázdniny v Římě (1953)

Takové filmy už se bohužel netočí. Od úvodní scény se zatoulaným střevícem jsem si byl jistý, že mě tento snímek dostane - a stalo se. Ústřední duo bylo nezapomenutelné. Ona nádherná, s úsměvem, který by rozzářil každého, on dokonalý gentleman s přirozeným charisma. Příběh, u kterého je těžké se celou dobu blaženě neusmívat, vtipy přidané přesně ve správnou chvíli a romantika v očekávaných momentech, která ale díky hlavní dvojici působí naprosto opravdově. Celou dobu jsem se úžasně bavil a po dlouhých měsících u některého filmu doufal, že jen tak neskončí. Pak navíc přišla závěrečná scéna, která přinesla drobné napětí a především závěrečný ,,dialog" prostřednictvím pohledů. Při odchodu Pecka mi pak zůstal jenom pocit, že jsem něco tak dokonalého už dlouho neviděl a okamžitě jsem měl chuť pustit tento skvost znovu. Nádhera!