Můj soused Totoro (1988)

Ak máte deti, ste deti alebo boli ste deti, musíte tento animák vidieť!

Hrob světlušek (1988)

Realistický animovaný film, ktorý vás rozplače.

Železný kříž (1977)

Čoraz intenzívnejšie si uvedomujem, že Sam Peckinpah je predchodcom Quentina Tarantina v zmysle žánrovej invencie, použita násila, hesla "konaj alebo umri" a pod. Lenže jeho fimy je ťažké hodnotiť, pretože na rozdiel od Tarantina sú skôr ťažkopádne než vzrušujúce. Dôvodom je, že ich akcia je realistická. Práve preto však pôsobia desivejšie. V prípade Železného kríža je príbeh rozprávananý netradične očami členov Wehrmachtu na východnom fronte. Hoci ide o protivojnový film, jeho zobrazenie ľudskej existencie je cynické. Peckinpah naznačuje, že vojna je súčasťou ľusdkej prirodzenosti (Brandt: "What will we do when we have lost the war?" Kiesel: "Prepare for the next one." Sestra Steinerovi: "Do you love the war zone? Are you afraid of what you'll be without it?") Hlavný konflikt tu vyplýva z rozdielností medzi Steinerom a Stranskym. Coburnov Steiner je paradox ideálneho vojaka, nenávidí vojenskú hierarchiu a najlepšie sa cíti v poli. Schellov Stransky znova predstavuje junkerského aristokrata túžiaceho po železnom kríži. Konfrontácia je neodvratná a v podaní Sama Peckinpaha stojí za to!

Kravaťáci (2011) (seriál)

Suits suits me, aj keď zápletky nadobudnú postupne dosť stereotypný nádych.

Skyfall (2012)

Pokus o hlbšieho Bonda, ktorý u mňa vyznieva doprázdna. Spektakulárne akčné thrillery s psychologickým rozmerom nie sú dnes až takou raritou, a skôr by ma zaujímalo, či podobnosť Bardenovho "hi-tech teroristu" s Julianom Assangom bola čisto náhodná alebo nie...

Otevřená srdce (2002)

Vzťahová štúdia predkladajúca svoje postavy bez akéhokoľvek pôvabu a hodnotenia, pretože najdôležitejší je tu emocionálny dotyk s divákom.

Až vyjde měsíc (2012)

Wes Anderson opäť poteší s láskavým, inteligentným a humorným filmom, ale tento raz to bude s temným rozprávkovým podtónom.

Býčí šíje (2011)

Namiesto väčšej centralizácie sa film zaoberá veľkým množstvom vedľajších postáv a vzťahmi medzi nimi, ktoré je občas ťažké identifikovať. Pridajte k tomu zmätok okolo policajného vyšetrovania prípadu „belgickej hormonálnej mafie", do ktorého je zapletený hlavný protagonista. Čo je naopak zobrazené veľmi živo je jeho detská trauma a jej vplyv na jeho život. Celkovo smutné, realistické a presvedčivé.