Medená veža (1970)

Už na začiatku, keď Hollý hovorí, že človek utečie pred všetkým, len nikdy nie pred sebou samým, dáva zároveň hlavnú myšlienku svojmu nadčasovému filmu o priateľstve, láske a žiarlivosti, ktorá všetko pokazí...

Odplata (1999)

K dokonalosti Carusovho The Salton Sea chýba Odplate trocha viac prirodzenosti a presvedčivosti i keď zasa niektoré momenty, dialógy sú skvostné.

Andrej Rublev (1966)

Predovšetkým by ma zaujímalo, ako mohlo niečo tak očividne náboženky inšpirované vzniknúť za tvrdej totality v ZSSR a čo musel Tarkovskij urobiť preto aby svoje majstrovské dielo dostal na západ. Myslím, že Andrej Rubľov je film, kt. ani skúsený divák nedokáže celý postihnúť na prvýkrát a vyžaduje si opätovnú pozornosť.

Stalker (1979)

Mnohovrstevnatá odysea Andreja Tarkovského do utrápeného vnútra sovietskeho človeka a človeka vôbec. Celkové pesimistické vyznenie je v závere utlmené lúčom nádeje, ktorá dáva východisko nielen ľuďom žijúcim za bývalou železnou oponou.

Ginger a Fred (1986)

Ako povedal sám Fellini, televízia sa už stala súčasťou nášho života a ja tento film vnímam ako zamyslenie sa nad súčastnou nízkou úrovňou televízie a reklamy v protiklade s autentickosťou, úprimnosťou Ginger a Freda.

Amarcord (1973)

Po Ceste, Cabiriniích nociach a 8/ 1/2 je Amarcord Felliniho štvrtým filmom oceneným Oscarom za najlepší zahraničný film. Režisér spracoval vlastné zážitky z detstva, teda obdobia , ktoré už nebude nikdy také ako predtým a možno preto je tak čarovné. De facto, jeho vlastný autobiografický detský hrdina nie je hlavným hrdinom filmu, ale jednou z mnohých vedľajších čudáckych, no predovšetkým krásne ľudských postáv a postavičiek okolo, ktorých sa sústreďuje dej filmu.

Darmošlapové (1953)

I Vitelloni z taliančiny doslova teľatá, čo vo filme žijú na úkor svojich rodín. Fellini je pri rozvíjaní ich charakterov skôr humoristický ako sarkastický a ako človek im odpúšťa.

40 dnů a 40 nocí (2002) odpad!

To, že Freudova teória o sexualite ako o primárnom pude bola už dávno vyvrátená je každému asi už jasné, preto ma zaráža, že niekto si na niečom podobnom dokáže založiť celý film, ktorý prirodzene nefunguje. Ďalej podľa mňa nie je normálne, že hl. hrdina - kurevník Josh Hartnett ( jeho brat je obskúrny farár zjavne zaťažený na mníšky, chystajúci sa preto opustiť svoje povolanie, čo sa mimochodom v katolíckej cirkvi nedá), kt. mal porozvode s bývalou každú noc inú, si v čase svojho "celibátu" v práčovni narazí akúsi radodajnú rozhoďnôžku, ktorá je potom neskonale sklamaná, že sa s ňou po prvom rande nechcel vyspať. Sviniar jeden. Nakoniec ho ale jeho bývalá v hodine dvanástej našťastie znásilní, nasledkom čoho si on uvedomí, že ju už "nemiluje" a "miluje" tú novú z práčovne, ktorej sa ospravedlní, že sa s ňou "zahrával" a film sa končí - ako inak v posteli. Suma sumarum, bolo to mimoriadne hlúpe, vulgárne a hlavne skreslené, pretože takto to v živote nechodí!

Román pro ženy (2004)

Ako výsmech vyznieva fakt, že Markíza je schopná pustiť toto zabrzdené, vulkgárne a vytrasené béčko v hlavnom vysielacom čase na Štedrý večer!

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Skvelá romantická komédia, ktorá má čo ponúknuť, na rozdiel od nízkych oplzlostí stávajúcimi sa už viac ako pravidlom pre daný žáner.