Sulis 1907 (2023)

Film podľa skutočných udalostí , kedy sa vzbúrili baníci v roku 1907 v Nórsku proti chamtivým majiteľom baní čo neskôr viedlo k založeniu prvých závodných výborov, ktoré trvajú dodnes.  Záverečná bitka v bani bola akoby vystrihnutá zo starej čiernobielej grotesky. A nie len tá, vlastne všetky bitky, ktoré vo filme uvidíte, boli komické. Silnejšie tri hviezdičky za mňa. Nejak som postrádal napätie a tiež som očakával lepšie zúčtovanie s hlavným záporákom. 60%

Doppelgänger. Dvojník (2023)

Doppelgänger. Sobowtór  je i napriek zručnej Holoubekovej filmárčine  jeho zatiaľ najslabší filmový počin pre mňa osobne. V momente, ked sa začala rozbiehať zápletka so špionom Gierszałom,   očakával som v predtuche napínavý špionážny thriller, ku ktorému nakoniec ani nedošlo, pretože sa začala rozbiehať zrazu romantická linka. V momente, ked som sa na ňu namotal, tak zrazu skončila aj tá pre zmenu. Vo finále som mal pocit, že to ako celok nedržalo bohvieako pokope a ja sa nad tri hviezdičky, bohužial, nedostanem. Výborné retro stvárnenie vtedajšej doby mi k vyššiemu hodnoteniu jednoducho nestačí. Záver filmu je veľmi smutný a to je tak asi jediná silnejšia emocia tejto snímky.

Electra (2023)

Jednu hviezdičku dávam za animáciu, ale inak to bola pre mňa jedna nudná a chaotická pejčovina, z ktorej ma ani nemrazilo a ani neelektrizovalo. Zrejme patrím do klubu vidlákov, ked tak pozerám na tunajšie hodnotenia a čítam tie fajnové komentáre.

Sborovna (2023)

Film, pri sledovaní ktorého vám bude kypieť žlč, adrenalín zvýši počet tepov za minútu na 220 a zrejme sa vám bude i nôž vo vrecku otvárať!

The Walking Dead: The Ones Who Live (2024) (seriál)

Na môj vkus príliš ukecané a plné chytračenia s mega hnusnou Anne a večne nasranou Michonne. Zo všetkých troch spin off sérií bola táto pre mňa najnudnejšia.

Death's Game (2023) (seriál)

Death's Game ma osobne nenadchlo tak, ako väčšinu tunajších užívateľov. Uznávam, bolo to premakané, ale na ksicht toho kokotka v okuliaroch a s furt otvorenou hubou sa nedalo pozerať a záverečné časť, od ktorej som očakával brutálny twist, to celé naopak pochovala. A navyše ten pokus o citové vyžmýkanie diváka bol mega trápny! Prvé dve epizody jednoznačne najlepšie podľa mňa. Silnejšie tri hviezdičky. 60%

Pieta (2022)

S parádnou kamerou, výbornými hereckými výkonmi, super interiérmi a s celou tou ružovou môže ísť Casanova do riti, ked som sa celý čas u toho nudil! Jeho prvotina Pieles (2017), na ktorú tu naráža obalom od cereálií, sa mi lúbila oveľa viac.

Hrozba smrti (2024)

Gyllenhaal vo finále nebol až taký nasratý, ako o tom rozprával chlapíkovi pred tým, než mu zajebal bombu do krku. Preto jednu hviezdičku odoberám.

The Walking Dead: The Ones Who Live - What We (2024) (epizoda)

Nebudem hodnotiť, ale cítim potrebu napísať koment. TWD je klasicky ukecaná záležitosť, ale čo ma prinútilo sa rozhodnúť napísať koment, bola spomienka na Daryla. To mi vrátilo spomienky a celkom emočne rozsekalo.

Jakoś to będzie (2021)

Polský patologický úlet. Kto má rád divné filmy, smelo doporučujem.