Rick a Michonne jsou spřízněni nesmírnou láskou, ale Rickův návrat domů mu znemožňuje Občanská republika a Jadis. Rickovi a Michonne se povedlo uniknout, azyl si nachází v hotelu a spolu se svěřují o svých citech a trablích. Nakonec oba dojdou k závěru, že jedině spolu se cítí živí, a tak se rozhodnou nadále bok po boku bojovat. (DragonnCZ)

BROKEN_

Někteří si stěžují, že se zde kecá a nic moc se neděje a zbytečně je to natahovaný. A já to sice chápu, ale tahle epizoda mě zasáhla přímo do srdce. Dlouho tady nebyla takhle emocionální epizoda ve TWD. Danai Gurira si sepsala scénář a ano je to hodně o těch emocích a nuceně nám to jsem dávají. Ale něco vám řeknu, tohle tady prostě muselo být. Tyhle dvě postavy se neviděli několik let a konečně dostali chvilku pro sebe a můžou si vysvětlit spoustu věcí. Je to herecký koncert hlavní dvojice, kde především odvádí úžasnou práci Andrew Lincoln. A musím říct...oh boy...že Rick mi sakra chyběl a Lincoln to zde výborně prodal skrz emoce. Na konci jsem měl slzy a úsměv na tváři. Starý dobrý Rick Grimes je zpátky a já se nemůžu dočkat, co se stane dál. Let's go! ()

jim_clark65

Začneme tam, kde sme minule skončili (Issa Lopez z HBO by sa mohla trocha priučiť – cliffhangery treba nechať pokračovať, tam kde skončili): Michonne vyskočí spolu s Rickom z vrtuľníka, nevediac kam a hlavne, z akej výšky počas búrky v noci (to mi prišlo minule, ako dosť hlúpe, ba až stupídne riešenie). Náhodne sa pod nimi nachádzala vodná hladina a oni skočili z vhodnej výšky, pretože, ako myslím každý súdny a inteligentný človek vie = aj pád na vodnú hladinu dokáže človeka zabiť. Nielenže prežijú daný pád, ale ešte sa im podarí počas noci a búrky dostať k brehu, kde nájdu nejaké paneláky, v ktorých stále funguje elektrina = tomu vravím: sakramentská náhoda! Z tohto celého môžeme logicky vyvodiť, že keď ich Michonne oboch v podstate vystavila smrteľnému riziku – vôbec nevedela do čoho ide a celé je to odmávnuté slovami „potrebovali sme pauzu“, však to je smiešne stupídne, hraničiace až s paródiou. Neskôr sa dozvieme, že im Michonne týmto svojím iracionálnym husárskym kúskom v podstate zachránila životy = to je už kardinálna hlúposť, navyše búrka prestane lúsknutím prsta aby si oni presne všimli, že ich vrtuľník narazil do vedľajšej budovy – to je ale náhoda! Táto epizóda je plná takýchto blbostí a to sa ešte niektorí ultra uctievači na TWD subreddite nechali počuť, ako je toto podľa kritikov najlepšia epizóda celého TWD univerza. Neviem, či 1. apríl je po novom 17. marca, ale zrejme to tak asi bude. Technicky nemám čo pochváliť, zase je to interiérová kecačka, je vidno, že na tento spin-off si museli veľmi dobre premyslieť, čo, kde a ako. Obracať každý groš aj dva krát, čo má AMC notoricky vo zvyku. Herecky to je koncert dvoch celkom obstojných hercov, scenár na mňa pôsobil, ako romantická melodramatická telenovela z NF produkcie, nebolo to zlé, skôr dosť priemerné. CRM sa príde zbaviť havarovanej helikoptéry, naši protagonisti ostávajú v potenciálne nestabilnej budove, namiesto toho aby zdrhli von – vracajú sa naspäť do bytu, ktorý našli čistou náhodou, pretože príbeh vyžaduje aby sa opäť zblížili = aj keď sa ich konanie vymyká akejkoľvek primitívnej logike. Prvú polovicu epizódy sa hádajú a druhú polovicu uzmierujú scénami, ktoré myslím boli do istej miery zbytočne natiahnuté. V podstate ich príbeh iracionálne vrátil naspäť do nebezpečnej, rozpadajúcej sa budovy, len preto aby sa spolu vyspali a Michonne mohla Ricka držať v emočnom kolotoči aby dosiahla zmenu jeho názoru = to je riadna logika level telenovela. Ale zdá sa, že niekomu to stačí, a ani sekundu sa nad tým nezamyslí, aká doslovná kravina to v skutočnosti je. Odrazu začne Rick rozmýšľať nad odchodom ale Michonne povie: „nie, rozpadajúca budova počká! riešme naše problémy vo vzťahu!“, však to je ako nejaký skeč z SNLka, fakt obyčajná paródia. V posledných dvoch epizódach sa Michonne správa, ako ozajstný idiot, a to som si myslel, že Rick je idiotom tohto spin-offu, potom, ako si úplne zbytočne „odfaklil“ ruku. Najprv ich oboch vytiahne z vrtuľníku počas letu, nevedno v akej výške, v noci, počas búrky, a potom chce riešiť vzťahové problémy počas toho, ako im ide o život. Celá budova sa rúca – poďme výťahom, ďalší dôkaz mizernej úrovni logiky. Mild hybridy bývajú aj s manuálom, to dáva zmysel = malé bezvýznamné plus! Ale, ako mohol Rick pilotovať vrtuľník a nevie ovládať auto s manuálom = to dáko nesedí. Suma sumárum: táto epizóda je výkladnou skriňou logiky, akou disponuje zrejme Gimple a ľudia, ktorí mu pomáhali s týmto námetom, je to fakt na mizernej úrovni, a síce je tento celý počin inšpirovaný komiksom, ale aj tak by to chcelo mať aspoň trocha základného selského rozumu. Naozaj mám z tohto pocit, akoby to bola „filler“ epizóda, áno: Rick a Michonne vyriešili svoje vzťahové problémy ale inak to bola taká nelogická „meh“ kecačka. () (méně) (více)

sochoking

Nebudem hodnotiť, ale cítim potrebu napísať koment. TWD je klasicky ukecaná záležitosť, ale čo ma prinútilo sa rozhodnúť napísať koment, bola spomienka na Daryla. To mi vrátilo spomienky a celkom emočne rozsekalo. ()

kenkaku

Prvních 20 minut je čistý hnus a odpad. Druhých 20 minut se většina prožívání, debata se NIKAM nepohne, ale alespoň se Rick konečně zachoval normálně (jako chlap co 6 let neměl sex). Posledních 10 minut opět užvaněný odpad (naprosto o ničem) a retardace (fakt vlezli v rozpadající se budově do výtahu!?). Sakra vždyť to má jen 6 epizod, tak proč tohle na celou epizodu!? ()

Fiftis

Talking Dead s Whoopi Goldberg. Nie že by kvalitná epizóda musela byť nabitá akciou, ale okrem jednej scény to bolo len čisto o zbytočných kecoch a manželskej kríze, ktorá neprekvapivo skončila asi 5 minútovou nechutnou šukačkou, ktorá nikoho nezaujíma. A z tých Lincolnových nadržaných zvukov pri bozkávaní mi je už naozaj zle. Nik iný v tejto časti nehral a čakať že niekto z dvoch hlavných hrdinov nečakane umrie v 4.časti je asi naivné, takže to nie je ani napínavé. ()

• Na začátku epizody hraje píseň „Tie A Yellow Ribbon Round The Ole Oak Tree“ od Dawn. (Duoscop)