Trojúhelník smutku (2022)

Geniálny nápad a špičkový záver filmu, ktorý navyše s tým namakaným sprievodným beatom , ktorý som si nechal pustený ať do samotného konca, bohužial nestačia do plného počtu u mňa. Občas som sa nudil. Boli tam hluché miesta. Ale Woody Harrelson a scénka so špinavými plachtami je zrejme asi najväčším highlightom filmu. To ma skoro jeblo! :-DDD

Sherwood (2022) (seriál)

Slušne namakaná krimi dráma, ktorá vyústi do prekvapivého zakončenia. Prelínajú sa tu dve časové roviny, ktoré, ako jednotlivé dieliky skladačky, nakoniec postupne perfektne do seba zapadnú. Záver je totána šupa, kedže sa o motíve vraha neustále špekuluje ako i o identite jednej utajovanej osoby a divák tak nemá ani najmenšiu šancu sa dopátrať o čo (a o koho) tu vlastne ide. Výborne nakrútené, perfektne zahrané... Co viac dodať... 100%

Šílená noc (2022)

Pritrúbla zábava určená malým faganom,  ktorí fuckujú snád' už od desiatich rokoch! Hoci scénka s Jimmym po vyletení z komínu nemala chybu, bolo to to naj z celého filmu,  pri ktorom som sa nedokázal, bohužiaľ, absolútne uvoľniť a brať ho s nadhľadom a istým humorom. Navyše sprievodné songy ma neuveriteľne pri  akčných scénach srali!

Do morku kostí (2022)

Kurevská nuda. Dialogy nezaujímavé a uspávajúce, a navyše hlavní hrdinovia mi boli úplne ukradnutí. Necítil som medzi nimi a mnou absolútne žiadnu chémiu. Celý čas som sa len v kresle vrtil a ošíval, v jednom kuse pauzoval a pozeral, že ešte koľko do konca. Ani tie osemdesiate roky som z toho necítil. Avšak po remeselnej stránke zmáknuté na výbornú, preto jednu hviezdičku si to u mňa zaslúži.

Volavka (2022) (seriál)

Čo na tom, že to je herecky zmáknuté na jednotku a navyše podľa skutočných udalostí, ked' sa to vlečie, ako v lete na saniach a z toho tlstého hoväda sa to ťahalo ako z chlpatej deky! Tak to vyvolávalo dojem, že každá jednotlivá epizóda snáď nikdy ani neskončí! Aby to však nebolo všetko, tak ma zabili navyše rolou Raya Liotty, ktorý hral jeho fotra a ktorý ho "nechtiac urgentne" ojebal o nejakých osemdesiat (+) litrov. Jeho úloha bola seriál zrejme zdržiavať a tiež poriadne ponaťahovať. Veď keby jeho postavu vynechali, bolo by to nádherných šesť 45 minútových epizód presne tak, ako to mám rád.Taktiež ma dosť mrzelo, že tomu vychcanému dozorcovi sa nakoniec nič neušlo. Vtedy by som snáď aj nad treťou hviezdičkou pouvažoval. 40% za mňa.

Cold November (2017)

Príbeh o dospievaní a predávaní tradičných loveckých rituálov z pokolenia na pokolenie. Mám rád tieto príbehy z ponurých zasnežených hôr postavených na dlhých a mlkvych záberoch kamery, ale tentoraz som sa trochu nudil. Silnejšie tri hviezdičky za mňa. 60%

Wet Sand (2021)

Opäť jedna z vynikajúcich drám o buranských vidlákoch, ktorí okrem roboty a chlastu nepoznajú nič iné. Vyborne zrežírované, parádne zahrané s dobrým hudobným doprovodom až k dramatickému finále, kedy sa vám bude otvárať nožík vo vrecku. Počas celého filmu párkrát naskočí adrenalín a chuť zabíjať, ale to k filmom o vidlákoch nevyhnuteľne patrí.

Human Resources (2021) odpad!

Béčko nahovado s nesympatickými hercami a ich debilnými výkonmi! Dokonca verzia, ktorú som si stiahol, bola zvukovo nekvalitná, až som mal pocit, že som sa premiestnil späť v čase, na začiatok 90. rokov, do obdobia VHS revolúcie, kde som si filmy takejto kvality obstarával v nedeľu na burze pri futbalovom štadione.

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

Moc dlhé na môj vkus. Väčšiu časť stopáže som sa kurevsky nudil. Záverečné rozuzlenie ma prinútilo porozmýšľať nad štvrtou hviezdičkou, ale skutočnosť, že som film dal na tri razy ma od tejto voľby odrádza.

Savage River (2022) (seriál)

Seriál má výbornú úvodnú znelku v škandinávskom štýle,  avšak potom prekvapí lacným rozpočtom,  druhotriednymi hereckými výkonmi až po niekoľko nesympatických ksichtov [Nick, Salim,  Rachel...]. Kamera tiež nie je bohvieako nadštandardná,  ale príbehu sa prakticky nedá vytknúť nič negatívne. Teda až na pár WTF scénok a nelogickému chovaniu postáv. Keď sa cez toto prekúsnete,  záverečným rozuzlením budete milo prekvapený. Dal by som 4 hviezdičky,  avšak to vyše spomenuté mi fakt brutálne vadilo. 60%