Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

Moc dlhé na môj vkus. Väčšiu časť stopáže som sa kurevsky nudil. Záverečné rozuzlenie ma prinútilo porozmýšľať nad štvrtou hviezdičkou, ale skutočnosť, že som film dal na tri razy ma od tejto voľby odrádza.

Savage River (2022) (seriál)

Seriál má výbornú úvodnú znelku v škandinávskom štýle,  avšak potom prekvapí lacným rozpočtom,  druhotriednymi hereckými výkonmi až po niekoľko nesympatických ksichtov [Nick, Salim,  Rachel...]. Kamera tiež nie je bohvieako nadštandardná,  ale príbehu sa prakticky nedá vytknúť nič negatívne. Teda až na pár WTF scénok a nelogickému chovaniu postáv. Keď sa cez toto prekúsnete,  záverečným rozuzlením budete milo prekvapený. Dal by som 4 hviezdičky,  avšak to vyše spomenuté mi fakt brutálne vadilo. 60%

Studený listopad (2018)

Film o kurevsky ťažkých rozhodnutiach v nezávideniahodnej dobe! Spočiatku som myslel, že ide o také jugošské Pupendo, ale to som sa potom hned z toho prebral! Slušne ťažká psychologická depka. 75%

Redemption (2022) (seriál)

Výborné combo vzťahovej, sociálnej a krimi drámy dokopy. Policajtka popri riešení prípadov sa stará o deti svojej dávno odcudzenej dcéry, ktoré prišli o svoju matku. Snaží sa začleniť do ich životov a vybudovať opäť rodinu, o ktorú sama prišla. Popritom pátra na vlastnú päsť po príčine úmrtia svojej dcéry (matky oboch detí). Okrem pár nesympatických ksichtov a rozmaznanému chovaniu Cary, ktorá by si zaslúžila pár faciek, nemám prakticky nič, čo by som tejto minisérii mohol vytknúť. Super herecké výkony, výborná kamera, vhodne zvolená muzička... Dokáže si to udržať divákovu pozornosť až do poslednej epizody. 80%

Slow Horses - Season 1 (2022) (série)

Na môj vkus sa SH rozbehne až po tretej epizode. Dovtedy som dokonca koketoval s myšlienkou, že to zabalím a vymažem. Ale počkať sa nakoniec vyplatilo. Potom to už je parádna jazda! Gary Oldman hrá rolu arogantného a necitlivého chuja úplne fantasticky. U neho sa žiadnych sympatií divák nedočká. A nesympatickému a vychcanému Roddymu div, že mu do tej furt pootvorenej huby nenapršalo. P.S. Rozhodne nedoporučujem u fimu jesť. Brutálne prdy Jacksona Lamba sú cítiť až do vašej izby! 70%

Manifest West (2022)

Pomerne ťažká, psychologická sociálna dráma, ktorá končí drsnou depkou. Skoda len, že film nešiel viacej do hlbky. Divák sa postupne sám musí niektoré veci dovtípiť a to, podľa mňa, dosť oslabuje tento zaujímavý kúsok. A ja pritom filmy z vidlákova a o vidlákoch milujem. Udeľujem silnejšie tri. 60%

Culpa (2022)

Anna (Manuela Vellés) sa stane obeťou násilného trestného činu. Odchádza do hôr, kde si vynajme zrub, aby sa uprostred samoty, izolovaná od vonkajšieho sveta, vysporiadala s traumatickou skúsenosťou, ktorá jej do života priniesla bolesť a pocity viny. Slušne ťažká psychologická záležitosť. P.S. Príhoda so zajacom vyvolávala predtuchu, že dojde k najhoršiemu. Uff!

Ďáblova hodina (2022) (seriál)

Veľmi odvážna záležitosť . Posledná epizoda mega!

Ma tasmaa ken errih (2021)

Hustý bizár o podivnej ženskej. Ale fakt, že mega podivnej.

Příběh služebnice - Safe (2022) (epizoda)

Jeden z najdepresívnejších seriálov. Toho som sa obával, že bude ešte následná séria a ja budem trpieť znovu!