Rudý písek (2009)

Už úvodné titulky o Džinoch napovedali, že pôjde o duchárčinu. U mňa to je prosté ' čumenie do blba ' bez obavy, že mi niečo podstatné unikne.A o nejakom nečakanom vzrate na konci netreba ani pomýšľať. Nie som príliš veľký fanúšik hororu, takže tu jednu * dávam za to prostredie, do ktorého bol dej vrhnutý. Inak je to pekná hovadina, tváriaca sa úplne vážne.

Tajemný ostrov (2008)

Tak láska na začiatok. Maxim a Rada sa hned našli, ako Saša a Katia v Mechenosets. Farebná atmosféra filtrov ako v Riddick- ovi. Efektné bojové scény, sťaby z Transportéra a do toho výcvik Gardy, akoby ho točil Verhoeven v Starship Troopers. No a aby to nebolo všetko, tak ešte chytanie rybiek á la " žán- klod " v Bloodsport- e. Mám rád sci- fi žáner, lenže ten blondiačik Vasilij Stepanov, sa nejako idiotsky usmieva non- stop ( To skôr by som uvítal " chladného :) " Vin Diesel- a, ale černosi sa v Rusku zrejme nerodia... ) a celé je to akési povykrádané a pozlátané naverímboha.

V plamenech (2008)

'' I know U r clever man Osama. Much brighter then me. " ... čo sú toto za bláboly !? Co to malo znamenať ?!? Chceli ste nám azda naznačiť, akí sú v skutočnosti teroristi dobrí otcovia a manželia... ? A tie trápne monology prehovárajúce do duše a srdca Usámi bin Ladina... Pýtam sa: komu je tento film určený a čo sa snaží predložiť, aké posolstvo? Bo ja tu vidím, doslovne, jedno veľké zúfalstvo. Michelle Williams pobehujúca, sťaby v amnézii, s plyšovým zajacom v drese Chelsea ( ten zajac) , vyzerajúca akoby práve ' prchla z decáku' . A čo ta trááápna slzička v oku MacFadyena :DDD Chlape, ty zostaň radšej krútiť filmy ako Death at the Funeral... Lúto mi však Ewana. ( Ked už nič, mám nádej, že si ho tam zasunul aspoň naostro, chlape! ) . Tá úbohá jedna * je za toho malého. Našťastie pil krv len posledných 17 minut !

Nejtajnější přání (2008)

Vykradnutý After Sex a ešte pekne skurvený. Tá 1* je za street corner confession a ' skrytú kameru ' .

Lars a jeho vážná známost (2007)

Prelínanie skutočného sveta, sveta ega a sveta predstavy ( prostoty ) . Je to ako s popísanou tabuľou. Treba ju len vyčistiť a vrátiť sa späť ku koreňom. Nádherný pohľad na potláčanie ega, ktorý zosobnil Paul Schneider ( ako Gus, Larsov brat ) , ako protipol, kde vznikali vtipné momenty, ale i na obzvlášť ' divný ' príbeh, v ktorom sa nemáte šancu vôbec stotožniť s ktoroukoľvek z postáv. A celé je to umocnené chladnou, nostalgickou farbou prírody medzi malomeštiakmi. Neviem... také divné... ani smutné, ani veselé. Ani mastné, ani slané...

Human Traffic (1999)

Ak máte náladu na ' vysmahnuté ' kecy, klubovú scénu a vtipné hlášky, tak toto je to pravé. Veľmi uletený film.

Luk (2005)

Nekonečne dlhý a uťahaný koniec veľmi oslabil tento film. Dokonca i muzika začala byť otravná, až mi liezla na nervy. Veľká škoda.

Mučedníci (2008)

Tak to je skutočný hard core! Po Funny Games hned' druhé najdrsnejšie, čo som mal možnosť zhliadnuť. Neuveriteľne prekvapivé a neočakávané momenty, miestami netušíte, kde a ako sa bude dej uberať. No a ešte jedno; muziku robil chlapík s menom Seppuku :)

Bezcenný syn (2007)

Film s veľmi premakanou muzikou, ale s idiotským zakončením, čo je škoda, pretože ma to nesmierne bavilo až do chvíle rozuzlenia. Videl som to s lorrsonovým fantastickým prekladom, ktorý iba umocňoval ten zážitok, ale, ako som už písal, záver mi ubral na bodoch.

Summer (2008)

Keby nebolo larelay, tak by som prišiel o hodne! Skutočná dráma, pri ktorej začnete pochybovať i sami o sebe, o dôsledkoch svojho konania a následných reakcií podnietených niekedy i na okamžitých ' vzplanutiach' bezprostredných akcií. Robert Carlyle predviedol svoj herecký potenciál. Toto sa musí vidieť!