Nic než pravda (2008)

Ježišmariá, Tým koncom to úplne posrali! A najlepšie by úplne bolo, keby zdroj nevišiel najavo vôbec. Takto som sa musel jednej * vzdať :( A ešte jedna vec; nech som sa snažil ako len vedel, stále mi tam pobehoval Ross Geller!

Na hraně lásky (2008)

Z počiatku sa vlastne nič moc nedeje. Príbeh sa ťahá a ťahá... a ťahá. Príliš veľa poézie a spievania mu u mňa tiež moc nepridalo. Jeden " pompézny šmejd " oprašuje prach z truhlice spomienok a útočí na city ponechávajúc napospas manželku so synom, kým druhý " krváca za krajinu a platí za hriechy doma " . 36. minúta do konca filmu, zlom! Láska opadáva, jak listy zo stromov na jeseň a hrdinovia vychladnú ako uhlie v peci. Začne skutočná dráma a ja sa prebúdzam. Kiera hrá štandartne vynikajúco, ale zdá sa mi , že Sienna Miller bude čoskoro nová hviezda. No a nedá mi nepoznamenať, že Cillian Murphy so svojimi nezábudkovými očami vyzerá ako úlisné hovädo! Kľudne to mohlo mať o 30 minút menej.

Absurdistán (2008)

Prcanie za vodu. Touto " rozprávkou " som sa vyšťavil, ako tá krajina za horúčavy a bez tej vody. Trochu mi to prišlo, že to točil nejaký pseudobratanec Emira Kusturicu. * za lanovku s muzikou :)

Červený balónek (1956)

Balonikovská dráma s fantastickým happy endom :) Veľmi mi to padlo. Príde mi, že vtedy boli ľudia viacej bytostne zaujatý ako dnes. Taký balzám na dušu, ktorý som dnes špeciálne potreboval.

Kostka 0 (2004) odpad!

Banda nesympatických a neschopných hercov s úbohým predstavením, oblečená do montérok, si nevyhnutne musela pomáhať na pľaci čítaním návodov, čo za stupiditu povedať a akú dalšiu debilnú mimiku vystrúhať! A to nehovorím o tom, ako nechutne vykradli a potupili Kubrickov Mechanický pomaranč !!!

International (2009)

Slabučký a nudný, ničím nestrhávajúci thriller, v ktorom Clive Owen vyzerá ako cigánsky robotník kopajúci kanalizácie. 1* pre Naomi Wats.

Krutost podvědomí (2000)

Dávam 3* , pretože som niektoré obrazy nepoňal, alebo skôr nepochopil. Hudba však bola fantastická. I napriek tomu, že sa autor zaoberá vnútrom, je to iba celé na úrovni mysle a myslenie je povrchné. Hoci môže ísť do hlbky, stále je to myslenie. " You always dream in black and white. " , toť dualizmus, odveký problém človeka. Toto dielo môže byť do takej miery nechutné, do akej pôsobila výchova a stále pretrváva hlboko zakorenená. V každom prípade, každá minca má dve strany. Ide o to, kto berie ktorú, alebo, či rešpektuje mincu v jej absolútnej celistvosti.

Hladina adrenalinu (2008)

Kto miluje xtrémny snowboarding, skialpinizmus a zjazdy horských štítov, tak ten si toto tu vychutná. Pre mňa bol tento film jak nudný ping- pong, čumíš tam, alebo tam, a nič sa nedeje. Tie 2* sú za tie nááááádherné hory, ktorých sa nemôžem nabažiť ani zamknutý v izbe pred bedňou.

Co tě nezabije... (2008)

Dvaja mladíci urobia pár vykrádačiek a tu zrazu: ' buch, buch ' a " 15 years later " . A to už následuje potom rýchlo pekne za sebou: rýchly cash, nejaký ten koks, trochu rozšafnosti s mladými kočkami - no mafiánsky štandart, ktorého konsekvencie vedú do väzenia. Prišlo mi to veľmi plytké. Vôbec som sa necítil byť súčasťou tohto príbehu. Skôr som bol nezaujatým pozorovateľom. Nestrhlo ma ani puto priateľstva dvoch hlavných hrdinov - Briana ( Mark Ruffalo ) a Paula ( Ethan Hawke ), pretože som ho nemal šancu ani na okamih pocítiť. No a záverečná scéna, ked Brian je na zápase svojho syna Seana ako už konvertovaný, poriadny otec rodiny, mi prišla ako vyumelkovane stupídny ' happy end ' . No a potom som si uvedomil, že to malo byť podľa skutočného príbehu a zrazu mi prišlo ľúto celého filmu.

Clona (2008)

Tak týmto kúskom som začal, dnes o 7- ej ráno, deň. Treba dúfať, že nebude 2- ka. U takýchto filmov to je pravidlo.