Pitbull - Season 2 (2007) (série)

Seriál nemá zatiaľ hluchého miesta! (Momentálne druhá sezona, 6. epizoda.) Kde sa hrabú filmové epizody...

Cyklista (2018)

Koniec ma zlomil! To som veru nečakal...

Marionette (2020)

Pochmúrna atmosféra prímorskeho mesta niekde v Škótsku, ktorú elegantným spôsobom dokonale zachycuje kamera a podfarbuje temne tajomná muzika a príbeh, ktorý luxusne zamotá palicu. Pravá mystéria! 65%

Runaway (2005)

Narozdiel od kolegov, ktorí film videli predo mnou, mám úplne opačné dojmy z neho. Mňa naopak koniec pristihol totálne nepripraveného! Počas celého filmu som v hlave budoval rôzne myšlienkové konštrukty a závery, ale toto som naozaj osobne nečakal. Výborná indie nízkorozpočtová, komorne ladená záležitosť, ktorá dokazuje, že i s malým rozpočtom sa dá urobiť veľká show.

Strýc (2019)

Brutálne silný záver pri raňajkách, ktorý by, samozrejme, nefungoval bez predchádzajúceho, prevažne mlkveho a pomaly ubierajúceho sa, deja. 70%

O nekonečnu (2019)

Film o podivných postavičkách a situáciach, v ktorých sa ocitli, alebo nachádzajú. Andersson má samé takéto jeby, ktoré mi miestami pripomínajú filmy môjho obľúbenca Aki Kaurismakiho! Občas nevieš, či si v súčasnosti, či v 50. rokoch, či v Prahe na Zižkove alebo na stanici v Horných Kočkovciach... Jednoducho mega šupa, ktorá mi robí strašne moc dobre na duši.

Teherán (2020) (seriál)

Výborné herecké výkony sa rozhodne nedajú uprieť tomuto seriálu, ktorý je celkom dobre napísaný a obstojne zrežírovaný i napriek skutočnosti, že rozpočet evidentne bohvieaký nebol.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Greenland vie vtiahnuť do deja a na vypnutie mozgu je ideálny, avšak pre moju vlastnú spokojnosť postrádal v niekoľkých scénach logiku podobne ako 2012.

Sklep (2018)

Pivnica je nadštandartný film na sk pomery. Udeľujem mu poctivé štyri i napriek sutočnosti, že mi vadia tie vykonštruované dialogy. V skutočnosti sa takto nikto nezhovára. A špeciálne, ak je pod tlakom emocií.

Naděje (2019)

Depresívna romantika nahovado! Severania dokážu urobiť z akejkoľvek témy, ktorá tu už bola nespočetne krát, neobyčajný filmový zážitok! 80%