Černý medvěd (2020)

Prvotriedna nízkorozpočtová indie záležitosť s namakanými hereckými výkonmy a scénkami, ktoré mi rozum občas nepoberal! Som naozaj rád, že som do toho skočil bez akejkoľvek znalosti obsahu.

Anděl smrti (2020) (seriál)

Veľmi slušná krimi dráma od našich poľských susedov. Vraha síce poznáme už po piatich minútach prvej epizody, avšak to nie absolútne prekážka, kedže Poliaci rozohrajú slušnú psychologickú hru s divákom a teda o napätie nie je vôbec núdza. Stuhr hrá záporáka fantasticky, ale musím povedať, že v Belfer sa mi jeho rola rozhodne lúbila viac. Hoci takýchto námetov tu už bolo v minulosti viacej a napriek tomu, že zbehnutý divák bude s ľahkosťou predvídať dej, je tam pár prekvapení, ktoré ho môžu zaskočiť a aj kvoli nim tento seriál stojí rozhodne za pozretie. 75%

Anděl smrti - Epizoda 5 (2020) (epizoda)

Už od tretej epizody mi to je viacmenej jasné, že o čo ide. Dnešná piata, ktorá excelentne pritvrdila na akci a nečakanom zvrate, to len potvrdila. Ale rád sa budem mýliť, kedže filmové prekvapenia mám najradšej.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Miestami som fuckt nevedel, ktorá bije! Uletené situácie a ešte uletenejšie dialogy. Až sa mi nechcelo veriť, že pozerám drámu/thriller. Takýto humor, ktorého som bol svedkom, sa vidí hlavne v súčastných indie 'dramédiách', ktoré ja osobne milujem. Nastavil som sa na nejaké súdne spory a právnikov, ale to, čo som tu dnes dostal, predčilo moje očakávania! 90%

Anděl smrti - Epizoda 2 (2020) (epizoda)

Prvá trhlina na obzore! Gelner hrá úplne debilného kolegu. Jeho postava je arogantná so suchým humorom. Zrejme nahovno napísaná. Absolútne mi tam nepasuje zatiaľ. Budem sa modliť, aby mi ten chuj nepokazil zážitok z celého seriálu.

Love Sonia (2018)

Miestami drsné na indické pomery (príhoda s cigaretou konkrétne), ale inak ma to emočne moc nevzalo. Mark Duplass a Demi Moore boli najlepším momentom filmu, ako i jeho 28 ročná hrdinka, kt hrala sedemnástku! Ale nad dve sa bohužial aj tak nedostanem. P.S. Mimochodom môj prvý indický film, v ktorom ukážu holé kozy! Síce na zlomok sekundy a musel som pauznúť a podrobne skúmať, ale áno, boli tam!

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Uvodná znelka seriálu ma neuveriteľne vytáčala! Takú som ešte nezažil. Na porazenie!

Pitbull - Episode 8 (2007) (epizoda)

Pre mňa doteraz najslabšia epizoda vôbec. Normálne som uvažoval o dvoch hviezdach, ale Despero konečne pritankoval tomu papalášskemu zmrdovi, na čo som netrpezlivo čakal už asi od štvrtej časti a to malo za následok významný posun v deji. Uvidíme, aký dopad to však bude mať na moju najobľúbenejšiu postavu z vyšetrovateľskeho tímu.

Anděl smrti - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Uvodná epizoda vystrelila sľubne. Maciej Stuhr a Ola Poplawska v hlavných úlohách! Poliaci sa neboja a odvážne servírujú surové krimi podľa vzoru severanov. Vrah nie je úchyl, ale všetko má do detailu a dokonale premyslené. Jeho obete sú šiframi, alebo odkazmi. Poplawská, ako hlavný detektív, má svoju ponurú, problémovú minulosť. Do toho nový kolega, ktorý má iný prístup a inú povahu. Presne takto to mám rád, ked sa na vec ide psychologicky.

Äiti (2019)

S hlavnou hrdinkou sa dá len veľmi ťažko stotožniť. Jej chovanie by sa dalo nazvať ako 'divné'. Ale postupom času si divák začína uvedomovať, že celý film je divný a plný nečakaných zvratov a absurdností. Dialogy sú miestami totálne uletené, ako i niektoré situácie. Výborne zahrané a zrežírované. Avšak trpezlivosť ruže prináša a záver krásne odhalí celú pointu luxusným spôsobom.