Drsný město (2020)

Tak takýto koniec som teda veru nečakal!

Bhavesh Joshi Superhero (2018)

Treba sa prehrýzť prvou, tak trochu nudnou, polovicou a potom to začne; výborná muzička, karate tréning (na indické pomery nezvyčajný) a hlavne akcia. Avšak pointa je taká trochu naivná, takže tri. Ale silnejšie tri, prosím pekne. P.S. Pekná ženská v hlavnej úlohe, avšak dostala minimum priestoru, takže sa o hlavnej úlohe snád nedá ani hovoriť. Veľká škoda. 60%

Cobra Kai - Protiváha (2018) (epizoda)

Kokos, táto časť mi snád viac pripomenula 80. roky Karate Kida, ako tie tri filmové časti, ktoré som si pred nedávnom z nostalgie dal! Preto som sa ju aj rozhodol ohodnotiť. Musím uznať, začínajú to tu byť poriadne šupy. V zmysle, chcem povedať, že hodnotenie začína odpovedať tomu, čo vidím a začínam i pociťovať. #nostalgielevel3000

Průsmyk (2019) (seriál)

"Průsmyk holt není Most...", chvalabohu a ani s ním zdaleka nemá nič spoločné! (Okrem teda hned' prvej mrtvoly v úvodnej epizode, ktorá viedla miestnu "elitu čsfd" k unáhleným záverom!) Ale nech, každý má právo na svoj jedinečný a unikátny názor... Nemci s Rakušákmi zabombovali nadštandardne v tejto ponurej, depresívnej krimi dráme, ktorá - dovolím si smelo tvrdiť, že skôr, ako do spomínaného Mostu, zabrdne delikátne do Fincherového Seven!

Můj pomalý život (2001)

Výborný film zo života mladých ľudí, ktorí zvádzajú svoje každodenné bitvy bez toho, aby to dávali nejako okato znať na sebe. Navyše je natočený výbornou kamerou, ktorá diváka vtiahne do deja. Hoci tento druh filmov milujem, čakal som však trochu lepší koniec. Taký, kvôli ktorému by mi film mohol ešte nejaký čas zostať v pamäti. Rozhodne silnejšie tri hviezdičky za mňa. 65%

Two/One (2019)

Veľmi zvláštny film plný nečakaných prekvapení. Super hudobný podmaz + výborná kamera robia z neho ojedinelý umelecký zážitok. Fakt pecka akú som naozaj nečakal! P.S. Vypadať v takmer osemdesiatich rokoch ako Beau Bridges by ma bavilo.

The Lie (2018)

Konečne jeden z tých lepších trilerov, aké sa zvykli točiť v 90. rokoch. Ksicht hlavnej hrdinky však treba pretrpieť.

Karate Kid 3 (1989)

Táto časť je snád ešte tupšia, ako dvojka. Herecké výkony na úrovni porno hercov. Ale aspoň práve to pobavilo, ked už nič. Preto jednu hviezdičku pridávam.

Alice (2019)

Ani komédia, ani romantický, ako je chybne uvedené v záhlaví k filmu. Je to naopak výborná psychologická dráma, pri ktorej hrozí aj celkom slušná depka. Záleží, v akom rozpoložení ste, ked to budete pozerať. V hlavnej úlohe, pre mňa doposiaľ neznáma, výborná Emilie Piponnier , ktorá mi tak trochu pripomínala črtami tváre moju obľúbenkyňu Blake Lively.