Desolate (2018)

Kvalitná indie žánrovka s nesympatickými ksichtami v hlavných roliach. Temná, zlovestná a beznádejná atmosféra, ktorá sa dá krájať, sprevádza túto snímku nepretržito od samotného začiatku až po jej koniec. Celý čas som mal pocit, akoby šlo o nejaké post-apo.

Manželská historie (2019)

Scarlett Johansson zrejme s najdebilnejším účesom svojej filmovej kariéry.

Król życia (2015)

Poľská raritka. Film o normálnom chujovi, ktorý jedného dňa objaví šťastie a zistí, že tie najlepšie veci v živote sú free. Totálne pozitívny film!

Než vystydne káva (2018)

Film pre babky ku keksíkom a kávičke v nedeľu napoludnie. Avšak nesmú u toho medzi sebou kecať, lebo sa veľmi ľahko stratia v deji.

Il ragazzo invisibile (2014)

Veľká škoda, že nemám dvanásť, napálil by som tomu plný počet!

V ringu (2019)

Poliaci sa posnažili a filmu dali totálne americký look. Dobre sa na to pozeralo. Oddychovka po ťažkom dni v práci. Ale chýbali mi tam emocie. Akékoľvek emocie. Osudy hlavných hrdinov mi boli akosi u riti, a preto nemôžem ísť vyššie s hodnotením. Samotný záver filmu totálne vyšumí do prázdna.

Jako pes s kočkou (2018)

Netuším, kde som k tomuto poľskému kúsku prišiel, ale asi kvôli Robertovi Więckiewiczovi som si ho stiahol. Už nepamätám. Film ma zaskočil a prekvapil zároveň. Je o dvoch bratoch, o ktorých sa veľmi nenápadne a postupne dozvedáme, kto sú a čo sa medzi nimi stalo. Zároveň dve ženské postavy vo vedľajších úlohách hrajú veľmi podstatné role, ktoré totálne umocňujú celú psychologiu filmu. Konkrétne Aleksandra Konieczna v úlohe Igy. Tá mi pila neuveriteľne krv! Avšak po tom, ako sa dozvedám súvislosti, začal som si budovať citlivý a emočný vzťah k postavám. A práve toto je na tomto filme to bombastické, to, za čo mu udeľujem plný počet. P.S. Robert Więckiewicz štandardne vynikajúci. Po tomto filme som sa rozhodol, že si ho zaradím do svojej top 10!

Kde se země chvěje (2019)

Presne ten typ filmu, ktorému by ste veľmi chceli dať o hviezdičku naviac, ale ani zaboha nemôžete, ani keby ste sa rozkrájali!

Hraunið (2014) (seriál)

V niekoľkých momentoch treba privrieť oči nad logikou, ale inak výborná atmosferická krimi, kde sa dá napätie doslova krájať. Som si vedomý, že nám Islandania servírujú "veľa muziky za málo peňazí", ale sám by som veľmi ocenil, keby postavy dostali so svojimi osobnými problémami viacej priestoru. Normálne by som túto miniseriu videl na silnejšie tri hviezdičky ako celok, avšak jednotlivé epizody si podľa mňa zaslúžia (každá jedna) 4 hviezdy.

Ti, kdo mění svět (2018)

Tento dokument mal byť už dávno začlenený v učebných osnovách na všetkých školách.