Prometheus (2012)

Nejdříve vás pohltí výprava, jako by nic jiného neexistovalo, jako by jste tam chtěli být! Pak začne takové psycho, že být součást posádky Prometheus by si nedal ani Ježíš! Za poslední dobu jsem neviděl nic krásnějšího a děsivějšího a tom to je. Dodatek: vyškrnuté scény s Tvůrcem do filmu patří a jsou pro příběh důležité! Jejich absence v příběhu filmu dost uškodily, upřímně mě to objektivně sere! A jestli to takle v holyvůdu pujde dál, lidé se do 30ti let vrátí ke knihám a filmaři budou čumět!

Probudím se včera (2012) odpad!

Na naše poměry neuvěřitelný nápad, ale kdosi zapomněl na motivaci, vtip a citlivost při podstatných scénách. Taková metafora pro český nároďák, máme jména, máme míč, párkrát do něj kopnem, nikdo ale neví proč, hlavně že to sype! A to ti musí, milý Čechu, stačit! Více se dočteš v bulváru, ten nám platí ještě víc!

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Proč český film připomíná Sudeckobavorskou produkci? Proč si Mádl myslí, že je zábavný? Proč se v Čechách už netočí hezké filmy? Nebojte, tento film není jeden velký otazník, je to odpad!

Pot a krev (2013)

Bay natočil svůj první velký film!

Skála (1996)

Kde jsou ty časy..

Amazing Spider-Man (2012) odpad!

Ocenit větší věrnost komixové předloze a přehlížet neuvěřitelné obsazení a herecké výkony? EMO - spiderman, který nevoní ani emařum? Tohle smrdí na dálku. Plačícího superhrdinu bych nežral ani v parodii.

Muž z oceli (2013)

Z toho by se i Christopher Reeve z křesla postavil kdyby ještě žil. Man of Steel je restart a to v každém kroku a musíme ho tak přijmout. Nezachranujě kočky ze stromu a babičky v nouzi. Zack Snyder si pro něj připravil těžší břímě a osud, který by jiný superhero nezvládl. Je to Superman, tak mu naložíme! A dostal sodu! Nakonec jsem ho začal mít rád, nakonec i toto zpracování umí motivovat.

Válečný kůň (2011)

Rodinný film! Filmové odvětví které skončilo v devadesátých letech a na které jsem zapomněl. Pro každého něco. Ale zde je toho mnohem víc. Znepokojivý pocit a podprahová myšlenka : Co jsme to za krutá stvoření. K sobě i jiným tvorům Steven se tentokrát vyhnul pseudohrdinsknskému patosu ala made in USA a servíruje poctivou práci. Poprvé od Schindler's List nám chce něco říct a já mu rozumím a smekám. Bohužel pro dnešní jednoduchou dobu a lidi je to jako házení perel... Toto je klasika!

Nevědomí (2013)

Klasické scifi, které mi dává více otázek než odpovědí a tak to má být. Člověk by si měl po skončení filmu popřemýšlet, co to vlastně bylo?! Tak se pozná buď mísa hoven nebo zdařilé dílo. já jsem spokojen. Neni to tak složité. Přiletí ufoni, kterým chutná naše voda. Vyhodí měsíc do luftu, tím se zničí půlka Země a o druhou půlku se postaráme my atomovou válkou proti ufonum. Země kaput!