Senna (2010)

Óda na Bojovníka.

Půlnoc v Paříži (2011)

Woody se sice na stará kolena rozjel a točí tak často, jak nikdy, ale spíš se jedná o další sympatickou záležitost bez větších ambicí. Prostě točím filmy, protože to dělám už x-dekád.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Můj první iránský film. Nic velkého se nekoná, to jen filmofilní komunita teďka zrovna ujíždí na Iránu (jak tomu kdysi bylo u Koreje). - 60 %

Hoši o ou kodomo (2011)

Shinkaiovi všichni říkali, že je nový Miyazaki, tak se toho chytil, a chtěl to dokázat. Nevyšlo. Shinkai je výborný v intimních částech (5 cm/s), velkolepé akční dobrodružné fantasy je absolutně někde jinde než autor. A dvouhodinová stopáž? Když už takovou dobu točil kraťase a středněmetrážní filmy, proč najednou takový skok (který navíc scénáristicky neutáhne)?

Bůh masakru (2011)

4 herci v jednom bytě, kteří mluví a mluví a mluví... Rozhodně ne nuda.

Na Hromnice o den více (1993)

Možná to bylo originální, ale nebavil jsem se tak, jak bych od IMDb's Top 250 #165 čekal. Jízda po kolejích a následné nechte to na mně parádní. Zbytek mě štval právě neustálým opakováním. - 60 %

Fighter (2010)

Vedle Warrioru (který je plný klišé) to vypadá sakra chudě. Ve všech ohledech.

Velká země (1958)

Ani dlouhá stopáž, ani temné padesáté léta tomu neuškodili. Ale skutečná westernová klasika je jen jedna. Ty víš koho tím myslím Sergio.

Nenávist (1995)

Jestli se nudíte a nevíte co dělat, tak je to výborné pro zahnání nudy z nic nedělání, nudou ze sledování.