Moneyball (2011)

Ať už baseball, hockey nebo football, Američané mají rádi svoje "velké příběhy". Rozhodně dobrý film, ale šetřil bych superlativy. - 70 %

Raději vidličky než nože (2011)

Tak nějak ideálně na hraně mezi agitkou a seriozním dokumentem. Ale pořád jsem se nemohl zbavit pocitu, že jim jde stejnou měrou A) o ukázání "špatnosti" zabíjení "nevinných zvířat" a B) o zdraví lidí. A to si vážně myslíte, že bych šel do takového extrému jaký je celorostlinná strava (nebo jak to bylo). Nijak vábně to teda nevypadalo. - 60 %

Hanna (2011)

ChemBros. Žlutá teplákovka. Vyholené lebky. TeenBourne. CIA. DNA. Hulk. Německo. Maroko. Sob/Los. NámětPERFEKTNÍ. ZpracováníDIVNÉ.

Nezapomeň na mě (2010)

Příjemná záležitost. Chápu že se publikum rozdělí na dva tábory: Ti, kteří Pattinsona milují, a Ti, kteří ho nenávidí, takže výsledné hodnocení se od toho bude odívet (221. nejoblíbenější film??), ale mně je ten herec úplně volnej, proto hodnotím film a ne Edwarda. Romantika funguje na jedničku, Brosnan a Cooper správně hajzlovští, de Ravin by stála za nějaku tu rozbitou hubu, závěrečné "rozuzlení" možná trochu mimo a předvídatelné Pomstím se skrz ni > zamiluju se do ní > přijde na to > chci ji zpátky, ale i tak slušných 60 %

Upíří deníky (2009) (seriál)

Áááá... stačili mi tři díly. Ne že by to bylo tak špatné (to je příliš krátká doba, aby se to mohlo zmrvit), ale tuším že se to bude tááááááááááááhnout ještě hodně dlouho a přitom to nikam nepovede. Víte co myslím? Říká se tomu Seriál. - 50 % UPDATE: Dorazil jsem to. Ale i tak je to stejně mizerné. A nekonečné. Stále noví a noví upíři přicházejí, nesmyslně umírají a scénáristé nesmyslně (pře)kombinovávají a vymýšlí čím dál míň uvěřitelné zhovadilosti. Dobrev bohužel není zas až tak dobrá herečka a ten její utrápený kukuč jsem měl chuť po dvacítce dílů něčím přetáhnout; "osudovost" lásky hlavní dvojce se mi (i přes značnou snahu tvůrců) nepodařilo pochopit (prostě obyčejná školní romance); spojenectvím mezi Rikem a Salvatori, potažmo mezi čarodějkami a Salvatori, jsem vůbec nevěřil; Damon měl pravdu: Stefan je nudný; Somerhalder bohužel (i přes fakt, že je jediná sympatická postava seriálu) neutáhne celou sérii na jedné póze a ke konci už hodně obrousí "hrany" a dostaneme se do fáze obyčejné romantiky typu Dawsonův svět. Jedna série mi bohatě stačila. - 50 %

Vítězové a poražení (1999)

Levičák Stone si opět nemohl odpustit rýpnutí do sociální nerovnosti, ale tentokrát dal hlavní prostor hóódně mužnému sportu (rozumněj násilnému).

Svět podle Mallory (2010)

Přesně takové, jaké jsem čekal. Starší manželé, kteří ztratili dceru se s tím snaží vyrovnat. A Kristen, která potřebuje zachránit.

Černobílý svět (2011)

Miloučké (se vším, co k tomu patří) a bezkonfliktní(??). Střihač mohl častěji používat nůžky. Čekal jsem víc. - 60 %

50/50 (2011)

Levitt nám roste. A Rogen je poprvé tam, kde patří. Přihrává. - 70 %

Warrior (2011)

Americké. Spousta emocí, hory povzbuzujících keců a kýble klišé. Ale překvapivě to nevadí. A Hardy je čím dál víc boží. - 70 %