Mladí muži za pultem (1994)

Přijde mi tohle dílko přeceněné. Téma je tak trochu podobné filmu Smoke, až na to že jde o "drsnější" variantu a vtípky, povětšinou se sexuálním podtextem, ale že by to člověka bavilo nebo se u toho smál, na to začnou tyhle hlášky na jendo brdo brzy pěkně nudit.

Vratné lahve (2007)

Těžko bych přidal něco nového, co už přede mnou někdo nenapsal. Přesně - pohodový film s určitým přesahem, který hodně zasáhne "stárnoucí" muže a kde je vidět, že Svěrák má odpozorované (odžité) spousty chlapských tajností, motivací, hloupostí... A dokáže vše skvěle podat.

Síly temna (2006) odpad!

Jako sorry, ale tohle není film, ale pilot nějakého seriálu pro americké studentíky, kterým stačí ke štěstí zapařit, zajít na techno party, pokochat se kalhotkami spolustudentky a sem tam si užít nadpřirozených schopností. O kterých nevíte, proč jsou, k čemu jsou, a jak to, že když jejich užíváním majitel stárne, naši mladíci nestárnou? Všichni jsou ach tak krásní a mladí, dívky buď ve sprše (přes sklo), nebo aspoň v kalhotkách, hošani odhalí svá mužná těla cele ve sprchách... Zápletka naprosto nijaká a závěrečná bitka k smíchu (Holt po souboji dvou nejlepších shoří stará stodola, no a co? To je všechno?). Navíc jak ten zlý guy, tak ten hodný jsou si k nerozeznání podobní. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/sily-temna.html Režisér Renny Harlin se asi definitivně zbláznil – natočit studentský horor s mladými, krásnými muži a ženami (dojde i na záběry ze sprch mužů), to ho muselo stát hodně úsilí. Navíc když to skoro nemá děj. Mladíci mají nějaké zvláštní schopnosti (jak k nim přišli?) a jeden si to s nimi chce rozdat. Vše. Závěrečná bitka ve stodole je výsměchem žánru.

Řek Zorba (1964)

Skoro filozofický snímek na téma, co v životě stojí skutečně za to? Podlézání, kariéra, pachtění se za mamonářskými sny, nebo je lepší si z radosti zatancovat při měsíčku na pláži? --- Klasické dílo světové kinematografie se poprvé dostává na český trh, žel ve značně zuboženém provedení. Adaptace románu Nikose Kazantzakise se ujal stylově také Řek, vlastně Kypřan, Michael Cacoyannis. Což dodalo celému provedení, byť v hlavních rolích hrají americký a britský herec (Anthony Quinn a Alan Bates), ten patřičný pocit, že autoři vědí, o čem je řeč, a dokáží to předat dál. Na prostém příběhu mladíka, který po otci zdědí nijak výnosný důl a stihne se zamilovat do řecké vdovy, je ukázán odlišný styl života jedné evropské kultury, včetně pozitivních i negativních konotací. A současně jde o skoro filozofický snímek na téma, co v životě stojí skutečně za to? Podlézání, kariéra, pachtění se za mamonářskými sny, nebo je lepší si z radosti zatancovat při měsíčku na pláži? Disk v úvodu nabízí onen nový protipirát, který vymýšlel někdo, kdo v životě neviděl kopii DVD (skutečně nejsou zrnité a obraz se nevlní, dokonce i 5.1 zvuk je možný). Zvuk je pouze stereo. Nu a bonusy žádné, přitom v USA vyšel dvoudisk s tímto filmem, který bonusů samozřejmě obsahuje ohromné množství. U nás se však asi počítá, že to půjde hned do papíru do trafik.

Voodoo: Umění ďábla (2004)

Tak jako dějová linie je jasná, jen je rozhozená, že to začíná koncem, pokračuje začátkem atd., ale poskládat se dá vcelku jednoduše. Pak je tam spousta ukecaných scén, nějaké ty fakt hnusné, holčička jak z duchařských japonských hororů, jen je blonďatá (a její smysl má být asi anděl smrti nebo tak něco), ale jinak je totálně bez atmosféry, možnosti zaujetí, možnosti fandit nějaké postavě. A nezlobte se na mne, ten závěrečný důvod, proč vlastně sestřenice vraždila (to se dozvíme hned v úvodu, že vrahem je sestřenice, nejde o spoiler), to si mohla levněji najmout ostřelovače a bylo by. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/voodoo-umeni-dabla.html Thajský horor, vyžívající se v neustálém zobrazování různého násilí – od vytrhávaných zubů, přes bodce v těle, blinkání žiletek apod. Příběh je poměrně zmatený, protože zahrnuje dvě časové roviny, navíc proházené. A co tam dělá ta blonďatá holčička, fakt netuším.

Shottas - Jamajský gang (2002)

Film o afroamerickcýh looserech, kterým nezbývá nic jiného, než střílet jiné loosery, dokud jiní looseři nezastřelí je - a tak pořád dokola, mezitím se střílí mezi sebou i šéfíci. Samozřejmě - roztřesená kamera, filtry a hip hop hudba nesmějí chybět.

Charlie Jade (2005) (seriál)

I když je člověk v průběhu sledování stále víc zmaten, přesto má seriál svou strukturu a myšlenku (y) a drží pohromadě, navíc je solidně natočen, má svou atmosféru a je i dobře zahraný. Slušná scifárna.

Dresden (2007) (seriál)

Příjemný seriál, který má atmosférou nejblíže ke Strange Luck. Hlavní hrdina je sice čaroděj, ale spíš vypadá jako současný Phil marlowe, občas dostane přes držku a nějakých kouzel a čar je v každém dílu úměrně a střídmě. Což je k dobru věci. Každý díl má chytrý scénář, jsou tu i dobré hlášky, dobře použitá hudba. Má to pomalejší rytmus, není to příliš akční, ale o to víc se člověk dostane dovnitř.

Gormenghast (2000) (seriál)

Naprosto ulítlý svět spíše na rozhraní pohádky než fantasy, s bláznivou poetikou, v němž se odehrává jinak pohádkový, ale i thrillerový příběh kuchtíka, který se na zámku Gormenghast snaží po narození nového earla dostat k moci. Těžko se to popisuje, je tu suchý britský humor, výprava jak z ruských pohádek, a přesto to funguje a má říz.

Stormbreaker (2006)

Tak nebylo až tak špatné - spíš to tedy připomínalo adventuru typu - najdi, použij, přeskoč do dalšího levelu -, ale mělo to hlavu a patu, i pár akčních scén, byť ne vždy dovedně střižených, pár parodických a několik vtipných kousků (viz v závěru ten sestřelený holub), čekal jsem míň, ale příjemně se bavil, nejspíše si to na oddech někdy pustím rád znova. Což se o mnoha jiných rádoby akčních filmech říct nedá. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/stormbreaker.html Speciální tajný agent je zabit a na jeho místo musí zaskočit jeho synovec – trénovali ho k tomu už od malička, ale nyní na vše zapomněl. Když konečně objeví znovu své schopnosti, musí se pak postavit zločinci, aby mu zabránil v dalších nekalostech.