Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Nejinfantilnější Miyazaki mě překvapivě bavil. Nejoblíbenější postava je vodní čaroděj, škoda jen, že scénář více nerozvinul příběh tohoto zatrpklého vodníka a Velké matky. Být toto dílo více zaměřené na mytologii o příchodu vodního království mohlo to být ještě lepší.

Pecan Pie (2003)

Neškodná blbina.

Umshini Wam (2011)

Film o hledání místa v životě.

Tokio! (2008)

První Gondryho povídka je o jedné citlivé holčině, která si připadá zbytečná. Moje nejoblíbenější z celé série kvůli citlivé režii 5/5. Prostřední povídka má skutečné originální námět, který sklouzne do nudy, ale začátek je ohromující 4/5. Poslední povídka má skvělou atmosféru a úchvatnou kameru, výtvarně je nejkrásnější a celkově asi nejlepší 5/5. Každá povídka je originální a navíc divná, jasných pět a klobouk dolů, neznám nic podobného. 5

Labyrint světa a ráj srdce (2009) (studentský film)

Za hudbu a dobré interiéry a chápu, že se odprásknul když mu došli cigára. Jenom ten název mi trochu vadí.

Dobrý Will Hunting (1997)

Podle mého názoru silně nadhodnocený film, rozhovory a filozofování mě nepřesvědčilo protože příliš šustilo papírem, na kterém byly dialogy napsané, přišlo mi to prostě nepřirozené takhle si s někým povídat.Pro mě velké zklamání a nesnáším Dejmona.

Rabbits (2002)

David Lynch odvádí pozornost absurdními dialogy a úchylnými monology, o jejichž smyslu můžeme spekulovat, jisté je jen to, že jsou matoucí a DIVNÉ. Je zřejmé, že se děje něco moc špatného a to naše králíky vyvádí pěkně z míry. Začínám věřit, že David Lynch umí uvádět do hypnotického stavu přes vaši obrazovku. Konec mi vyrazil dech a zatemnil zrak - zážitek jako prase, ze kterého mi hučelo v hlavě. Zjevení démona (nebo co to je) je i v porovnání s Lynchovými mysticky - hororovými scénami na totální špičce (na špičce je ehmmm tvl toho je- tak třeba trpaslík twin peaks, bezďák v Mullholand drive, nahrávka na kazetě Lost Higway) . Nejlepší krátkometrážní Lynch. Stejně doufám, že Lynch natočí další perfektní celovečerní snímek pro "normální kino". Silencio

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Nejspíš jsem udělal chybu, že jsem viděl film v originále, dabing mi u komedií této kategorie baví vždy víc . Každopádně jsem film protrpěl! Na komedii dobrý námět i scénář, ale dialogy ústřední trojice mě děsně štvaly. Proboha proč tam strkat takový otrapy? Kdybych je měl poslouchat u piva tak si raději ustřelím hlavu. Nečekám nikdy žádné super rozhovory, ale raději mám machry tipu Styfmajstra nebo toho chlápka Earla když hrál třeba ve Flákačích. Hlavně prosím trochu charizmatu. Nebylo to přehnaně sprosté ani fekální a vlastně to vůbec nemělo obvyklé neduhy teen komedií, ale mě to nebavilo a vadilo mi vše co ti pitomci dělají. Kdyby byl dabing mohlo to být víc, ale herci jsou prostě za mínus dvě hvězdy.

Děti se vracejí (1996)

Japonci mají v tomto filmu dva druhy účesů a dva druhy obličejů a proto jsem měl často problém rozeznat kdo je kdo. .Asi to není vůbec špatný film, ale hlavní hrdinové mě nezaujali. tři hvězdy jsou za vynikající bojové scény v ringu.