Červený trpaslík (1988) (seriál)

Totální pecka, jeden z nejlepších sitcomů co jsem kdy viděl. Skvěle vybrané postavy (A.J.Rimmer je prostě boží), brutálně chytlavé hlášky a výborná zápletka činí z tohoto seriálu kultovní počin.

Devátá brána (1999)

Pěkný mysteriózní film s výbornou atmosférou, škoda toho konce, který filmu docela škodí a kazí celkový dojem.

Mafiáni (1990)

Martin Scorsese je vynikající režisér, tenhle film je toho důkazem. A když se k němu přidají Robert De Niro a Joe Pesci v roli mafiánů, vznikne jedinečné špičkové dílo. Tohle, Kmotr a Casino jsou nejlepší gangsterky všech dob.

Next (2007)

Zdá se mi to a nebo je pravda že Nicolas Cage hraje v čímdál větších shitech?

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Klasický "vyvražďovací horor" podle scénáře: parta lidí někam jede + po cestě se jim přihodí něco co je donutí zastavit = všichni tam umřou. Skoro na chlup stejný jako jednička akorát brutálnější (v kutilských potřebách by se divili jak to Thomas Hewitt umí roztočit s motorovkou). Splňuje co v názvu slíbil a vysvětluje jak to bylo s Hewittovou rodinou na začátku před dějem jedničky. Jen mi příde, že hlavní roli tam má spíš šerif (R.L. Ermey) než Letherface...

Podfu(c)k (2000)

Výborná komedie, s vynikajícií zápletkou. Skvělé postavy a kotel hlášek. Viděl jsem ho už několikrát a vždy mě znovu pobaví...

Hitman (2007)

No tak asi první čtvrtinu filmu jsem nemohl zkousnout, jak se někdo opovážil dát roli Hitmana Olyphantovi. Ale později jsem si zvykl, vypnul mozek a film si královsky užil. Jen mě zamrzelo, že Hitman nepředvedl jak "čistou práci" dovede udělat a místo toho tam vždy všechno rozstřílel.

Pokoj 1408 (2007)

Pokoj 1408, tenhle film jsem fako fanda S. Kinga prostě musel vidět. Rozjíždí se velice slibně a celá jeho polovina je napínavá, skvělý Samuel L. Jackson se snaží cynickému a nevěřícnému spisovateli J. Cusackovi vymluvit pobyt v pokoji 1408 a vypráví mu, co vše se tam událo, poté i počátek pobytu v pokoji je napínavý. Ale po nějakých 20-ti minutách v pokoji už to začíná být pomalu nuda, hlavně když se tam objeví spisovatelova (mrtvá) dcera a jeho otec... I když celá polovina filmu byla oneman show, která šla Cusackovi velice dobře, tak mě neuvěřitelně nudily ty jeho traumata a vzpomínky na minulost (proč tvůrci neudělali prostě lekající pokoj, který se jim zpočátku dost dařil a tahají do toho jeho dcerku?) Ve výsledku je to ale celkem dobrý a vydařený film.

12 opic (1995)

Zpočátku jsem si myslel, že to bude nějaká kravina, ale jakmile se na scéně objevil famózní Brad Pitt, uvědomil jsem si, že právě koukám na něco výjimečného. Film vyhlíží jako zamotaná motanice kde člověk vůbec neví co se děje, ale postupem času to dává smysl a začíná do sebe zapadat. Za vyzdvihnutí stojí jak herecké výkony B. Pitta a Bruce Willise, tak i skvělá hudba, kamera a mistrovský scénář. Po shlédnutí filmu jsem zůstal zírat s otevřenou pusou a nevycházel z údivu. Takhle skvělý film se jen tak nevidí.

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Hehe, Ingo ist rightiger Deutsche úchyl, kterej by si tu kameru strčil snad i do prdele a ještě by se u toho přiblblicky usmíval s tím svým knírem. Všimněte si prosím pěkně, jak je každej jeho případ "delikátní" (jak píše distributor), úchylnej a perverzní (jak říkám já). No ale vtip, i když nechtěnej, se tomu upřít nedá. Jeden čas jsem se na to díval pravidelně, asi tak týden, a vždy jsem se u toho mohl potrhat smíchy. Hlavně z brilantní dedukce jeho vyšetřovatelů a z toho jak jsou vždy na správném místě ve správný čas. Ale stejně největší mazec je ten hlas v pozadí "Vyšetřovatelé jsou bezradní." nebo "Vyšetřovatelé jsou nervózní." Ingo a jeho parta mě vždycky královsky pobaví.