• Mysteriózní

Náš vůdce (2008)

+1. vyborny zaciatok s nastriekanymi titulkami +2.vyborna latka s ktorou sa daju robit divi a tazko na nej cosi pokazit +3. vyborne sa na to pozera je to akcne chvilami to vyzera ako daky videoklip ktory sa trosku natiahol v minutazi -1. prilisna lahkost plynutia v deji - 6 dni sa mi zda priserne malo -2. nie moc hlboke a slabe prepojenie medzi postavami (detmi) a na zaver kde sa vzala tu sa vzala masa nasledovnikov akokolvek hodnotim velmi pozitivne P.S. na druhé pozretie nedoporučujem... znižujem o jednu * príšerne som sa nudil

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

scenar- Eric Roth- Forrest Gump- Benjamin Button- podobnost cisto nahodna??? Finchera mam rad pre jeho inovativnost. V kazdom filme sa snazi zachytit rozny zaner svojimi ocami, avsak od Fight clubu som nevidel od neho nic co by ma dostalo do kolen, neni to ani pripad Benjamina Buttona. Zdal sa mi prilis holywoodsky tak ako by na objednavku pre cenu akademie. Cert mu ju dopraj, len preco taky dojak? Na zaciatku ked sa dej prelina zo sucastnosti do minulosti som sa neubranil porovnaniu s Titanicom. Samozrejme som vo filme nasiel i par svetlych bodov - dolezite udalosti zo zivota dochodcov ako napr. 7 uderov blesku na skodu filmu ze tam vsetky neboli zobrazene tie ma totiz najviac na celom filme pobavili a tesil som sa na kazdy dalsi uder. Film sa pozeral dobre ale nemozem sa ubranit ze mi nic nepovedal, myslim ze si zajtra nebudem nic pamatat. Tieto umele pribehy maju totiz ulohu iba pobavit nechat zabudnut na dennu vsednost. To tento film splnil, dokonca mal niekedy tendenciu schadzat s mainstremu. Velku nadej som daval zaveru kedy uz uz sa ma dovalit hurikan do New Orleansu- ale tato tema sa uz do scenara nezmestila, SKODA, mozno nabuduce. Nech uz daju Davidovi tu sosku za reziu ( aj ked o tom pochybujem) a nech sa da uz na seriozne filmy, s tymi ma vacsiu sancu.60%

Podivný pátek (1976)

Celkom oddychovka. Judie Foster vobec nemusim ale tu bola celkom zabavna i ked film asi podrzala hlavne jej filmova matka Barbara Harris. Troska mi to atmosferou pripomenulo Divku na kosteti. 70 - roky su pre mna trosku slabost. Ziadna slava ale v poho 50% na sobotne popoludnie.

Zpráva (2020)

Dnes som mal moznost vidiet dlho ocakavanu a odkladanu premieru. Musim povedat ze som mal iste ocakavania, o to viac som bol sklamany. Film posobi absolutne neautenticky.  Vsetci vazni mi prisli akoby len dnes dorazili do tabora, nikto neposobil vychudnute. Az sa mi nechcelo verit ze to ma byt pribeh z Osviencimu. Vsetko bolo ciste a upravene, ziadne vychudnute pohybujuce sa mrtvoly. Pre divaka neznaleho tematiky posobi film absolutne chaoticky a pravdepodobne to nevydrzi pozerat viac ako 15 minut. Ja som mal to nestastie ze trocha som do tematiky zapleteny a o to horsie sa mi na to pozeralo. Dlhe zabery na fajciaceho gestapaka. Co tym chcel reziser povedat? Nevysvetleny pribeh. Rosenberg (Vrba) a Wetzler boli intelektuali. Vo filme su pri tom uteku vykresleni ako zvierata, ktore nevedia prehodit ani slovo. A ta slovenska nostalgicka kamera. Chvilu hore hlavou, chvilu na lezato. Hlava ma z toho este teraz boli. O scenari ani nehovorim- jeden velky zmatok. Sice je dobre ze sa film natocil a poukazal na holokaust- nie som si vsak isty ci bezny slovensky divak bude mat o tento mismas zaujem. Zahranicny divak to absolutne nepochopi. O Oswiencime tych filmov predsa len bolo natocenych viac. Vypovedna hodnota nula. Keby to bola fikcia - asi by ma to tak nevytocilo. Vo filme sa nespominaju ich mena ani preco sa skryvaju pod doskami. Myslim ze by naozaj pomohlo keby si tvorcovia dali zalezat na editovani scenara. Kedze je film natoceny na zaklade Wetzlerovej knihy a Wetzler sa skryva 3 dni pred utekom pod doskami, kde sa do scenara zaplietli zabery pri ktorych on nebol. Smutno mi je z mozneho nevyuzeteho potencialu.

Sunshine (2007)

Prva polovica- veľmi dobrá 4. Druhá s Frediem Kruegerom si nezaslúži ani odpad. Škoda, dobrý štart a úžasný nápad - recconection s ikarus 1- no ten moment keď sa vzajomne prepoja sa pre mňa film skončil. Odskočil si scenárista na cigaretku a Danny sa rozhodol že to dokončí bez neho...?

Na odstřel (2009)

Ako stlacit 347 minut do 122? I ked britsky original ma uz vyse 15 rokov- ak sa nemylim- tak ma este stale gule. Tato US verzia by ma uspala aj keby som bol na spiide. Nedalo sa, uplne vyprazdnene a do bodky skopirovane. Affleck prepaleny a Gladiator tiez do placu. Mirrenka to asi zobrala len kvoli prachom. 10 rokov po premiere posobi State of Play ako prestarnuta zdochlina. No co, nie vzdy sa zadari

Žena z pátého patra (2011)

3-ti Pawlikovski a už mám pocit že mi nesedí. Ide mimo mňa. Ešte dám šancu Ide o ktorej počujem viac-menej superlativy. Uvidím. Tu pri 5 poschodí som bol rozčúlený nad pokusom o poľské koprodukčne arte. Plne klišé typu- cudzinec v Paríži, poľska kurva, jazykový babylon. V poľskom filme tradicia- Polanski, Kieslowski. Ten istý recept a ingrediencie len koreniny trocha pozmenené. Predlohu od Kennedyho som nečítal, mozno by mi to čosi objasnilo, pri pozerajú na film mi bolo úplne jedno kto a ako skončí. Či si to hlavný hrdina hodí alebo zostane len tak nehybne ležať v posteli alebo ho zasiahne meteor. Celé to pôsobilo neuveriteľne. Viem mozno za tým ma byť čosi hlbšie ale mne je to úplne jedno. Najviac ma zaujala adresa múzy hlavného hrdinu- bývalá v dome 5 na Croissant ulici. U nás som nikdy nepočul o uliciach pomenovaných podľa pečiva.

Aziz Ansari Live in Madison Square Garden (2015) (pořad)

V porovnaní s Master of none ma Aziz naozaj sklamal. Prišlo mi to ako keby som sa vybral k o 20 rokov mladšiemu psychoterapeutovi. Jednoducho detské a naivné. A keď si už nevedel rady tak sa to snažil zachrániť trápnymi nadávkami. Jediným čím má oslovil bola tá tzv. moderná vzťahová medzera a jej porovnanie s minulosťou. Inak joke o food industry- nula bodov. Vtipy o 2 druhov lásky tiež such. On a jeho vzťah -obrovské sklamanie. Počas celej hodiny som sa cítil trápne a čakal som či ma možno ešte niečo dostane. No čakal som zbytočne.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Podpriemerná precenenná snobarina s veľmi primitívnym humorom na úrovni Z. Trošku. Nechápem kde sa vzalo zaradenie týchto svadieb do kolónky komédie. U mňa jednoznačne folder-traparina. Na HG stačí prvý záber a viem celý scenár. Dôvod prečo som to vôbec skúsil je že som sa včera ženil a musím k tomu dodať že na tej mojej svadbe som sa oveľa viac zasmial a to trvala 30 minút na rozdiel od tohoto nekonečného spectaclu.